Záchrana v extralize: jak se udrží Kladno, Vítkovice, Pardubice a Litvínov | iSport.cz
3. března 2020 • 10:20

Záchranářské počty: Jak se udrží Kladno a komu stačí jedna výhra?

Vstoupit do diskuse
0
 • Jaromír Jágr se svými Rytíři slaví velecenné vítězství nad Kometou Jaromír Jágr se svými Rytíři slaví velecenné vítězství nad KometouFOTO: Barbora Reichová / Sport

  Dvě kola zbývají do konce základní části extraligy a ve hře je už pouhých šest bodů. O tom, kdo se s nejvyšší českou hokejovou soutěží rozloučí, však stále není jasně a rozhodne se zřejmě až na poslední chvíli. Jaké mají všechny čtyři týmy bojující o záchranu šance?

 • Jak se udrží Litvínov

  SESTŘIH: Litvínov - Vítkovice 4:0. Jasnou výhru domácích zastínilo zranění Moravčíka

  Vyhraje dnes v Olomouci, a jde se slavit. V tu chvíli by na jeho udržení nic nezměnilo, ani kdyby prohrál v posledním kole doma s Kladnem. Má lepší bilanci vzájemných zápasů. Se všemi ostatními soupeři je na tom stejně, má nejlepší pozici.

 • Jak se udrží Vítkovice

  SESTŘIH: Vítkovice - Mladá Boleslav 2:3sn. Zápas rozhodl jediným proměněným nájezdem bek Bernad

  Pokud dnes získají tři body nad Karlovými Vary, je vymalováno bez ohledu na další výsledky. Protože i kdyby došlo nakonec na bodovou shodu více týmů, poslední nikdy neskončí. Ale úplně nejjednodušší variantou je zkrátka udělat dohromady o dva body víc než Kladno.

 • Jak se udrží Pardubice

  SESTŘIH: Třinec - Pardubice 2:3. Dynamo dokázalo vyhrát a přidat další důležité body o záchranu

  Nemusí vyhrát všechno, stačí si hlídat body Kladna. Může ovšem nastat jeden divoký scénář v minitabulce, kdyby se všechny týmy srovnaly na 63 bodech. Pokud by Kladno vyhrálo v Litvínově o osm a víc gólů, tak spadne Dynamo.

 • Jak se udrží Kladno

  SESTŘIH: Kometa Brno - Kladno 1:2. Rytíři dokázali těsně porazit domácí celek a připsat si důležité tři body

  Má se všemi soupeři negativní bilanci, takže potřebuje někoho natlačit bodově pod sebe, to je zásadní předpoklad. Teoreticky mu tak nemusí stačit ani šest bodů, když všechny týmy nad ním získají ve dvou zápasech minimálně tři.

Vstoupit do diskuse
0
52. kolo
Články odjinud


Články odjinud