Jako Pešán! Augusta bude v Liberci koučem i ředitelem: Je to výzva | iSport.cz
26. srpna 2020 • 13:48

Jako Pešán! Augusta bude v Liberci koučem i ředitelem: Je to výzva

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia může proti Slovácku zaváhat. Jak vsadit na Baník a Spartu?
SESTŘIH: Plzeň - Sönderjyske 3:0. Viktoria jde v EL dál, čeká ji cesta do Izraele
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trenér hokejistů Liberce Patrik Augusta bude od nové sezony zároveň sportovním ředitelem Bílých Tygrů. Padesátiletý kouč bude zodpovědný za kompletní chod a složení extraligového týmu i prvoligové farmy v Benátkách nad Jizerou. Augusta bude mít stejné pravomoci jako jeho předchůdce na liberekcé střídačce Filip Pešán, jenž momentálně působí na hokejovém svazu a stal se koučem reprezentace."Spojenou pozici trenéra a sportovního ředitele jsme si v Liberci již vyzkoušeli a umíme v tomto modelu pracovat. Nyní, kdy potřebujeme optimalizovat náklady, se toto řešení zcela jednoznačně nabízelo," uvedl generální manažer Ctibor Jech. "Od Patrika očekáváme kvalitní řízení kompaktního sportovního programu napříč celou organizací tak, aby na sebe činnost ve všech týmech optimálně navazovala a přinášela očekávaný efekt," doplnil.

Augusta působí v Liberci od roku 2018. V první sezoně byl Pešánovým asistentem, v minulém ročníku už vedl Bílé Tygry jako hlavní kouč a dovedl je k vítězství v základní části extraligy. Play off bylo kvůli koronaviru zrušeno.

"Velice si vážím důvěry Bílých Tygrů a těším se na práci v nové pozici. Je to pro mě velká výzva a zároveň závazek, abych navázal na práci svých předchůdců a podílel se na budování dalších úspěchů našeho klubu," uvedl Augusta, jenž v minulosti trénoval v Jihlavě a Mladé Boleslavi.

Vstoupit do diskuse
0
3.kolo
Články odjinud


Články odjinud