Pardubické posily: Přichází Frodl, Košťálek i kanadský obránce | iSport.cz
4. května 2021 • 13:33

Pardubické posily: Přichází Frodl, Košťálek i kanadský obránce

Autor: pav
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
TOP 10 gólů extraligy: Bomby pod víko, forsbergovka nebo Zadinova zasekávačka
Zkoumali jsme platy ve FORTUNA:LIZE. Kdo skončil v žebříčku na 1. místě?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pardubické Dynamo na tiskové konferenci představilo posily. Jak už dříve informoval deník Sport, východočeský klub posílí brankář Dominik Frodl (Plzeň), obránce Jan Košťálek (Sparta) a útočníci David Cienciala (Ml. Boleslav) a Robert Říčka (Sparta). Z Dukly Trenčín dorazil i slovenský reprezentační útočník Marek Hecl, který v uplynulé sezoně zaznamenal v 50 zápasech 46 bodů (20+26). Z italského Bolzana přichází obránce Dennis Robertson.„Naše cíle budou v příští sezoně ty nejvyšší. Posilujeme na všech postech. V týmu musí být zdravá konkurence. Potřebujeme široký a zároveň kvalitní kádr, abychom v sezoně, která bude mít s 15 účastníky delší základní část, hráli stabilně nahoře bez výkyvů. Vybírali jsme hráče i s ohledem na vlastnosti důležité pro play-off. Tohle je první vlna posil,“ okomentoval Petr Dědek.

Potvrdil také, že jednají i Tomášem Zohornou a Lukášem Radilem. Jejich případné setrvání, respektive návrat, bude záležet na tom, zda dostanou nabídku ze zahraničí. Klub podle slov Dušana Salfického jednal i s Janem Buchtelem, který skončil ve Spartě. V Dynamu, kde dřív hrál, by se mu ale nedostalo adekvátního vytížení.

Brankář Dominik Frodl podepsal smlouvu na tři roky. Stejně tak Jan Košťálek, který nedaleko Pardubic vyrůstal, ten bude mít ale do 30. května možnost využít případné nabídky ze zahraničí. V obraně ho doplní Dennis Robertson, finalista mezinárodní ICEHL s Bolzanem a defenzivně laděný obránce, který se zná s oporou mužstva Anthonym Camarou.

Útok posílí 31letý Robert Říčka, pravák přicházející ze Sparty, či doposud mladoboleslavský David Cienciala. Oba podepsali na tři roky. Cienciala právě proti Pardubicím ještě v dresu Třince zaznamenal rekord, když zapsal sedm asistencí v jednom zápase. Třetí posilou do útoku je třiadvacetiletý Marek Hecl, slovenský reprezentant, který má za sebou úspěšnou sezonu s Duklou Trenčín. Českou extraligu už okusil, v předminulé sezoně hrál krátce za Olomouc.

Podle Petra Dědka je kádr téměř hotov, ještě mohou dorazit dvě až tři posily. Případný příchod Adama Musila je prý tématem až po mistrovství světa.

HC Dynamo Pardubice Vše o klubu ZDE

Nejlepší data z Tipsport extraligy přináší  

Vstoupit do diskuse
0
Finále
Články odjinud


Články odjinud