Stadion v Kladně: obavy se naplnily, neudrží novou střechu. Co bude dál? | iSport.cz
18. června 2021 • 18:17

Stadion v Kladně: obavy se naplnily, neudrží novou střechu. Co bude dál?

Autor: ČTK, pta
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
INSIDER: Sparta je na tom fyzicky líp. Oscar? Jako Labant, říká Novotný
Stopka pro sudí Machálka a Pechance. Laňka měl být za kop na Plavšiče vyloučen
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejisté Kladna, kteří si opět po roce zajistili návrat mezi elitu, budou možná nuceni v úvodu nové extraligové sezony vzít zavděk dočasným azylem mimo svůj stadion. Při rekonstrukci chátrající haly se po sejmutí střechy potvrdily obavy o velmi špatném stavu železobetonové konstrukce. Rytíři odehrají mimo domovskou halu přinejmenším přípravná utkání.Zimní stadion, který je jedním z nejstarších svého druhu v republice, slouží hokejistům od konce 50. let minulého století. Probíhající rekonstrukce odhalila, že konstrukce budovy je podle odborníků natolik poškozená, že novou střechu na ni nelze bez dalších zásahů umístit, neboť by nevydržela její nápor.

Je nyní zřejmé, že rekonstrukce s původním termínem dokončení zkraje podzimu se nejspíš protáhne a také prodraží. Kladenští s hrajícím majitelem Jaromírem Jágrem potřebují najít co možná nejdříve optimální cestu, jak se s problémem vypořádat.

„Zatím není možné cokoli sdělit, pouze to, že problém nastal a je potřeba ho vyřešit. Byli přizváni statici, jak ze strany investora, zhotovitele i nezávislý statik, kteří hledají nejschůdnější a nejrychlejší řešení. Více budeme vědět nejdříve příští týden ve středu 23. června po kontrolním dni,“ uvedl pro Kladenský deník Jiří Chvojka, jednatel Sportovních areálů města Kladna a náměstek primátora.

Kladenský zimní stadion prochází před novou extraligovou sezonou rozsáhlou rekonstrukcí
Kladenský zimní stadion prochází před novou extraligovou sezonou rozsáhlou rekonstrukcí

„Problém nijak nezastíráme, jelikož se od počátku vědělo, že skutečný stav konstrukce zjistíme až po sejmutí střechy. Jsme pochopitelně zklamaní, ale je vidět, že dřívější používané technologie byly zkrátka jiné, než jsme dnes zvyklí. Ale až takovou komplikaci jsme nečekali,“ připustil Chvojka.

Extraligový tým Rytířů proto čeká období nejistoty, za jakých okolností sezonu mezi elitou zahájí. Hned v úvodním kole nového extraligového ročníku v pátek 10. září by měli Středočeši podle původního rozlosování přivítat před svými diváky Vítkovice.

„V tuhle chvíli jsme teprve hodně na začátku, jestli to tak lze pojmenovat. Jsou samozřejmě varianty, kdyby se to celé protáhlo, ale to je věc, na níž jsme nějakým způsobem připravení od začátku. Počítalo se s tím už od představení projektu, že potřebujeme mít v záloze různé alternativy,“ řekl dnes ČTK tiskový mluvčí klubu Lukáš Jůdl.

Nejlepší data z Tipsport extraligy přináší  

Vstoupit do diskuse
0
Finále
Články odjinud


Články odjinud