Ondráček v Motoru: Hokej mě zase baví. Z konce ve Zlíně jsem byl špatný | iSport.cz
Michal Koštuřík
16. září 2021 • 16:02

Ondráček v Motoru: Hokej mě zase baví. Z konce ve Zlíně jsem byl špatný

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Stoch o přivítání v Edenu: Vážím si toho. Proč komunikoval s kotlem po gólu?
SESTŘIH: Slavia - Liberec 3:1. Krmenčík s Kuchtou rozhodli, trefil se při návratu i Stoch
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po 661 zápasech za Zlín konec. Prázdnota. „V jednu chvíli jsem přemýšlel, že skončím s hokejem,“ přiznává Jiří Ondráček (33). Nabídky měl. Z Rakouska, Francie, ze Vsetína. Ale pořád to nebylo ono. Než přišel telefonát od kouče Patrika Martince z Českých Budějovic, ať se přijede na týden ukázat. Výsledek znáte. Pracovitý útočník poprvé v životě změnil dres, podepsal roční kontrakt s opcí a má tu čest hrát v útoku s Milanem Gulašem a Lukášem Pechem. Bingo!V úterý přijel Jiří Ondráček do Zlína jako protivník. Nikdy dřív to nezažil. „V životě jsem nebyl v kabině hostů,“ usměje se v rozhovoru pro Sport. Už je mu hej. Na poslední chvíli získal angažmá, ve které ani nedoufal. Jako sladký bonus má kolem sebe dvě největší hvězdy Motoru. A šlape jim to. „Co víc si můžu přát ve třiatřiceti letech,“ pochvaluje si souhru s Gulašem a Pechem.

Berete to jako zadostiučinění? Zlín s vámi po minulé sezoně přestal počítat.
„Asi tři dny mě to trápilo. Byl jsem z toho fakt špatný. Ani nešlo o to, že jsem skončil. To jsem čekal. Ale v březnu, po pohovorech po sezoně. A ne týden před letní přípravou. A ještě po telefonu přes agenta. Dodneška mě mrzí, že pan Svoboda (trenér Zlína) nepřišel a neřekl mi to do očí. Ale na klub nedám dopustit. S nikým jsem si nic neudělal. S Jirkou Marušákem a Patrikem Kamasem (jednatelé Beranů) jsme si všechno řekli. Je to v pohodě.“

Všechno zlé je pro něco dobré, co?
„Teď jsem šťastný, že jsem v Budějovicích. Je to pro mě nová příležitost. Zaplaťpánbůh, že to dopadlo takhle. Ještě nějakou sezonu snad přidám. Můžu ukázat, že třeba byla chyba mě pouštět. Když jsem byl ve Zlíně a nedařilo se, dostávali jsme to mezi lidmi jako domácí sežrat. V Budějovicích si to užívám. Skoro nikdo mě tam nezná.“ (usmívá se)

Navíc jste se dostal do nejlepší lajny…
„Celkem mě nastartovalo, že můžu hrát s takovými dvěma hráči. 

Dočtěte si celý článek a získejte neomezený přístup k obsahu na iSport.cz!

S iSport PREMIUM budete mít exkluzivní videa, zákulisní informace i analýzy. První měsíc jen za 49 Kč.

Chci předplatné Premium

Nejlepší data z Tipsport extraligy přináší  

Vstoupit do diskuse
0
15. kolo
Články odjinud


Články odjinud