Michal Koštuřík
16. září 2021 • 16:02

Ondráček v Motoru: Hokej mě zase baví. Z konce ve Zlíně jsem byl špatný

Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Startuje F1! Hamiltonův poslední tanec v Mercedesu, Verstappen zas na "max"?
Génius Lauko. Famózní přihrávkou zpoza branky přihrál spoluhráči na gól proti Vegas
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po 661 zápasech za Zlín konec. Prázdnota. „V jednu chvíli jsem přemýšlel, že skončím s hokejem,“ přiznává Jiří Ondráček (33). Nabídky měl. Z Rakouska, Francie, ze Vsetína. Ale pořád to nebylo ono. Než přišel telefonát od kouče Patrika Martince z Českých Budějovic, ať se přijede na týden ukázat. Výsledek znáte. Pracovitý útočník poprvé v životě změnil dres, podepsal roční kontrakt s opcí a má tu čest hrát v útoku s Milanem Gulašem a Lukášem Pechem. Bingo!V úterý přijel Jiří Ondráček do Zlína jako protivník. Nikdy dřív to nezažil. „V životě jsem nebyl v kabině hostů,“ usměje se v rozhovoru pro Sport. Už je mu hej. Na poslední chvíli získal angažmá, ve které ani nedoufal. Jako sladký bonus má kolem sebe dvě největší hvězdy Motoru. A šlape jim to. „Co víc si můžu přát ve třiatřiceti letech,“ pochvaluje si souhru s Gulašem a Pechem.

Berete to jako zadostiučinění? Zlín s vámi po minulé sezoně přestal počítat.
„Asi tři dny mě to trápilo. Byl jsem z toho fakt špatný. Ani nešlo o to, že jsem skončil. To jsem čekal. Ale v březnu, po pohovorech po sezoně. A ne týden před letní přípravou. A ještě po telefonu přes agenta. Dodneška mě mrzí, že pan Svoboda (trenér Zlína) nepřišel a neřekl mi to do očí. Ale na klub nedám dopustit. S nikým jsem si nic neudělal. S Jirkou Marušákem a Patrikem Kamasem (jednatelé Beranů) jsme si všechno řekli. Je to v pohodě.“

Všechno zlé je pro něco dobré, co?
„Teď jsem šťastný, že jsem v Budějovicích. Je to pro mě nová příležitost. Zaplaťpánbůh, že to dopadlo takhle. Ještě nějakou sezonu snad přidám. Můžu ukázat, že třeba byla chyba mě pouštět. Když jsem byl ve Zlíně a nedařilo se, dostávali jsme to mezi lidmi jako domácí sežrat. V Budějovicích si to užívám. Skoro nikdo mě tam nezná.“ (usmívá se)

Navíc jste se dostal do nejlepší lajny…
„Celkem mě nastartovalo, že můžu hrát s takovými dvěma hráči. 

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit

Nejlepší data z Tipsport extraligy přináší  

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud