Autor: ryp
1
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Do Pardubic přišel, aby rozhodoval zápasy, zase se posunul o něco výš. Jenže zatím se Adam Musil v ofenzivních číslech trápí. Dal hattrick proti Zlínu, v dalších 16 zápasech nic, nula. Těžko byste mu mohli vyčítat přístup, ale produktivní není. V neděli proti Mladé Boleslavi chtěl přidat aspoň ještě větší důraz, když to nelepí. Pardubice vyhrály 4:3 v prodloužení, ale Musil si zahrál jen pět střídání. Pak narazil na mantinel Adama Rašku, zbil Jakuba Kotalu a v utkání skončil.

Pikantní je, že v neděli se poprali oba bráchové. Třinecký bek David Musil se bil v Plzni, pardubický útočník Adam Musil se porval za pár hodin proti Mladé Boleslavi. Obránce dostal jen pět minut za rvačku, útočník trest do konce zápasu, protože pěstnímu souboji předcházel tvrdý hit.

Pardubický realizační tým chtěl svoji letní posilu nastartovat. Proto proti Mladé Boleslavi dostal Adam Musil místo v útoku, který je v laufu. Robert Říčka je nejlepším střelcem extraligy, David Cienciala umí vymýšlet šance. Mohl se sem hodit Musilův důraz, smysl pro zodpovědnost dozadu, což mohlo dát i víc volnosti rozjetým parťákům. Navíc byla docela slušná šance, že se na něj nalepí nějaké body.

Tohle byly ale jen plány, které skončily v čase 12:11. „Dal mu tělo,“ komentoval zákrok svého hráče trenér Richard Král. Do rozborů, jestli bylo v pořádku, že Musil po hitu na Rašku opustil zápas, se logicky pouštět nechtěl. Neměl v plánu posílat peníze na svaz za vyjadřování se k rozhodčím v den zápasu: „Nemůžu hodnotit zákrok, zeptejte se za 24 hodin.“

Plzeň - Třinec: Oceláři uspěli se svou trenérskou výzvou, Musil se porval

Rozhodčí v danou chvíli aplikovali nové pravidlo o nedovoleném bránění, kam spadá i pozdní dohrání. Musil trefil Rašku bez puku sice čelně a vypadalo, že protihráč musel počítat s tím, že náraz přijde. Přesto sudí Kubičík s Pražákem akci pardubického útočníka viděli jako extrémně nebezpečnou. Proto Musil nedostal pouze dvě minuty, ale pětiminutový trest a v utkání i skončil. „Pokud je na základě pravidla ´nedovolené bránění nebo pozdní dohrání´ uložen větší trest a podle hlavního rozhodčího mohl takový faul pravděpodobně způsobit faulovanému hráči zranění, uloží se i osobní trest do konce utkání,“ stojí v řádech.

Podrážděný Musil dostal ještě o pět minut navíc, protože Rašku přijel bránit Jakub Kotala. Útočník Dynama okamžitě zahodil rukavice a krátkou bitku jednoznačně vyhrál, pak už ale opustil scénu. Odehrál 3:42, napočítali mu dva hity a schytal 30 trestných minut.

Musilovo místo zaplnil Ondřej Rohlík ze čtvrté formace. „Samozřejmě, že nám ale Adam chyběl, je hráč, který chodí na buly a na všechna oslabení, takže scházel dost. Pak jsme hráli spíš na tři lajny, což s Bolkou, která má výborný pohyb, je samozřejmě těžké. Kluci se vyždímali, mají toho plný brejle, ale tak to bylo a museli jsme na to nějakým stylem reagovat,“ dodal Král.

Pardubice - Mladá Boleslav: Musil poslal Rašku na mantinel. Následně se popral s Kotalou

Domácí: 11:09. Říčka, 16:28. O. Rohlík, 24:48. Říčka, 63:47. Nakládal

Hosté: 17:55. Bičevskis, 36:03. Adam Raška I, 59:55. Fořt

Domácí: Frodl (Klouček) – J. Mikuš, Nakládal (C), D. Robertson, Košťálek, J. Kolář (A), Hrádek, O. Vála – R. Kousal, Poulíček (A), Blümel – Říčka, A. Musil, Cienciala – Paulovič, O. Roman, Camara – Koffer, Anděl, O. Rohlík.

Hosté: Krošelj (21. M. Schwarz) – Pavel Pýcha, Ševc (C), Bernad, Pláněk (A), Jánošík, Šidlík, Lintuniemi – Kotala, Fořt, Claireaux – Kelemen, O. Najman, P. Kousal – Lunter, Bičevskis, J. Stránský (A) – Grim, Adam Raška I, J. Dufek.