Lakatoš se vrací do Vítkovic. Klub kvůli němu navyšoval rozpočet

Vítkovičtí útočníci Vladimír Svačina (vlevo) a Dominik Lakatoš se zmocňují puku
Vítkovičtí útočníci Jan Hruška (vpravo) a Dominik Lakatoš se radují z gólu
Brněnský útočník Peter Mueller v zápase s Vítkovicemi
Vítkovický útočník Dominik Lakatoš se pouští do šarvátky s Markem Hrbasem z Mladé Boleslavi, kterou zaskočil i soupeře, spoluhráče i trenéry
Patrik Koch z Vítkovic se snaží ujet s pukem třineckému snajprovi Martinu Růžičkovi
Ocelář Petr Vrána v souboji kapitánů s Romanem Polákem z Vítkovic
Vítkovický gólman Aleš Stezka po inkasované brance
13
Fotogalerie
Začít diskusi (0)

Dominik Lakatoš se z Finska vrací do Vítkovic. Čtyřiadvacetiletý útočník, který byl v uplynulé sezoně nejlepším střelcem ostravského klubu, podepsal víceletý kontrakt. „Těší mě, že majitel klubu Aleš Pavlík navýšil rozpočet na hráče, abychom mohli Dominika přivést zpět a sám osobně s Dominikem jeho návrat řešil tak, že jsme se dohodli na podepsání víceletého kontraktu,“ komentoval sportovní ředitel Roman Šimíček pro klubový web.

Lakatoš v uplynulé sezoně nasázel ve 49 zápasech 23 gólů. Celkem nasbíral 42 kanadských bodů, byl nejproduktivnějším hráčem Vítkovic v základní části. Poté rodák z Kolína přestoupil do finského celku SaiPa.  V Lappeenrantě odehrál 15 zápasů (1+5). Další nepřidá, vrací se do Ostravy.

„Domluvili jsme se, že přesun k nám do Vítkovic proběhne nyní během reprezentační přestávky,“ přibližuje Šimíček. „Po vyřízení všech formalit a ukončení působení v SaiPě odcestoval Dominik do Helsinek a následně domů do Česka. K týmu by se měl připojit v závěru tohoto týdne a vše směřujeme k tomu, aby už ve středu 17. listopadu byl schopen a připraven nastoupit v zápase proti Plzni.“

Do Vítkovic přišel Lakatoš z Liberce před ročníkem 2019/20. Celkem má v extralize, kde působil i ve Zlíně, na kontě 329 zápasů a 165 bodů za 79 gólů a 86 asistencí.

Účastník juniorského mistrovství světa v roce 2016 debutoval v minulé sezoně v české reprezentaci a ve čtyřech zápasech vstřelil jeden gól. V roce 2017 Lakatoše v NHL draftovali New York Rangers, kteří si jej vybrali v 6. kole na 157. pozici.

#TýmZVVPPPPSkóreB
1Mountfield56319511182:115116
2Třinec56316712174:118112
3Sparta56276617203:15399
4Č. Budějovice56265520166:15193
5Pardubice562211518173:15293
6Plzeň56245918167:15491
7Liberec56253820146:14789
8Vítkovice56228521142:14987
9Olomouc56208424133:15280
10Brno561710524145:16376
11M. Boleslav56213725128:14876
12K. Vary56194726160:17672
13Litvínov56184826152:17370
14Kladno56146828142:18362
15Zlín5696536108:18744
  • Play-off
  • Předkolo Play-off
  • Baráž

Video placeholder
Vítkovice - Kometa: Lakatoš vystřelil první vítězství pro svůj tým, 2:1 • tipsport.tv

Online přenos - Přestupy v extralize

Zprávy ze dne 22. května 2025

HC Sparta Praha
22. května 2025 · 11:42

Obranu pražské Sparty vyztužil před novou sezonou zkušený kanadský bek Mark Pysyk, jenž má na kontě přes 500 startů v zámořské NHL. Nejvíc utkání odehrál v dresu Buffala a Floridy, kde se potkal i s Jaromírem Jágrem. Minulou sezonu strávil ve finské SaiPě, která v tamní lize vybojovala druhé místo.

Zprávy ze dne 21. května 2025

Důležitý moment
HC Sparta Praha
21. května 2025 · 10:37

Po opětovném vypadnutí v sedmém zápase semifinále extraligy si vedení Sparty nechalo čas na rozmyšlenou, nyní přichází s plánem na rázný řez. Jak s předstihem informoval deník Sport a web iSport, z klubu oficiálně odchází dlouholetá opora Miroslav Forman. Jeho koncem však personální šachy pouze začínají. Chystá se velká přestavba. Kdo odejde? A jakou posilu už mají Pražané vyhlédnutou? VÍCE čtěte ZDE>>>

V hokejové Spartě dochází k rozsáhlé přestavbě kádru
V hokejové Spartě dochází k rozsáhlé přestavbě kádru
Důležitý moment
HC Sparta Praha
21. května 2025 · 09:09

Dřívější informace iSportu se potvrdily. Ve Spartě předčasně končí útočník Miroslav Forman. Dlouholetá opora Pražanů, která se během svého působení stala jedním ze symbolů klubu, doplatila na plánovanou rozsáhlou přestavbu kádru po dalším hořkém konci sezony bez titulu. „Vnímáme, že jde o velice bolestivé rozhodnutí. S Mírou jsme se dohodli na ukončení spolupráce, naše cesty se pro tuto chvíli rozcházejí. Zanechal ve Spartě obrovskou stopu a stal se jedním ze symbolů poslední dekády,“ uvedl sportovní ředitel Tomáš Divíšek pro klubový web. Sám loučící se kapitán prozradil, že jeho cesty se Spartou se nerozchází ve zlém. „Loučíme se v dobrém, třeba ne napořád. Jsem rád a vděčný za to, že mi zůstávají otevřená vrátka a mám možnost se do Sparty jednou vrátit v jiné roli,“ řekl Forman.

Zprávy ze dne 14. května 2025

Karlovy Vary
14. května 2025 · 18:06

Útočník David Šťastný, který poslední dvě sezony působil v Hradci Králové, posílil Karlovy Vary. Dvaatřicetiletý odchovanec Přerova podepsal s Energií dvouletou smlouvu. 

Důležitý moment
HC Olomouc
14. května 2025 · 10:13

Po odchodu Jana Tomajka už je jasné, kdo převezme trenérské povinnosti v Olomouci. Byť se v souvislosti s Hanáky původně mluvilo o někdejším vsetínském kouči Jiřím Weintrittovi, na toto spojení nedojde. Novým olomouckým trenérem se stává dosavadní asistent Róbert Petrovický, které na střídačce doplní Petr Svoboda. Pověstný expert na obranu naposledy působil v Kladně.

Zprávy ze dne 13. května 2025

Karlovy Vary
13. května 2025 · 19:32

Do Karlových Varů se povedlo zlákat další posilu. Tentokrát vedení Energie lovilo na Slovensku, odkud přichází útočník Jakub Minárik. Čtyřiadvacetiletý rodák z Topoľčan, který strávil poslední tři sezony ve Slovanu Bratislava, podepsal s klubem z lázeňského města dvouletou smlouvu. „Jakuba jsme si vyhlédli při sledování slovenské extraligy, kde se pohybují velmi zajímaví hráči i směrem k naší soutěži. Je to centr s výbornými fyzickými parametry, který dobře tvoří hru a je silný v předbrankovém prostoru na obou stranách hřiště. Věříme, že i díky svým reprezentačním zkušenostem bude posouvat výkony celého našeho týmu dopředu," uvedl sportovní ředitel Jiří Kalous pro klubový web.

HC Olomouc
13. května 2025 · 11:13

Olomouc posiluje Rayen Petrovický z Liberce. V klubu se setká se svým otcem, který bude hlavním koučem Hanáků.

Zprávy ze dne 12. května 2025

Důležitý moment
HC Sparta Praha
12. května 2025 · 17:59

Po bolavém semifinálovém výpadku z letošního play off učinila hokejová Sparta první nečekaný vyhazov. Mužstvo opouští čtyřiatřicetiletý kapitán Miroslav Forman, třebaže měl v Praze platnou smlouvu i pro příští ročník. Webu iSport.cz informaci potvrdil relevantní zdroj. Rodák z Mělníka tak následuje odcházejícího Vladimíra Sobotku, který rovněž nosil v průběhu minulé sezony „C“ na dresu. Forman odsloužil v A-týmu Sparty 15 let, byl služebně jasně nejstarším členem kádru. Více čtěte ZDE>>>

Miroslav Forman jako kapitán Sparty
Miroslav Forman jako kapitán Sparty
HC Olomouc
12. května 2025 · 12:33

Olomouci se pochlubili se dvěma novými posilami do obrany. Za Hanáky budou od nové sezony hrát Švéd Evan Stella (24) a Američan Trevor Cosgrove. Zatímco první zmíněný bek posledních pět let strávil především v prestižní zámořské univerzitní lize NCAA, o tři roky starší zadák si minulou sezony pro změnu poprvé vyzkoušel angažmá v Evropě ve druhé nejvyšší švédské soutěži. V Česku se oba představí poprvé.

Karlovy Vary
12. května 2025 · 11:42

Karlových Varech se před novým ročníkem loučí už s devátým hráčem. Kádr Energie po čtyřech sezonách opouští zkušený obránce Ondřej Dlapa. Vedení západočeského klubu se s třiatřicetiletým brněnským rodákem domluvilo na předčasném rozvázání smlouvy, jelikož chce dát přednost novým mladým obráncům ze zámoří.

Zprávy ze dne 11. května 2025

Důležitý moment
HC Sparta Praha
11. května 2025 · 19:29

Dřívější spekulace se potvrdily. Ve Spartě po téměř pěti sezonách končí Vladimír Sobotka. Pražané se rozhodli, že se sedmatřicetiletým útočníkem, který v uplynulém ročníku oblékal i kapitánské céčko, neprodlouží smlouvu. A co bude s bývalým reprezentantem dál? Mluvilo se o zájmu Mladé Boleslavi či Kladna.

Zprávy ze dne 9. května 2025

HC Olomouc
9. května 2025 · 12:42

Prvními posilami hokejistů Olomouce, kteří se zachránili v extralize až v baráži, se stali brankář Oldřich Cichoň z prvoligové Slavie a útočník Ondřej Matýs z Plzně. 

Zprávy ze dne 8. května 2025

Karlovy Vary
8. května 2025 · 21:11

Lotyšský útočník Haralds Egle, který začal uplynulou sezonu ve Slovanu Bratislava a dohrál ji v Liptovském Mikuláši, posílil Karlovy Vary. Osmadvacetiletý odchovanec celku Metalurgs Liepaja podepsal s Energií dvouletou smlouvu.

Zprávy ze dne 7. května 2025

Karlovy Vary
7. května 2025 · 15:57

Hokejový obránce Matteo Kočí se po dvou sezonách v celku Kamloops Blazers v zámořské juniorské WHL vrací do Karlových Varů. Bronzový medailista z posledních dvou mistrovství světa dvacítek naváže na platnou smlouvu s Energií. Extraligový klub o tom informoval na svém webu. Západočeši dnes rovněž oznámili příchod dalšího beka Josefa Myšáka, jenž uzavřel kontrakt na dva roky.

„Je to obránce se skvělým citem pro hru, umí si poradit v těžkých situacích na ledě a vytvořit rozehrávkou příležitosti pro své spoluhráče. Zároveň je to produkt naší karlovarské akademie a po svém rozhodnutí vrátit se ze zámořské juniorky do Česka a hrát seniorský hokej na nejvyšší úrovni ho velmi rádi vítáme zpět v týmu," uvedl sportovní ředitel Jiří Kalous.

Zprávy ze dne 6. května 2025

Karlovy Vary
6. května 2025 · 18:59

Krátce poté, co Karlovy Vary oznámily příchod první posily v podobě brankáře Daniela Krále, přichází vedení Energie rovnou s druhou. Za klub z lázeňského města bude hrát útočník Sebastián Malát, který na západě Čech podepsal dvouletou smlouvu. Třiadvacetiletý rodák z Klatov rozdělil minulou sezonu mezi Mladou Boleslav a České Budějovice, ani za jeden tým však v uplynulém ročníku nevstřelil gól. Vypomáhal i prvoligovému Kolínu.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů