Lakatoš se vrací do Vítkovic. Klub kvůli němu navyšoval rozpočet
Dominik Lakatoš se z Finska vrací do Vítkovic. Čtyřiadvacetiletý útočník, který byl v uplynulé sezoně nejlepším střelcem ostravského klubu, podepsal víceletý kontrakt. „Těší mě, že majitel klubu Aleš Pavlík navýšil rozpočet na hráče, abychom mohli Dominika přivést zpět a sám osobně s Dominikem jeho návrat řešil tak, že jsme se dohodli na podepsání víceletého kontraktu,“ komentoval sportovní ředitel Roman Šimíček pro klubový web.
Lakatoš v uplynulé sezoně nasázel ve 49 zápasech 23 gólů. Celkem nasbíral 42 kanadských bodů, byl nejproduktivnějším hráčem Vítkovic v základní části. Poté rodák z Kolína přestoupil do finského celku SaiPa. V Lappeenrantě odehrál 15 zápasů (1+5). Další nepřidá, vrací se do Ostravy.
„Domluvili jsme se, že přesun k nám do Vítkovic proběhne nyní během reprezentační přestávky,“ přibližuje Šimíček. „Po vyřízení všech formalit a ukončení působení v SaiPě odcestoval Dominik do Helsinek a následně domů do Česka. K týmu by se měl připojit v závěru tohoto týdne a vše směřujeme k tomu, aby už ve středu 17. listopadu byl schopen a připraven nastoupit v zápase proti Plzni.“
Do Vítkovic přišel Lakatoš z Liberce před ročníkem 2019/20. Celkem má v extralize, kde působil i ve Zlíně, na kontě 329 zápasů a 165 bodů za 79 gólů a 86 asistencí.
Účastník juniorského mistrovství světa v roce 2016 debutoval v minulé sezoně v české reprezentaci a ve čtyřech zápasech vstřelil jeden gól. V roce 2017 Lakatoše v NHL draftovali New York Rangers, kteří si jej vybrali v 6. kole na 157. pozici.
# | Tým | Z | Skóre | B |
---|---|---|---|---|
1 | ![]() | 56 | 182:115 | 116 |
2 | ![]() | 56 | 174:118 | 112 |
3 | ![]() | 56 | 203:153 | 99 |
4 | ![]() | 56 | 166:151 | 93 |
5 | ![]() | 56 | 173:152 | 93 |
6 | ![]() | 56 | 167:154 | 91 |
7 | ![]() | 56 | 146:147 | 89 |
8 | ![]() | 56 | 142:149 | 87 |
9 | ![]() | 56 | 133:152 | 80 |
10 | ![]() | 56 | 145:163 | 76 |
11 | ![]() | 56 | 128:148 | 76 |
12 | ![]() | 56 | 160:176 | 72 |
13 | ![]() | 56 | 152:173 | 70 |
14 | ![]() | 56 | 142:183 | 62 |
15 | ![]() | 56 | 108:187 | 44 |
- Play-off
- Předkolo Play-off
- Baráž

Zprávy ze dne 4. prosince 2022
Mezi smetánku se nevetřel, a tak bude pokračovat v Česku. Útočník Jakub Pour se po více než roce na zkušené v zámoří vrací do Plzně. Indiáni oznámili příchod nové posily během úvodní komerční přestávky extraligového duelu proti českobudějovickému Motoru. Třiadvacetileté křídlo se Západočechům upsalo do konce příští sezony.
Vedení klubu bylo s Pourem v kontaktu od počátku probíhajícího ročníku, neboť rodák z Rokycan se nevešel ani na soupisku záložního týmu Chicaga v AHL. Byla to předzvěst toho, co následovalo. Blackhawks s Čechem prostřednictvím listiny nechráněných hráčů po 15 startech v ECHL rozvázali kontrakt. Pour si tak musel hledat nové útočiště. Nakonec zvolil tým, za který v české nejvyšší soutěži dosud zvládnul 162 zápasů.

Zprávy ze dne 30. listopadu 2022
Plzeň se rozloučila se slovenským obráncem Martinem Vitalošem, který přišel do klubu v létě z Nitry, s níž získal titul vicemistra. S Indiány podepsal smlouvu na dva roky, ale nakonec za ně odehrál v extralize jen 13 zápasů. „Martin je mladý obránce, který potřebuje hrát, aby se i nadále rozvíjel. Potřebný prostor v našem týmu neměl. Po těžkém začátku sezony, který jsme prožili, se sestava ustálila a Martin by u nás neměl takové vytížení. Přejeme mu do budoucí kariéry jen to dobré,“ uvedl sportovní manažer Plzně Tomáš Vlasák na adresu účastníka mistrovství světa dvacítek z roku 2020.
Zprávy ze dne 29. listopadu 2022
Smlouvu se svým kapitánem prodloužila Plzeň. Do konce sezony 2024/25 bude na západu Čech působit Jan Schleiss. V právě probíhajícím ročníku má osmadvacetiletý útočník na kontě 10 bodů (4+6) v 23 zápasech. „Honza je obrovským přínosem pro tým jak na ledě, tak v kabině. Je důležitým článkem mančaftu, a proto to bylo pro nás velice důležité, abychom se dohodli na podmínkách,“ řekl klubovému webu sportovní manažer Tomáš Vlasák. Přiznal, že Schleiss měl i další nabídky.
Zprávy ze dne 1. listopadu 2022
Vedení Plzně získalo posilu do útoku. Západočeši lovili na Slovensku, konkrétně v Nitře, odkud přichází do Tipsport extraligy útočník Adrián Holešinský. Šestadvacetiletý odchovanec žilinského hokeje, který byl součástí bronzového týmu na olympiádě v Pekingu 2022, využil po 13 odehraných zápasech (5+6) klauzule ve smlouvě, aby mohl odejít za zahraničním angažmá. Hráči bylo nitranským klubem vyhověno. „Adrián byl naší jasnou a první volbou, o jehož příchod jsme velice stáli. Očekáváme, že nám pomůže herně a s produktivitou a celkově mužstvo vhodně doplní,“ uvedl Tomáš Vlasák, sportovní manažer Škodovky pro klubový web.
Zprávy ze dne 17. října 2022
Slovy klasika - emoce k hokeji patří. Větší či menší provází každý nový příchod nebo odchod. Těch hodně probíraných by se v historii třineckého klubu našla celá řada. Ale žádná změna nebyla tak vyhrocená, masivní a ostře negativní jako příchod Samuela Bučka z ruského Nižněkamsku. Jaké další přesuny v týmu Ocelářů nejvíc hýbaly žlučí? Přehled čtěte ZDE>>>

Šest zápasů a dost. V Plzni se po kratičkém angažmá loučí po vzájemné dohodě dánský útočník Nicolai Meyer. Devětadvacetiletý reprezentant, který startoval například na olympiádě v Pekingu, nenaplnil v západočeském klubu očekávání. Ani v jednom z odehraných utkání nebodoval. „Takový je hokejový život. S Nicolaiem se rozcházíme v dobrém a přejeme mu hodně štěstí do budoucna,“ uvedl sportovní manažer Tomáš Vlasák pro klubový web. Vedení Škodovky nadále velice aktivně shání posilu do útoku, byť jsou možnosti nyní dost omezené. Meyer bez angažmá nezůstal dlouho. Přestoupil do Salzburgu.
Zprávy ze dne 16. října 2022
Potvrzeno! Jak dříve informoval iSport.cz, do Třince přichází po konci v KHL slovenský útočník Samuel Buček. Vedení Ocelářů potvrdilo hráčův příchod před nedělním zápasem se Spartou, proti které by už měl nastoupit. Dřívější informace o podpisu hokejisty, který odešel do Ruska po začátku invaze na Ukrajinu, vyvolaly negativní reakce. „Udělal jsem chybu a věřil tomu, že dostanu dost prostoru, abych se po zranění dostal zpátky do formy a byl užitečným hokejistou,“ komentoval Buček. VÍCE čtěte ZDE>>>
Zprávy ze dne 13. září 2022
Slovenský reprezentační útočník Martin Bakoš zabojuje o pozornost ve švýcarské NL, do které se přesouvá z extraligového Třince. Smlouvu v Ajoie má jen do konce října, potká se nicméně s bývalým reprezentačním trenérem Česka FilipemPešánem, který klub koučuje. Bakoš měl být posilou Ocelářů při posledním mistrovském tažení, ale vinou zdravotních potíží nakonec v play off nastoupil jen do dvou zápasů. Na prodloužení spolupráce se po konci sezony nedohodnul.

Zprávy ze dne 5. srpna 2022
Dánský útočník Nicolai Meyer se stal novou posilou Plzně. 29letý účastník čtyř mistrovství světa a únorových olympijských her v Pekingu působil v uplynulé sezoně v mezinárodní rakouské lize ICEHL v celku Vídeň Capitals. V dresu Škody bude prvním Dánem v historii. „Viděli jsme jeho zápasy a mluvili také s Ludwigem Blomstrandem, který s ním hrával ještě ve Švédsku. Nicolai uspěl ve Finsku i loni ve Vídni. Jedná se o velice šikovného hráče na puku, typ play makera," řekl klubovému webu sportovní manažer Plzně Tomáš Vlasák.
Zprávy ze dne 1. srpna 2022
Slovenský snajpr Libor Hudáček (31) se vrací do extraligy, je novou posilou třineckých Ocelářů. Bývalý útočník libereckých Bílých Tygrů, který se slovenskou reprezentací vybojoval stříbro na mistrovství světa 2012 a bronz na olympiádě 2022, si v pondělí s mistrovským týmem poprvé zatrénoval. Do Třince měl přitom namířeno už před dvěma roky... VÍCE čtěte ZDE>>>
Zprávy ze dne 6. června 2022
Velkou posilu do obrany hlásí mistrovský Třinec! Do kabiny Ocelářů míří reprezentační zadák Jakub Jeřábek. Účastník dvou světových šampionátů a posledních olympijských her se do Tipsport extraligy vrací po šesti sezonách strávených v zahraničí. Poslední sezonu odehrál v KHL v dresu Spartaku Moskva. V extralize dosud nastupoval jen za rodnou Plzeň, se kterou v roce 2013 slavil titul. Více čtěte ZDE >>>
Zprávy ze dne 23. května 2022
Našla Plzeň náhradu za Petera Čerešňáka? Indiáni ulovili zvučnou posilu do obrany! Za Západočechy bude v nové extraligové sezoně hrát zkušený zadák Petr Zámorský. Devětadvacetiletý reprezentant se vrací do Česka po roce stráveném ve švédském Örebro. „Pro roli klíčového ofenzivního beka jsme hledali českého hráče. Petra jsme měli v hledáčku a jsme moc rádi, že jsme se domluvili. O jeho kvalitách víme, Martin Straka ho měl v nároďáku a známe ho. V těžké švédské soutěži obstál, hrál pravidelně 18 minut na zápas. Jeho předností je ofenziva, je výborný v přesilovkách, má dobrou střelu, cit na rozehrávku, navíc hraje napravo," řekl sportovní manažer Tomáš Vlasák pro klubový web.
Zprávy ze dne 19. května 2022
Zdeněk Sedlák (22) se vrací do Česka, po své finské misi posílí Plzeň! S Indiány podepsal vysoký útočník, který hokejově vyrůstal v organizaci Kärpät Oulu, roční smlouvu s jednoletou opcí. „Zdeněk je mladý útočník, pravák. Ve Finsku se ukazoval velice dobře, v play off byl na předních místech. Máme ho nakoukaného a má předpoklady, aby se tady prosadil. Je vysoký a má tah do brány, tohle přesně po něm budeme chtít. Doufáme, že bude pro naše řady velkou posilou,“ věří sportovní manažer Tomáš Vlasák. V Plzni působil i Sedlákův otec Zdeněk Sedlák starší...
Zprávy ze dne 9. května 2022
Kromě nového trenéra Třinec oznámil trojici příchodů a prodloužení smluv. Oceláři potvrdili avizovanou posilu Daniela Voženílka, který naposledy působil v dresu semifinalisty Motoru ČB. Kromě něj přichází lotyšský obránce Karlis Čukste a smlouvu podepsal i polský útočník Alan Lyszczarczyk, který poslední sezonu odehrál v partnerském Frýdku-Místku. Smlouvy pak prodloužili hráči, kteří s Třincem slavili mistrovský titul. Zůstavá Marko Daňo, Miloš Roman, Patrik Hrehorčák a také Marian Adámek.
Třinec potvrdil, že nástupcem úspěšného trenéra Václava Varadi bude bývalý kouč Olomouce Zdeněk Moták.Více čtěte ZDE>>>.