Lakatoš se vrací do Vítkovic. Klub kvůli němu navyšoval rozpočet
Dominik Lakatoš se z Finska vrací do Vítkovic. Čtyřiadvacetiletý útočník, který byl v uplynulé sezoně nejlepším střelcem ostravského klubu, podepsal víceletý kontrakt. „Těší mě, že majitel klubu Aleš Pavlík navýšil rozpočet na hráče, abychom mohli Dominika přivést zpět a sám osobně s Dominikem jeho návrat řešil tak, že jsme se dohodli na podepsání víceletého kontraktu,“ komentoval sportovní ředitel Roman Šimíček pro klubový web.
Lakatoš v uplynulé sezoně nasázel ve 49 zápasech 23 gólů. Celkem nasbíral 42 kanadských bodů, byl nejproduktivnějším hráčem Vítkovic v základní části. Poté rodák z Kolína přestoupil do finského celku SaiPa. V Lappeenrantě odehrál 15 zápasů (1+5). Další nepřidá, vrací se do Ostravy.
„Domluvili jsme se, že přesun k nám do Vítkovic proběhne nyní během reprezentační přestávky,“ přibližuje Šimíček. „Po vyřízení všech formalit a ukončení působení v SaiPě odcestoval Dominik do Helsinek a následně domů do Česka. K týmu by se měl připojit v závěru tohoto týdne a vše směřujeme k tomu, aby už ve středu 17. listopadu byl schopen a připraven nastoupit v zápase proti Plzni.“
Do Vítkovic přišel Lakatoš z Liberce před ročníkem 2019/20. Celkem má v extralize, kde působil i ve Zlíně, na kontě 329 zápasů a 165 bodů za 79 gólů a 86 asistencí.
Účastník juniorského mistrovství světa v roce 2016 debutoval v minulé sezoně v české reprezentaci a ve čtyřech zápasech vstřelil jeden gól. V roce 2017 Lakatoše v NHL draftovali New York Rangers, kteří si jej vybrali v 6. kole na 157. pozici.
# | Tým | Z | Skóre | B |
---|---|---|---|---|
1 | ![]() | 56 | 182:115 | 116 |
2 | ![]() | 56 | 174:118 | 112 |
3 | ![]() | 56 | 203:153 | 99 |
4 | ![]() | 56 | 166:151 | 93 |
5 | ![]() | 56 | 173:152 | 93 |
6 | ![]() | 56 | 167:154 | 91 |
7 | ![]() | 56 | 146:147 | 89 |
8 | ![]() | 56 | 142:149 | 87 |
9 | ![]() | 56 | 133:152 | 80 |
10 | ![]() | 56 | 145:163 | 76 |
11 | ![]() | 56 | 128:148 | 76 |
12 | ![]() | 56 | 160:176 | 72 |
13 | ![]() | 56 | 152:173 | 70 |
14 | ![]() | 56 | 142:183 | 62 |
15 | ![]() | 56 | 108:187 | 44 |
- Play-off
- Předkolo Play-off
- Baráž

Zprávy ze dne 1. května 2024
Třinec zároveň oznámil, že s klubem podepsal víceletou smlouvu útočník David Cienciala, který se do mateřského klubu vrátil v závěru základní části z Pardubic.
Mistrovský Třinec se rozloučil s asistentem trenéra Vladimírem Országhem, který se podílel na posledních dvou titulech. „V žádném jiném týmu jsem jako hráč ani jako trenér nezažil tak silný týmový duch, odnáším si z Třince velké zážitky a jsem moc rád za šanci, kterou jsem v jednom z nejlepších klubů dostal. Z posledních šesti let jsem ale pět strávil daleko od domova a rodiny. Mám doma skvělou ženu a dvanáctiletou dceru, které mě teď potřebují doma. Proto jsem se rozhodl vrátit na Slovensko. Nejsem jen trenér, jsem v prvé řadě manžel a táta,“ uvedl Országh, jenž před příchodem do Třince působil v Litvínově. K hlavnímu kouči Motákovi přibudou místo Országha dva asistenti Marek Malík a Jiří Raszka. Bývalý reprezentant a hráč NHL Malík se k A-týmu přesune od třineckého dorostu a Raszka se k Ocelářům vrací po působení v druholigovém Havířově.
Klub HC Oceláři Třinec oznámil první akvizici, o které dnes informoval na svých stránkách deník Sport. Do Slezska se vrací dosavadní obránce Hradce Králové Bohumil Jank.
Z prvoligového Frýdku-Místku, který je partnerským klubem mistrovského Třince, odchází mezi 11 hráči také útočník Jakub Doktor. Ten byl při posledním finálovém klání přímo na střídačce Ocelářů poté, co zranění vyřadilo Andreje Nestrašila. V sezoně zvládl šest extraligových startů. U Rysů nebude v nejbližší době pokračovat ani veterán nejvyšší české soutěže Rostislav Martynek, který se naplno přesouvá zpět k mládeži v Třinci.
Mistrovský tým třineckých Ocelářů by se během léta výrazně měnit neměl. Drtivá většina kádru zůstává pohromadě, všichni klíčoví borci jsou pod smlouvami. Může se ovšem stát, že o některé bude zájem ze zahraničí, případně ze zámoří. Prostor na doplnění soupisky pochopitelně bude i z opačné strany, nicméně šanci by měli postupně dostávat hlavně mladí hráči z organizace. Jedna klíčová změna přijde. Po dvou zlatých letech se s Třincem rozloučí asistent trenéra Vladimír Országh. Jeho rodina zůstávala během sezony na Slovensku, bývalý útočník se zkušenostmi z NHL už chce být s ní. Kdo by ho mohl vedle Zdeňka Motáka zastoupit? Čtěte ZDE>>>
Zprávy ze dne 8. dubna 2024
V Olomouci si mohou mnout ruce. Obránce Jakub Sirota se s klubem dohodl na roční prodloužení smlouvy. Pětadvacetiletý rodák z Kroměříže o svém pokračování u Hanáků informoval fanušky prostřednictvím videa. Pětadvacetiletý rodák z Kroměříže se před rokem vrátil do Česka po letech v zámoří. Ve své první extraligové sezoně se stal příjemným zjevením, ze kterého se vyklubala nenápadná hvězda.
Zprávy ze dne 28. března 2024
První posilou hokejistů Olomouce pro příští extraligovou sezonu se stal útočník PetrFridrich. Třiadvacetiletý hráč, který má na kontě sedm reprezentačních startů, přichází na Hanou z Vítkovic. Olomouc o jeho angažování informovala na svém webu. „Jedná se o mladého perspektivního hráče, který svou typologií přesně zapadá do našeho mužstva. O svých kvalitách již přesvědčil v minulých sezonách a jsem velice rád, že jsme tohoto hráče získali,“ uvedl generální manažer Erik Fürst.
Zprávy ze dne 31. ledna 2024
Dřívější informace se potvrdily. Do Tipsport extraligy se ze Slovenska po necelém roce vrací Petr Šenkeřík. Zkušený obránce, který v probíhajícím ročníku oblékal dres Banské Bystrice, odehraje závěrečnou část sezony v dresu mistrovského Třince. „Když jsem se dozvěděl o zájmu Ocelářů, hned jsem agentovi říkal, že sem chci jít. Je to obrovská výzva! Beru jakoukoliv roli, kterou mi trenér dá,“ řekl dvaatřicetiletý zlínský rodák pro klubový web. V české nejvyšší soutěži dříve nastupoval za brněnskou Kometu, Slavii, Karlovy Vary či naposledy České Budějovice.
Českým obráncem, který zamíří ze slovenské extraligy do Třince, by měl být Petr Šenkeřík (32). Před angažmá v Banské Bystrici hrál dřív za Karlovy Vary a České Budějovice. V 19 zápasech si na Slovensku připsal 9 bodů (3+6).
Třinec by se měl zaměřit na rozšíření defenzivní sestavy. Podle nejčerstvějších zpráv loví na Slovensku, měl by přivést domů hráče s českým pasem.
Zprávy ze dne 20. ledna 2024
Třinečtí Oceláři potvrdili příchod Kanaďana Adama Helewky i finské SaiPy. „V Adamovi k nám přichází silový centr v dobrém hokejovém věku. Jde o důrazného hráče, který umí hrát výborně v předbrankovém prostoru, což je důležité pro blížící se play off. Hrál sice v posledním celku finské ligy, ale byl první centr, který nastupoval proti nejlepším pětkám soupeřů a býval úspěšný, v takzvaných minizápasech vyhrával,“ říká k transferu sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek.
Zprávy ze dne 19. ledna 2024
Dalším přestupovým cílem Ocelářů by měl být podle informací iSport.cz a deníku Sport Kanaďan Adam Helewka. Útočník, který je schopný hrát na křídle i na centru, dosud působil v nejvyšší finské lize, kde obléká dres SaiPy.
Zprávy ze dne 22. října 2023
Dvojitá radost v Olomouci. Poté, co Hanáci porazili v nedělním 13. kole Tipsport extraligy Litvínov 2:1 a ukončili tak soupeřovi sérii 11 výher v řadě, představilo vedení klubu další staronovou posilu. Po Janu Káňovi bude olomoucký dres opět oblékat útočník Karel Plášek. Třiadvacetiletý rodák z Přerova se do Česka vrací po výměně z Vancouveru do Pittsburghu, který následně s hráčem bezpodmínečně rozvázal kontrakt.
Zprávy ze dne 19. října 2023
Potvrdily se informace iSport.cz - Jan Káňa míří po brzkém konci ve Vítkovicích do Olomouce.
Zprávy ze dne 8. srpna 2023
První šanci v mužské kategorii vyhlíží Petr Sikora, Ocelář, který se podílel na stříbrném úspěchu české osmnáctky na Hlinka Gretzky Cupu. V sobotu mladíci ve finále těsně podlehli Kanadě a skončili na stříbrné příčce. Sikora by měl nastoupit po boku nové posily Richarda Pánika a další třinecké naděje, osmnáctiletého Slováka Adama Cedza. Zajistí si místo v „Áčku“?