Lakatoš se vrací do Vítkovic. Klub kvůli němu navyšoval rozpočet
Dominik Lakatoš se z Finska vrací do Vítkovic. Čtyřiadvacetiletý útočník, který byl v uplynulé sezoně nejlepším střelcem ostravského klubu, podepsal víceletý kontrakt. „Těší mě, že majitel klubu Aleš Pavlík navýšil rozpočet na hráče, abychom mohli Dominika přivést zpět a sám osobně s Dominikem jeho návrat řešil tak, že jsme se dohodli na podepsání víceletého kontraktu,“ komentoval sportovní ředitel Roman Šimíček pro klubový web.
Lakatoš v uplynulé sezoně nasázel ve 49 zápasech 23 gólů. Celkem nasbíral 42 kanadských bodů, byl nejproduktivnějším hráčem Vítkovic v základní části. Poté rodák z Kolína přestoupil do finského celku SaiPa. V Lappeenrantě odehrál 15 zápasů (1+5). Další nepřidá, vrací se do Ostravy.
„Domluvili jsme se, že přesun k nám do Vítkovic proběhne nyní během reprezentační přestávky,“ přibližuje Šimíček. „Po vyřízení všech formalit a ukončení působení v SaiPě odcestoval Dominik do Helsinek a následně domů do Česka. K týmu by se měl připojit v závěru tohoto týdne a vše směřujeme k tomu, aby už ve středu 17. listopadu byl schopen a připraven nastoupit v zápase proti Plzni.“
Do Vítkovic přišel Lakatoš z Liberce před ročníkem 2019/20. Celkem má v extralize, kde působil i ve Zlíně, na kontě 329 zápasů a 165 bodů za 79 gólů a 86 asistencí.
Účastník juniorského mistrovství světa v roce 2016 debutoval v minulé sezoně v české reprezentaci a ve čtyřech zápasech vstřelil jeden gól. V roce 2017 Lakatoše v NHL draftovali New York Rangers, kteří si jej vybrali v 6. kole na 157. pozici.
# | Tým | Z | Skóre | B |
---|---|---|---|---|
1 | ![]() | 56 | 182:115 | 116 |
2 | ![]() | 56 | 174:118 | 112 |
3 | ![]() | 56 | 203:153 | 99 |
4 | ![]() | 56 | 166:151 | 93 |
5 | ![]() | 56 | 173:152 | 93 |
6 | ![]() | 56 | 167:154 | 91 |
7 | ![]() | 56 | 146:147 | 89 |
8 | ![]() | 56 | 142:149 | 87 |
9 | ![]() | 56 | 133:152 | 80 |
10 | ![]() | 56 | 145:163 | 76 |
11 | ![]() | 56 | 128:148 | 76 |
12 | ![]() | 56 | 160:176 | 72 |
13 | ![]() | 56 | 152:173 | 70 |
14 | ![]() | 56 | 142:183 | 62 |
15 | ![]() | 56 | 108:187 | 44 |
- Play-off
- Předkolo Play-off
- Baráž

Zprávy ze dne 5. května 2022
Vítkovice ztrácí svého kapitána a největší osobnost týmu. Zkušený obránce Roman Polák definitivně končí kariéru! „Těch motivů bylo více. Ale tím hlavním asi je, že jsem ztratil chuť do hokeje. Nechci, aby to vyznělo špatně, ale hokej už mi z mého pohledu nevracel a nedával to, co jsem mu dával já po celou dobu, kdy jsem ho hrál. Dalším důvodem, důležitým, je zdravotní stránka. Myslím, že jsem za svou kariéru už dost trpěl a nechci zase dál prožívat nové bolesti. Uvědomil jsem si, že mě hokej už nenaplňuje, jako kdysi a dospěl jsem k závěru, že je čas to skončit. Radši teď, než abych to potom lámal přes koleno. Bylo by to pro mě horší a ani mé výkony už nebyly na odpovídající výši,“ řekl pro klubový web. Více čtěte ZDE >>>

Zprávy ze dne 3. května 2022
Vítkovice hlásí posilu ze Slovenska a USA zároveň. Do Ostravy přichází americký bek Willie Raskob, který se před rokem vydal do střední Evropy a s Nitrou se stal vicemistrem Slovenska.
Ve Vítkovicích dostane šanci vsetínský talent Roman Půček (22), který už v minulé sezoně v Ostravě jednou nastoupil na střídavý start. Teď se do Vítkovic přesouvá natrvalo a měl by dokázat, že na extraligu má. „Roman Půček byl v našem širším kádru už v minulé sezoně. Během ní předváděl ve Vsetíně dobré výkony, patřil k nejlepším střelcům týmu v základní části. Proto jsme se rozhodli mu dát šanci a nabídnout mu místo v našem týmu pro nadcházející sezonu. Věříme, že příležitost úspěšně využije,“ říká sportovní ředitel Roman Šimíček.
Zprávy ze dne 2. května 2022
Hokejový brankář Lukáš Klimeš bude nově působit v extraligových Vítkovicích, kde doplní dosavadní jedničku Aleše Stezku. Sedmadvacetiletý gólman byl doposud kmenovým hráčem Komety Brno, nastupoval ale v první lize, naposledy v Přerově.
Zprávy ze dne 1. května 2022
Ve Vítkovicích hlásí návrat známé tváře. Po dvou letech strávených v organizaci třineckých Ocelářů se k Ostravanům vrací obránce Daniel Krenželok. Čtyřiadvacetiletý zadák si během angažmá u Slezanů za hlavní úspěšný tým nezahrál, působil především na farmě ve Frýdku-Místku, Přerově a také v Jihlavě. Nyní míří zpět do mateřského klubu, kde se potká s útočníkem Lukášem Krenželokem, se kterým však nemá žádné rodinné pouto. „Za dva roky v Jihlavě a v třinecké organizaci posbíral nové zkušenosti a dozrál. Věříme, že u nás ještě více rozvine svůj potenciál,“ uvedl sportovní ředitel Roman Šimíček pro klubový web.
Zprávy ze dne 30. dubna 2022
Čtvrtfinalisté z Vítkovic staví tým pro nadcházející sezonu. Sportovní ředitel klubu Roman Šimíček zatím do světa pustil jedenáct prodloužených kontraktů a šest jmen, která v Ostravě pokračovat nebudou. V žádné skupině zatím není kapitán a klíčová osobnost týmu Roman Polák. Podle informací Sportu je šestatřicetiletý obránce, který sezonu dohrával přes bolest se zlomeninou v noze, rozhodnutý ukončit úspěšnou kariéru. Roli klíčového beka by měl zastat zkušený Juraj Mikuš z Pardubic.
Zprávy ze dne 29. dubna 2022
Odchod Juraje Mikuše byl v Pardubicích pouze začátek čistky. V Dynamu se po sezoně loučí celkem devět hráčů. Dres východočeského klubu také nebudou nadále oblékat obránci Dennis Robertson, Jurij Sergijenko, Matt Petgrave a útočníci Anthony Camara, Ondřej Roman, Lukáš Anděl, Marek Hecl a Igor Švyrjov. V rámci širšího kádru končí rovněž gólman Oliver Štěpánek, bek Jan Oliva a forvardi Denis Kusý s Michalem Pochobradským. „Chtěl bych klukům poděkovat, jak se v Pardubicích prezentovali, a popřát všem v další kariéře hodně štěstí,“ uvedl sportovní ředitel Dušan Salfický pro klubový web.
V Pardubicích se loučí se zkušenou oporou v defenzivě. Po čtyřech sezonách v Dynamu končí slovenský obránce Juraj Mikuš. Třiatřicetiletý rodák z Trenčína, který byl v minulém ročníku po Janu Košťálkovi nejproduktivnějším zadákem Východočechů (5+21), by měl údajně zamířit do Vítkovic. Rovněž už se spekuluje také o Mikušově náhradě. S Pardubicemi je spojováno jméno kanadského obránce Stefana Elliotta, jenž poslední dvě sezony oblékal dres Frölundy.
Vítkovice povede i v příští extraligové sezoně trenérská dvojice Miloš Holaň, Radek Philipp. Smlouvy prodloužilo i jedenáct hráčů z kádru včetně brankářské jedničky Aleše Stezky, útočníka Lukáše Krenželoka nebo zahraničních posil Alexeje Solovjeva a Tobiase Lindberga. Klub o tom informoval na svém oficiálním webu. Nové smlouvy podepsali i obránci Patrik Koch, Petr Gewiese, Jakub Stehlík, Matěj Prčík a útočníci Marek Kalus, Jan Bernovský a Josef Krejsa. Pokračování Solovjeva však může být komplikované. Ruský bek, který do Vítkovic přišel v říjnu, může mít problém se získáním víz.
Zprávy ze dne 28. dubna 2022
V hokejových Vítkovicích nebude v příští sezoně pokračovat šest hráčů ze stávajícího kádru. Vedení extraligového klubu na svém oficiálním webu oznámilo, že nabídku na podpis nové smlouvy nedostali brankář Daniel Dolejš, obránci Karel Plášil a Ruslan Pedan a útočníci Radovan Bondra, Rob Flick a Jan Hruška.
Zprávy ze dne 30. března 2022
Vedení Pardubic po neúspěchu v podobě konce ve čtvrtfinále play off odvolalo realizační tým. Končí hlavní trenér Richard Král, jeho asistenti David Havíř a Petr Sýkora, a také manažer týmu Tomáš Rolinek. Více čtěte ZDE>>>.
Příští rok oslaví Pardubice sto let od založení klubu. Velké jubileum má znamenat zelenou pro velké nákupy, které Dynamo plánuje před novou sezonou. V létě 2021 mluvil majitel Petr Dědek o medaili, před další sezonou čekejte repete. Klub půjde po hráčích z KHL, plánuje cílit hlavně na Čechy. Ale nejdřív potřebuje dořešit přítomnost, uzavřít neúspěšný ročník a rozseknout, kdo tým povede. Dá se čekat, že Pardubice osloví Pavla Grosse, který skončil v Mannheimu. Více čtěte ZDE>>>.
Zprávy ze dne 23. března 2022
Klíčový obránce Jan Košťálek zůstává v Pardubicích. Jak oznámil majitel Dynama Petr Dědek, 27letý zadák se upsal do roku 2027, má tak nejdelší smlouvu v celém týmu.
Zprávy ze dne 3. března 2022
Hokejisté Pardubic prohráli posledních šest zápasů v extralize a vypadli z první čtyřky, která zaručuje postup rovnou do čtvrtfinále play off. Navzdory mizerné formě Dynama se majitel klubu Petr Dědek zastal trenéra. Richard Král má plnou podporu.
Hokejisté Pardubic se před koncem základní části topí v krizi. Šest porážek v řadě otřásá kabinou i trenérskou lavičkou. Není divu, že se spekuluje o tom, že vedení Dynama v čele s Petrem Dědkem i těsně před play off pro úspěšnou sezonu provede změny v realizačním týmu. Na sociálních sítích se začíná skloňovat jméno Aloise Hadamczika jako potenciálním náhradníkovi Richarda Krále. Bývalý reprezentační kouč, který je dlouhodobě v kontaktu s Pardubicemi, nyní pobývá na dovolené, ale s Východočechy údajně jedná. V případě prodloužení bídné série není zatím vyloučené, že po návratu přebere tým.