„Švýcar“ Šimek to vzdal. Do Zlína ale míří mladý Rus z Chabarovsku

Slovák Juraj Šimek (34), vlastnící i švýcarské občanství, z druholigového Klotenu si údajně angažmá ve Zlíně na poslední chvíli rozmyslel. Zatím na Moravu nedorazil a u toho nejspíš zůstane. Teď je na cestě jiný útočník, Rus Vladimir Michasjonok (23). Jeho příchod už je podle zdrojů iSport.cz opravdu tutovka.
V Amuru Chabarovsk ztratil místo v sestavě, v sezoně KHL odehrál jen pět utkání s bilancí 0+1. Celkem nastoupil v soutěži k 37 zápasům (2+4). Jako teenager působil jeden rok i v Kazachstánu (klub Atyrau). Poslednímu týmu extraligy by měl být k dispozici hned po reprezentační přestávce. Berany čeká příští pátek derby s Olomoucí.
Nemělo by zůstat jen u Michasjonoka. Zlín disponuje několika miliony korun na posily. Rekrutovat se mají ze zahraničí. Interes je především o útočníky. „Řešíme Lotyše, Švédy, Finy. Určitě je prostor na to, aby se to dotáhlo. Pokud vedení deklaruje, že peníze na ty hráče má, musíme je přivést. Teď v pauze,“ prohlásil po poslední porážce s Kladnem hlavní kouč Luboš Jenáček.
Zesílení kádru je naprosto nezbytné. Hrozba sestupu se stala akutní, Zlín ztrácí na předposlední Rytíře po 22. kole už deset bodů a k tomu má odehráno o zápas víc. „Jestliže nepřijde tři, čtyři, pět útočníků, nevěřím tomu, že současný tým bude dělat bodové série. Ty samozřejmě budou nutné, pokud chceme ještě zamíchat kartami a dostat se aspoň na barážovou pozici. Jsme dole, jsme zklamaní, jsme smutní. Pokud budou změny směrem dovnitř, budou i ven. Měli by přijít kluci nezatížení touto situací, kteří budou schopní se prosazovat a dávat góly. Utkání je ještě hodně,“ shrnul Jenáček.
# | Tým | Z | Skóre | B |
---|---|---|---|---|
1 | ![]() | 56 | 182:115 | 116 |
2 | ![]() | 56 | 174:118 | 112 |
3 | ![]() | 56 | 203:153 | 99 |
4 | ![]() | 56 | 166:151 | 93 |
5 | ![]() | 56 | 173:152 | 93 |
6 | ![]() | 56 | 167:154 | 91 |
7 | ![]() | 56 | 146:147 | 89 |
8 | ![]() | 56 | 142:149 | 87 |
9 | ![]() | 56 | 133:152 | 80 |
10 | ![]() | 56 | 145:163 | 76 |
11 | ![]() | 56 | 128:148 | 76 |
12 | ![]() | 56 | 160:176 | 72 |
13 | ![]() | 56 | 152:173 | 70 |
14 | ![]() | 56 | 142:183 | 62 |
15 | ![]() | 56 | 108:187 | 44 |
- Play-off
- Předkolo Play-off
- Baráž
Zprávy ze dne 30. prosince 2017
9:20 - VÝMĚNA - Sparta řeší situaci v brankovišti a z Chomutova získala zkušeného brankáře Jána Laca. K Pirátům pro změnu putují do konce sezony obránce Tomáš Dvořák a útočník Jiří Smejkal.
STŘEDA 27. PROSINCE |
Zprávy ze dne 6. prosince 2017
STŘEDA 6. PROSINCE |
12:44 MOUNTFIELD HK - Už je to podle informací Sportu podepsáno, už je to hotovo. Nebo na nejlepší cestě. Hokejový Mountfield si do bitvy o extraligový titul pořídil další zbraň. Útočníka Radka Smoleňáka. Někdejší reprezentant naposledy působil v bratislavském Slovanu, teď se má poprvé do roku 2011 vrátit zpět do Česka. Více zde>>>
Zprávy ze dne 21. září 2017
ČTVRTEK 21. ZÁŘÍ |
12:55 - PARDUBICE - Pardubice získaly v rychlém sledu druhého obránce, který by měl týmu pomoct k lepším výsledkům v hokejové extralize. Dynamo angažovalo Jiřího Hunkese, jenž s klubem podepsal smlouvu na měsíc. Ve středu Východočeši získali i Tomáše Mojžíše, který přišel na hostování z Liberce.
Zprávy ze dne 1. září 2017
PÁTEK 1. ZÁŘÍ |
17:30 - Pardubice - Dynamo si udrželo svého odchovance. Na východě Čech bude i v nadcházející sezoně působit útočník Jan Starý. Vedení Pardubic na jedenatřicetiletého hráče uplatnilo opci a uzavřelo tím kádr, který přesně za týden odstartuje nový extraligový ročník. "Honza po svém návratu po zranění poctivě trénuje. Věřím, že si vybral veškerou smůlu a svými výkony nám pomůže," řekl Dušan Salfický, generální manažer Dynama na adresu útočníka, jenž má na kontě 481 utkání v extralize a všechna odehrál v pardubickém dresu. Smlouvu si naopak nevybojoval ruský obránce Alexander Grebeňuk, který neuspěl na zkoušce.
11:53 - JIHLAVA - Dvě posily hlásí týden před startem extraligy nováček z Jihlavy. Na zkoušce uspěli útočníci Michal Hlinka a Jiří Rys, kteří budou v nadcházející sezoně v Dukle hostovat. Hlinka loni působil v Havířově, jinak je kmenovým hráčem Vítkovic. Také Rys v poslední sezoně nastupoval ve WSM lize, když z Mladé Boleslavi hostoval ve Slavii.
Jiří #Rys (5) a Michal #Hlinka (12) uspěli na zkoušce v Dukle, kde podepsali roční smlouvu. U obou útočníků jde o hostování do konce sezony pic.twitter.com/B2ekPiQbf7
— HC Dukla Jihlava (@hc_duklajihlava) 31. srpna 2017
Zprávy ze dne 28. srpna 2017
PONDĚLÍ 28. SRPNA |
19:00 - PARDUBICE - Dalším hokejistou, který uspěl v Pardubicích během zkušebního období a vysloužil si nosit dres Dynama, je jednatřicetiletý útočník Antonín Dušek. Odchovanec Havlíčkova Brodu se tak na základě hostování může těšit z dvouleté smlouvy, kterou dnes s vedením Dynama podepsal. "Jsem rád, že jsme se domluvili. Slibujeme si od něj, že nám pomůže v roli tvořivého centra, který zvedne naši ofenzivu. Počítáme s ním do první nebo druhé pětky." uvedl na klubovém webu Dušan Salfický, generální manažer Pardubic. Bývalý hráč Liberce či Slavie má na kontě již 419 utkání v české nejvyšší soutěži a připsal si v nich 101 kanadských bodů za 43 gólů a 58 asistencí.
📝✅ | Útočník ANTONÍN #DUŠEK uspěl na try outu, podepsal s Dynamem dvouletý kontrakt
— HC DYNAMO PARDUBICE (@hcpce) August 28, 2017
🗒👉 https://t.co/rFLiZbAaDs
🎙👉 https://t.co/KCNkpOUnnWpic.twitter.com/eq2fKALFtH
12:05 - MLADÁ BOLESLAV - Útočník Martin Procházka odchází z Plzně do Mladé Boleslavi, kde bude v nadcházející sezoně hostovat. Středočeský klub nově angažoval i forvarda Tomáše Urbana, jenž v minulých letech dres Středočechů oblékal. Nyní podepsal zkušební smlouvu na dva měsíce. "Snažíme se o zvýšení konkurence v mužstvu," uvedl sportovní manažer Luděk Bukač na klubovém webu.
V #bkboleslav bude v této sezoně působit Martin Procházka z @HC_Plzen! Na 2 měsíce dostal smlouvu také Tomáš Urban. pic.twitter.com/3L7fokTEbu
— BK Mladá Boleslav (@bkboleslav) August 28, 2017
Zprávy ze dne 24. srpna 2017
ČTVRTEK 24. SRPNA |
17:44 - MLADÁ BOLESLAV - Útočník Jakub Klepiš bude nadále působit v Mladé Boleslavi. Středočeský klub si pojistil služby klíčového hráče až do roku 2020, a to s velkým předstihem. Současný kontrakt totiž mistrovi světa z roku 2010 vyprší až po konci nadcházející sezony. „O Kubu Klepiše hodně stojíme a jsme rádi, že jsme se dohodli takhle brzy a rychle,“ uvedl nový sportovní manažer klubu Luděk Bukač mladší. Klepiš do Boleslavi přišel v prosinci 2015 z Třince.
Jakub #Klepiš podepsal v #bkboleslav novou smlouvu! V jeho dresu by měl v @telh_cz nastupovat nejméně do roku 2020. pic.twitter.com/f4uJHqvXJ7
— BK Mladá Boleslav (@bkboleslav) August 24, 2017
Zprávy ze dne 21. srpna 2017
PONDĚLÍ 21. SRPNA |
12:19 - ZLÍN - Zlín posílí lotyšský reprezentační útočník Rihards Bukarts, který v uplynulých čtyřech letech působil v zámoří. V klubu bude působit i lotyšský bek Ralfs Freibergs, jenž stejně jako slovenský útočník Radoslav Illo uspěl v testu. "Tým je tak uzavřen. Máme několik hráčů na střídavý start, kterých můžeme využít," uvedl sportovní manažer Jiří Šolc na dnešní tiskové konferenci. Zatímco Freibergs a Illo ve zkoušce uspěli, další útočník Marek Zagrapan ve Zlíně působit nebude. Někdejší slovenský reprezentant již podepsal smlouvu s druholigovým švýcarským Winterthurem.
Roční smlouvy podepsali také útočník Radoslav Illo 🇸🇰 a obránce Ralfs Freibergs 🇱🇻 (@Ralfs_29). #sevcipic.twitter.com/JP8BbM7kc5
— Aukro Berani Zlín (@hokejZlin) August 21, 2017
Zprávy ze dne 17. srpna 2017
ČTVRTEK 17. SRPNA |
08:23 - MLADÁ BOLESLAV - Obránce Tomáš Voráček bude v nadcházející sezoně oblékat dres Slovanu Bratislava v Kontinentální lize. Sedmadvacetiletý bek uspěl ve slovenském klubu na zkoušce a podle oficiálního webu soutěže podepsal se Slovanem roční smlouvu. Odchovanec Poruby, který má na svém kontě 19 startů v reprezentaci, působil naposledy v extraligové Mladé Boleslavi. V minulosti hrál i za Vítkovice a Liberec. Voráček je již sedmým českým hráčem na soupisce Slovanu.
Zprávy ze dne 11. srpna 2017
PÁTEK 11. SRPNA |