Autor: zej
0
Furch po nástupu k Boleslavi: Brno jsem si oblíbil, ale život mění plány
Dvacet let od titulu Baníku. Získali jsme ho díky fanouškům, vzpomíná Laštůvka

Byl to moment, který nikdo nevidí rád. Když hráč bezvládně leží na ledě, k němu spěchá lékař… Tenhle obrázek se naskytl hrstce fanoušků v Kladně. Po drsném ataku od Bohumila Janka, opory Mountfieldu, zůstal během druhé třetiny ležet na ledě 22letý útočník Ondřej Machala. Žádný pohyb, ze střídačky okamžitě spěchá lékař. Pak ho záchranáři odnáší na nosítkách. „Ondra podstupuje v nemocnici vyšetření, nechceme být konkrétnější. Ale naštěstí už na stadionu nabyl zpátky vědomí,“ uvedl ještě během utkání (prohra Kladna 2:9) Lukáš Jůdl, tiskový mluvčí klubu.

Incident se stal ve 25. minutě. Hradecký obránce Bohumil Jank trefil soupeře do hlavy, ten se skácel k zemi. Byl to děsivý moment.

Jank vyfasoval trest do konce utkání, při cestě do kabin na něj domácí fanoušci nasupeně křičeli... Podle tiskového mluvčího klubu Lukáše Jůdla nabyl Machala naštěstí ještě na stadionu zpátky vědomí, pak ale odjel na vyšetření do nemocnice. Konkrétnější být ale zatím nechtěl.

I když Rytíři během třetí třetíny prohrávali s Mountfieldem o pět gólů, fanoušci si hlavně přáli, aby Machala byl v pořádku...Protože to byl moment, který nikdo nevidí rád.

K incidentu došlo za jednoznačného stavu, kdy Mountfield vedl 7:1. Domácí doplatili na tragickou první třetinu, v níž inkasovali šestkrát... Po reprezentační pauze se tedy představili v bídné formě. Navíc se museli strachovat o spoluhráče...

„Snad bude v pořádku!" přál si mimo jinými i kladenský zadák Jakub Suchánek. Podle vyjádření mluvčího Jůdla po utkání by měl být Machala snad v pořádku. „Je stále na vyšetření v chomutovské nemocnici, ale rád bych uklidnil fanoušky, že na to, jak to vypadalo, je snad z nejhoršího venku. Už na stadionu byl při vědomí a cítil všechny končetiny," uvedl mluvčí klubu. Podle kladenského trenéra Davida Čermáka měl otřes mozku.

„Věřím, že bude OK. Pohled to nikdy není dobrý, když se něco takového stane," přidal se i útočník Radek Smoleňák, opora vítězného Mountfieldu.

Kladno - Mountfield HK: Hlava sestřelil McCormacka a zamířil pod sprchy

SESTŘIH: Kladno - Mountfield HK 2:9. Výprask Rytířů bez Jágra, zářil Oksanen

Domácí: 06:03. Dotchin, 24:22. Plekanec

Hosté: 00:28. Oksanen, 00:55. Perret, 02:19. Orsava, 10:01. Miškář, 11:30. Lalancette, 19:25. Kelly Klíma, 23:59. Perret, 54:37. Oksanen, 59:36. Lev

Domácí: Bow (Stahl) – Dotchin (A), Kehar, Zajíc, K. Wood, Veber, J. Suchánek (A) – Hlava, Plekanec (C), Zikmund – M. Beran, A. Kubík, Račuk – M. Indrák, Melka, Kristo – Machala, Filip, Pytlík.

Hosté: Kiviaho (Š. Lukeš) – Blain, Nedomlel, F. Pavlík (A), Gaspar, McCormack, Jank, Šalda – Oksanen, Lalancette, Smoleňák (C) – Jergl, Kevin Klíma, Perret – Kelly Klíma, Lev (A), Miškář – Orsava, Štohanzl, R. Pilař.