Polák balí kariéru: Ztratil jsem chuť do hokeje. A trpěl jsem už dost...

Video placeholder
Pardubice - Vítkovice: Hostům přinesl snížení důraz kapitána Poláka před brankou, 2:1
Pardubice - Vítkovice: Hostům přinesl snížení důraz kapitána Poláka před brankou, 2:1
Roman Polák v dresu Vítkovic
Roman Polák v dresu Vítkovic
Roman Polák v dresu Vítkovic
Kapitán Vítkovic Roman Polák se před play off vrátil do sestavy z marodky
Zarostlý úsměv Romana Poláka, kapitána Vítkovic
Kapitán Vítkovic Roman Polák v zápase s Mladou Boleslaví
Kapitán Vítkovic Roman Polák na hřišti
10
Fotogalerie
ČTK, adl
Tipsport extraliga
Začít diskusi (0)

Hokejový obránce Roman Polák se rozhodl ve 36 letech ukončit aktivní kariéru. Potvrdily se tak informace iSport.cz, který o možném konci referoval už v minulém týdnu. Bývalý český reprezentant, který odehrál téměř 900 zápasů v NHL, působil naposledy ve Vítkovicích a byl kapitánem extraligového týmu.

„Těch motivů, proč jsem se rozhodl ukončit kariéru, bylo více. Ale tím hlavním asi je, že jsem ztratil chuť do hokeje. Nechci, aby to vyznělo špatně, ale hokej už mi z mého pohledu nevracel a nedával to, co jsem mu dával já po celou dobu, kdy jsem ho hrál,“ uvedl Polák na klubovém webu.

Ostravský rodák se do Vítkovic vrátil před dvěma lety ze zámoří a patřil mezi klíčové hráče ostravského klubu. V obou sezonách ale měl zdravotní problémy, což je další důvod, proč už v aktivní kariéře nechce pokračovat.

„Myslím, že jsem za svou kariéru už dost trpěl a nechci zase dál prožívat nové bolesti. Uvědomil jsem si, že mě hokej už nenaplňuje, jako kdysi. Dospěl jsem k závěru, že je čas to skončit. Radši teď, než abych to potom lámal přes koleno. Bylo by to pro mě horší a ani mé výkony už nebyly na odpovídající výši,“ řekl Polák.

Důrazný obránce nastupoval v NHL za St. Louis, Toronto, San Jose a Dallas. V elitní soutěži během 14 sezon odehrál 806 zápasů s bilancí 26 branek a 114 asistencí. V play off přidal čtyři asistence v 71 utkáních. Startoval na olympijských hrách ve Vancouveru 2010, Světovém poháru 2016 a dvakrát se představil na mistrovství světa.

V roce 2020 se rozhodl vrátit domů a dohodl se na spolupráci s Vítkovicemi, za které hrál před odchodem do zámoří. „Už tehdy jsem přemýšlel o konci kariéry. To, že jsem se domluvil ve Vítkovicích, mi kariéru prodloužilo. Jsem rád, že jsem tady ty dva roky mohl být a moc děkuji Vítkovicím za tu možnost. Být kapitánem bylo pro mě ctí,“ dodal Polák.

Ve Vítkovicích podepsal po svém příchodu tříletou smlouvu, vedení klubu mu ale bez problémů vyhovělo v žádosti o její předčasné ukončení. „Věřím, že si v budoucnu ještě sedneme a po Romanově, takzvané roční dovolené, se domluvíme na nějaké formě spolupráce u nás v klubu. Jménem celého klubu bych mu chtěl poděkovat za jeho výkony, bojovnost i profesionalitu,“ uvedl majitel klubu Aleš Pavlík.

Online přenos - Přestupy v extralize

Zprávy ze dne 26. června 2025

Kometa Brno
26. června 2025 · 14:12

Obrana mistrovské Komety se bude moct dál opírat o Brandona Davidsona. Třiatřicetiletý kanadský bek s brněnským klubem uzavřel nový kontrakt. „Ahoj Komeťáci, rád bych vám oznámil, že pokračuji. Těším se, až se zase uvidíme v Brně. Minulá sezona byla parádní jízda a já věřím, že ji zopakujeme," oznámil fanouškům ve videonahrávce ze zámoří.

 

Obrana brněnské Komety se bude dál opírat o Kanaďana Brandona Davidsona (vlevo)
Obrana brněnské Komety se bude dál opírat o Kanaďana Brandona Davidsona (vlevo)

Zprávy ze dne 20. června 2025

Rytíři Kladno
20. června 2025 · 14:23

Kladno značně zbrojí, leč hlásí i další škrty. Dres Rytířů už nebude oblékat zkušený Richard Jarůšek. Ze soupisky rovněž zmizí jména Lotyše Markusse Komulse a Denise Kusého. 

Richard Jarůšek končí v Kladně
Richard Jarůšek končí v Kladně

Zprávy ze dne 18. června 2025

Důležitý moment
Kometa Brno
18. června 2025 · 10:14

Velkou posilu do brankoviště hlásí brněnská Kometa. Do klubu přichází Aleš Stezka se zkušenostmi ze zámoří, kde si připsal i jeden zápas v NHL v dresu Seattlu Kraken. Obě strany se dohodly na podpisu víceleté smlouvy, uvedl klub na svém webu.

Zprávy ze dne 17. června 2025

Rytíři Kladno
17. června 2025 · 14:41

Rytíři si u zbrojení týmu pomohli i třemi dalšími podpisy. Ty se tentokráte týkají tří mladíků, kteří i nadále budou oblékat kladenský dres. Jedná se o obránce Josefa Trojnu a útočníky Štěpána Vimmera s Aliaksandrem Višnieuským.

Zprávy ze dne 11. června 2025

Rytíři Kladno
11. června 2025 · 13:06

Obránce Michal Houdek se stává další posilou Kladna, v pořadí už čtrnáctou. Řízný zadák je vicemistrem s Pardubicemi, do nabitého kádru Dynama už se ovšem nevešel, v posledním play off odehrál jen 31 sekund ve finále s Kometou. 

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů