Mistři lepí díry po odchodech. Třinec získal reprezentanta, co hrál i v NHL

Po odchodech Tomáše Kundrátka a Davida Musila získali třinečtí Oceláři posilu do obrany. Přichází reprezentant Jakub Jeřábek (31), který má zkušenosti z NHL v dresu Montrealu, Washingtonu a St. Louis. Naposledy hrál ve Spartaku Moskva.
„Třinec je momentálně jedna z nejlepších destinací v Česku,“ řekl pro klubový web Jeřábek. „Před podpisem jsem mluvil s vedením i hlavním trenérem, rozhodování bylo jednoduché, obě strany měly zájem se domluvit.“
V mistrovském týmu se potká s bývalým parťákem z Plzně, za kterou v extralize před odchodem do zahraničí hrával. S brankářem Markem Mazancem byl v roce 2013 u plzeňského titulu. „Na Marka Mazance se moc těším, je to člověk, co má pořád dobrou náladu. Přes léto se snažíme s rodinami navštěvovat, takže jsme spolu o Třinci mluvili.“
Jakub Jeřábek v NHL nastupoval za Montreal, Washington a St. Louis, celkem si připsal 39 startů (2+7). V ruské KHL hrával za Podolsk a Spartak Moskva (210/ 25+63). Hodně zkušeností má i z české reprezentace (90/ 5+26). „Kuba Jeřábek je komplexní bek, který má zkušenosti z dvou mistrovství světa, z olympiády, z NHL a KHL,“ říká sportovní ředitel Jan Peterek.
Posilu uvítal i trenér Zdeněk Moták. „Jakuba máme nakoukaného, známe jeho přednosti a myslím, že přesně zapadne do systému hry, který budeme chtít hrát,“ řekl Moták. „Zatím se stejně jako většina zkušených hráčů připravuje individuálně. Společně se sejdeme a uvidíme v polovině června na soustředění v Tatrách“
Zprávy ze dne 9. září 2021
Těsně před startem nové sezony přišly České Budějovice o jednu z opor v defenzivě. Americký obránce Conor Allen se z rodinných důvodů rozhodl předčasně ukončit profesionální kariéru. Vedení Motoru o tom informovalo na sociálních sítích. Kontrakt jednatřicetiletého rodáka z Chicaga tak bude rozvázán. Někdejší hráč New York Rangers v Česku strávil tři sezony, během nichž v dresu Plzně, Hradce Králové, Mladé Boleslavi a Budějovic odehrál celkem 114 zápasů včetně play off s bilancí 16 gólů a 15 asistencí.
Zprávy ze dne 6. září 2021
Jen několik dní před startem nové sezony se mistrovský Třinec pochlubil na tiskové konferenci s další zajímavou posilou ze zámoří. Za Oceláře bude v novém ročníku hrát slovenský útočník Marko Daňo! Šestadvacetiletý odchovanec Trenčína, který má na kontě 141 startů v NHL, chtěl za úřadující mistry extraligy hrát již v průběhu minulé sezony, jelikož v organizaci dlouhodobě funguje jeho otec Jozef Daňo. První starty v Česku si ale připíše až nyní. Se Slezany podepsal bývalý hráč Winnipegu či Colorada prozatím dvouměsíční kontrakt s možností opce do konce ročníku.
Zprávy ze dne 4. září 2021
Obránce Martin Bučko uspěl na zkoušce v Českých Budějovicích a v nadcházející sezoně bude oblékat dres Motoru. Jednadvacetiletý slovenský reprezentant hrál naposledy v Pardubicích.
Zprávy ze dne 30. srpna 2021
Mohutné posilování Českých Budějovic nebere konce! Před startem nové sezony k Jihočechům přichází další posila. Dres Motoru bude nově oblékat zkušený útočník Jakub Valský. Bývalý hráč Liberce, Kladna či Komety podepsal roční smlouvu. Nicméně s příchodem dvaatřicetiletého mistra extraligy z roku 2016 dochází i k jednomu škrtu. Tým kouče Jaroslava Modrého opouští francouzský legionář Gabin Ville.
Zprávy ze dne 26. srpna 2021
Mocně posilující Motor České Budějovice vítá další novou tvář. Tým, který přivedl zkušené útočníky Milana Gulaše a Lukáše Pecha či reprezentačního brankáře Dominika Hrachovinu, posílí 25letý lotyšský obránce Kristofers Bindulis. Rodák z Rigy dříve patřil Washingtonu, v NHL ale během tří let nováčkovského kontraktu nenaskočil, hrál na farmách v AHL a ECHL. Uplynulý ročník strávil v německém Krefeldu, v tom nadcházejícím navlékne dres Motoru.
Zprávy ze dne 23. srpna 2021
Zkušený útočník Jiří Ondráček se oficiálně stává další posilou Českých Budějovic před novou sezonou. Třiatřicetiletý forvard, který většinu kariéry strávil v rodném Zlíně, obstál na zkoušce v Motoru a svými výkony si řekl o smlouvu do konce blížícího se ročníku s možností opce. Mistr extraligy z roku 2014 tak může v barvách Jihočechů dosáhnout na metu 700 zápasů v nejvyšší soutěži.
Zprávy ze dne 21. srpna 2021
Obránce Jakub Matyáš uspěl na zkoušce v Třinci a opět se tak bude snažit prosadit v kádru Ocelářů. Sedmadvacetiletý bek, který v minulé sezoně hrál za prvoligový Prostějov, podepsal s Třincem smlouvu. Matyáš působil v Třinci v letech 2013 až 2020, před dvěma lety se podílel na zisku mistrovského titulu, většinu času ale strávil na hostováních v první lize. V extralize odehrál za Třinec celkem 76 utkání, ve kterých si připsal tři asistence. „Moc se těším. Určitě se chci poprat o sestavu, o místo a budu se snažit odevzdat maximum,“ řekl Matyáš na klubovém webu.

Zprávy ze dne 16. srpna 2021
V Českých Budějovicích dochází k několika změnám v kádru. Potenciální další posilou Motoru by se mohl stát zkušený útočník Jiří Ondráček. Někdejší dlouholetý hráč Zlína, který se po konci minulé sezony nedomluvil s mateřským klubem na nové smlouvě, přichází k Jihočechům na zkoušku. Trenérský tým Jaroslava Modrého naopak v přípravě již nepočítá s obráncem Ivanem Lytvynovem a útočníky Adamem Raškou a Matoušem Hrubcem.
Zprávy ze dne 10. srpna 2021
Dres úřadujících mistrů z Třince může v nové sezoně oblékat zkušený obránce Jakub Matyáš. Sedmadvacetiletý bek, který nyní bude v rámci zkoušky u Slezanů bojovat o smlouvu, Oceláře dobře zná. V jejich barvách již zasáhl do 76 extraligových zápasů. Nechyběl ani u mistrovského titulu z roku 2019.
Zprávy ze dne 19. července 2021
Přípravu na ledě dnes odstartoval Motor. Na prvním tréninku se hlásily všechny velké letní posily včetně Milana Gulaše, Lukáše Pecha či Dominika Hrachoviny. O místo v kádru se bude ucházet i slovenský reprezentační bek Martin Bučko, který hrál naposledy za Pardubice.

Zprávy ze dne 7. července 2021
Po náramně vydařeném angažmá v Třinci se slovenský obránce Martin Gernát podle očekávání loučí v Tipsport extralize. Dvojnásobný mistr s Oceláři se přesouvá do Švýcarska, kde bude hrát elitní soutěž za Lausanne. V klubu, který spoluvlastní Petr Svoboda, střelec zlatého gólu na olympiádě v Naganu, podepsal osmadvacetiletý rodák z Košic smlouvu na tři roky.