Michal Koštuřík
27. června 2022 • 17:07

Ščotka o Kometě, konci ve Finsku či Zábranském: Ambice z něj jdou cítit

Vstoupit do diskuse
1
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné
TOP VIDEA
Podry: Ivánku, co říkáš na třetí kolo, kamaráde? 25 alibistů a práce taková, že teda fakt nevim…
SESTŘIH: Nottingham - West Ham 1:0. Souček a Coufal stále bez bodu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Před dvěma týdny potkal na svatbě Patrika Zdráhala, bývalého spoluhráče z Litvínova a z reprezentace, jiného obránce Marka Hrbase. Bavili se spolu, ale o tom, že mají oba nabídku z Komety, řeč nešla. Když se v pondělí ráno potkali v šatně Komety, koukali na sebe. „Jako sovy. Oba jsme byli překvapení,“ směje se Jan Ščotka (26), nová akvizice brněnského klubu a bronzový medailista z mistrovství světa ve Finsku. Tam v minulé sezoně působil i na klubové úrovni, dokonce jako kapitán JYP Jyväskylä. Proč se tedy najednou vyvázal z platné smlouvy? I o tom vypráví v rozhovoru pro deník Sport a iSport.cz. V Jyväskylä jste měl kontrakt ještě na rok. Už se vám tam nelíbilo?
„Vyměnil se celý realizační tým. Intuitivně jsem vycítil, že by to nefungovalo tak jako loni. Nikdo mi nevolal. Rozhodl jsem se pro Kometu.“

Neříkal jste si, že o větší důvěru zabojujete na ledě?
„Samozřejmě, že mi to proběhlo hlavou. Ale vyhodnotili jsme to doma s manželkou a celkově s rodinou. Řekli jsme si, že všude dobře, doma nejlíp. V Česku je nám dobře. Nechci říkat, že jsem si zavřel dveře do zahraničí.

Dočtěte si celý článek a užijte si další exkluzivní obsah a videa bez reklam na 8 webech díky
PREMIUM PLUS  

Odemknout článek

Nejlepší data z Tipsport extraligy přináší  

Vstoupit do diskuse
1
Semifinále
Články odjinud


Články odjinud