Velká „výměna“! Kometě přišel drahý, reprezentant se po roce vrací do Třince

Třinec za běhu mistrovských oslav řeší kádr na novou sezonu. Odchod Tomáše Marcinka (35) z rodinných důvodů do Komety je nevyhnutelný, jiné nabídky zvažuje i Marko Daňo, nejlepší střelec základní části extraligy. Ale pozor, na Marcinka se váže i jeden velký návrat. Podle ověřených zdrojů iSport.cz zamíří po roce v Brně zpět k Ocelářům reprezentační bek Tomáš Kundrátek (33)!
Není to sci-fi, nýbrž realita. Přerovský rodák Kundrátek vydržel v Kometě pouze jednu sezonu, byť ho k ní lukrativní kontrakt váže na další dvě. Dohoda ale letí do koše, jeden z TOP 3 nejlépe placených borců v extralize (základní plat dle informací iSportu cca 750-800 tisíc korun) bude opět oblékat třinecký dres a obhajovat s ním titul.
Proč ho Brno pouští? Právě z důvodu vysokého kontraktu, s nimiž nekorespondovaly výkony v dlouhodobé části. V ní odehrál reprezentant 39 utkání a získal 15 bodů (5+10).
Pořádně zabral až v play off, kde si připsal 7 bodů (3+4) v deseti startech. Nyní je v přípravě národního týmu před MS a blízko nominace na šampionát.
Na Kundrátkův odchod je přímo navázán Marcinkův příchod. Jde o jakousi formu trejdu. Stejným směrem míří rovněž zadák Lukáš Kaňák.
Zprávy ze dne 28. června 2023
Po kratičkém angažmá v Tipsport extralize už si našel nové angažmá. Švédský obránce Stefan Warg, který v závěru minulé sezony i kvůli zranění odehrál pouze pět zápasů za Spartu, se stěhuje do Rakouska. Třiatřicetiletý rodák ze Stockholmu se dohodl na smlouvě ve Vídni. „Ve Stefanu Wargovi máme spolehlivého obránce, který má své přednosti v obraně a vždy prokazuje 100procentní nasazení pro svůj tým. V průběhu své dlouhé kariéry prokázal kvalitu více než jednou v jedné z nejlepších lig v Evropě,“ uvedl trenér Capitals Marc Habscheid pro klubový web.
Zprávy ze dne 7. června 2023
Vedení Sparty v letní pauze nezahálí. Po čtvrtfinálovém krachu s pozdějšími mistry z Třince na nový ročník zkvalitňují kádr. Ve středu oznámili Pražané už pátou posilu. Po Ondřeji Najmanovi, Filipu Chlapíkovi, Aaronu Irvingovi a Vojtěchu Mozíkovi přichází finský centr Jani Lajunen. Zkušený 32letý forvard si za Suomi zahrál na dvou mistrovstvích světa a olympijských hrách. VÍCE ZDE >>>

Zprávy ze dne 5. června 2023
Spartu posílil obránce Vojtěch Mozík, který naposledy působil ve švédském Rögle. Třicetiletý odchovanec Mladé Boleslavi, který hrál také za Plzeň, se do extraligy vrací po osmi letech. Se Spartou uzavřel dvouletou smlouvu. Je čtvrtou posilou klubu po kanadském zadákovi Aaronu Irvingovi z Davosu a útočnících Ondřeji Najmanovi z Mladé Boleslavi a Filipu Chlapíkovi z Ambri-Piotty. „Vojta Mozík je velice kvalitní bek, hrál spoustu let v prestižních evropských soutěžích, to hovoří za vše. Ještě více zpevní naši defenzivu,“ řekl klubovému webu šéf sportovního úseku Sparty Tomáš Divíšek.
Zprávy ze dne 2. června 2023
Sparta potvrdila návrat Filipa Chlapíka, o němž iSport.cz nedávno informoval v článku o změnách v pražském klubu. Nejproduktivnější hráč předminulé sezony extraligy (70 bodů/31+39 v 53 zápasech) podepsal v klubu, za který po návratu z NHL odehrál dvě sezony (2020-22), po ročním angažmá ve švýcarském Ambri-Piotta smlouvu na tři sezony. „Spartu miluju a myšlenky na návrat jsem měl vždycky,“ prohlásil pro klubový web.