Velká „výměna“! Kometě přišel drahý, reprezentant se po roce vrací do Třince

Video placeholder
Šampioni slaví! Kapitán Třince Vrána zvedl pohár nad hlavu
Zkušený bek Tomáš Kundrátek se po dosažení mistrovského hattricku v Třinci stěhuje do brněnské Komety
Tomáš Kundrátek byl při oslavách v dobrém rozmaru
Třinečtí Oceláři Petr Vrána (uprostřed), Martin Růžička (vpravo) a Tomáš Kundrátek slaví mistrovský titul
Tomáš Kundrátek vystupuje z autobusu s mistrovským pohárem
Andrej Nestrašil zařídil v 38. minutě vedení Třince 2:1
Andrej Nestrašil obrátil stav utkání pro Třinec
Třinečtí hokejisté se radují z branky Andreje Nestrašila
23
Fotogalerie
Začít diskusi (0)

Třinec za běhu mistrovských oslav řeší kádr na novou sezonu. Odchod Tomáše Marcinka (35) z rodinných důvodů do Komety je nevyhnutelný, jiné nabídky zvažuje i Marko Daňo, nejlepší střelec základní části extraligy. Ale pozor, na Marcinka se váže i jeden velký návrat. Podle ověřených zdrojů iSport.cz zamíří po roce v Brně zpět k Ocelářům reprezentační bek Tomáš Kundrátek (33)!

Není to sci-fi, nýbrž realita. Přerovský rodák Kundrátek vydržel v Kometě pouze jednu sezonu, byť ho k ní lukrativní kontrakt váže na další dvě. Dohoda ale letí do koše, jeden z TOP 3 nejlépe placených borců v extralize (základní plat dle informací iSportu cca 750-800 tisíc korun) bude opět oblékat třinecký dres a obhajovat s ním titul.

Proč ho Brno pouští? Právě z důvodu vysokého kontraktu, s nimiž nekorespondovaly výkony v dlouhodobé části. V ní odehrál reprezentant 39 utkání a získal 15 bodů (5+10).

Pořádně zabral až v play off, kde si připsal 7 bodů (3+4) v deseti startech. Nyní je v přípravě národního týmu před MS a blízko nominace na šampionát.

Na Kundrátkův odchod je přímo navázán Marcinkův příchod. Jde o jakousi formu trejdu. Stejným směrem míří rovněž zadák Lukáš Kaňák.

Online přenos - Přestupy v extralize

Zprávy ze dne 13. května 2025

HC Olomouc
13. května 2025 · 11:13

Olomouc posiluje Rayen Petrovický z Liberce. V klubu se setká se svým otcem, který bude hlavním koučem Hanáků.

Zprávy ze dne 12. května 2025

HC Olomouc
12. května 2025 · 12:33

Olomouci se pochlubili se dvěma novými posilami do obrany. Za Hanáky budou od nové sezony hrát Švéd Evan Stella (24) a Američan Trevor Cosgrove. Zatímco první zmíněný bek posledních pět let strávil především v prestižní zámořské univerzitní lize NCAA, o tři roky starší zadák si minulou sezony pro změnu poprvé vyzkoušel angažmá v Evropě ve druhé nejvyšší švédské soutěži. V Česku se oba představí poprvé.

Zprávy ze dne 9. května 2025

HC Olomouc
9. května 2025 · 12:42

Prvními posilami hokejistů Olomouce, kteří se zachránili v extralize až v baráži, se stali brankář Oldřich Cichoň z prvoligové Slavie a útočník Ondřej Matýs z Plzně. 

Zprávy ze dne 6. května 2025

HC Olomouc
6. května 2025 · 16:43

Dalších osm hokejistů prodloužilo smlouvy s extraligovou Olomoucí, která se udržela mezi elitou v baráži s prvoligovou Jihlavou. V příští sezoně budou na Hané pokračovat kapitán Jiří Ondrušek, další obránci Alex Rašner, Tomáš Černý a Dalibor Řezníček a útočníci Lukáš Nahodil, Karel Plášek, Jakub Doktor a Lukáš Anděl. Klub to uvedl na sociální síti X. Již dříve oznámil i pokračovaní zadáka Adama Rutara a útočníka Jakuba Navrátila.

 

 

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů