Velká „výměna“! Kometě přišel drahý, reprezentant se po roce vrací do Třince

Třinec za běhu mistrovských oslav řeší kádr na novou sezonu. Odchod Tomáše Marcinka (35) z rodinných důvodů do Komety je nevyhnutelný, jiné nabídky zvažuje i Marko Daňo, nejlepší střelec základní části extraligy. Ale pozor, na Marcinka se váže i jeden velký návrat. Podle ověřených zdrojů iSport.cz zamíří po roce v Brně zpět k Ocelářům reprezentační bek Tomáš Kundrátek (33)!
Není to sci-fi, nýbrž realita. Přerovský rodák Kundrátek vydržel v Kometě pouze jednu sezonu, byť ho k ní lukrativní kontrakt váže na další dvě. Dohoda ale letí do koše, jeden z TOP 3 nejlépe placených borců v extralize (základní plat dle informací iSportu cca 750-800 tisíc korun) bude opět oblékat třinecký dres a obhajovat s ním titul.
Proč ho Brno pouští? Právě z důvodu vysokého kontraktu, s nimiž nekorespondovaly výkony v dlouhodobé části. V ní odehrál reprezentant 39 utkání a získal 15 bodů (5+10).
Pořádně zabral až v play off, kde si připsal 7 bodů (3+4) v deseti startech. Nyní je v přípravě národního týmu před MS a blízko nominace na šampionát.
Na Kundrátkův odchod je přímo navázán Marcinkův příchod. Jde o jakousi formu trejdu. Stejným směrem míří rovněž zadák Lukáš Kaňák.
Zprávy ze dne 2. července 2021
Útočník Jakub Flek i přes několik nabídek nevyužil výstupní klauzuli o možnosti odejít na zahraniční angažmá a bude i nadále působit v Karlových Varech. Devětadvacetiletý odchovanec Plzně dodrží kontrakt platný na ročník 2021/22 a v dresu Energie i s působením v mezinárodní juniorské MHL načne desátou sezonu. „Pro nás bylo nesmírně důležité ho udržet, protože nová sezona bude náročná a těžko bychom za něj v létě hledali náhradu. Jakub je takovou herní duší našeho mužstva a i kvůli fanouškům, kteří loňskou sezonu nemohli chodit na hokej, nám přišlo nefér, kdyby teď odešel a nemohli ho v mužstvu vidět. Osobně jsem velice rád, že i přes zahraniční nabídky, které měl, se rozhodl zůstat," řekl klubovém webu hlavní trenér a sportovní manažer Energie Martin Pešout.
Zprávy ze dne 29. června 2021
Vedení Pardubic odhalilo novou posilu do útoku! Do Dynama před další sezonou Tipsport extraligy míří útočník Adam Musil, jak již dříve informoval iSport.cz. Donedávna opora Liberce a účastník mistrovství světa v Lotyšsku 2021, jenž se po konci minulého ročníku stal žhavým zbožím na hokejovém trhu, posiluje klub, za který kdysi hrával jeho otec František Musil. „Táta je velkou součástí mého života. Radím se s ním o všem. Určitě jsem se ptal na jeho názory, ale poslední rozhodnutí bylo moje a rozhodl jsem se pro Pardubice. Jsem za to moc rád,“ řekl čtyřiadvacetiletý reprezentant s českým i kanadským pasem. S Pardubicemi podepsal tříletou smlouvu s klauzulí, díky které může případně odejít do NHL, což je pro Musila prioritou. Dynamo naopak nakonec podle slov klubových šéfů neposílí zkušení útočníci Tomáš Zohorna a Lukáš Radil.
Zprávy ze dne 4. května 2021
Pardubické Dynamo na tiskové konferenci představilo posily. Jak už dříve informoval deník Sport, východočeský klub posílí brankář DominikFrodl (Plzeň), obránce Jan Košťálek (Sparta) a útočníci David Cienciala (Ml. Boleslav) a Robert Říčka (Sparta). Z Dukly Trenčín dorazil i slovenský reprezentační útočník Marek Hecl, který v uplynulé sezoně zaznamenal v 50 zápasech 46 bodů (20+26). Z italského Bolzana přichází obránce Dennis Robertson. Více čtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 2. května 2021
Kapitán hokejistů Karlových Varů Václav Skuhravý ukončil kariéru. Dvaačtyřicetiletý centr sehrál v extralize za 21 sezon 1001 zápasů a v roce 2009 získal s Energií mistrovský titul. Odchovanec Kladna působil v extralize také v barvách mateřského klubu a Litvínova. V roce 2008 se představil také na mistrovství světa v Kanadě. „Venca? Je to pro mě unikátní hráč, výborný člověk a osobnost, která se naprosto nesmazatelně zapsala do historie našeho klubu. Nebojím se ho přirovnat už teď k legendárním hráčům, jakými byli Jiří Feureisl, Václav Šinágl, Josef Koller, Václav Freiberg, Franta Potužák nebo Josef Martinovský,“ řekl majitel karlovarské Energie Karel Holoubek na klubovém webu.