Ondřej Kuchař
21. června 2017 • 17:45

Trenérský bojkot Zlaté hokejky? Nedorazil nikdo z Jandačovy družiny

Reklama
TOP VIDEA
Jak se fotí olympiáda? Fotografka Sportu ukázala, co všechno měla v Pchjongčchangu Jak se fotí olympiáda? Fotografka Sportu ukázala, co všechno měla v Pchjongčchangu
Jugas v Overtimu: o totálním fotbale, ohrožení ve Slavii i startu za repre
Jugas v Overtimu: o totálním fotbale, ohrožení ve Slavii i startu za repre
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tak schválně, když jste včera večer seděli u svých televizních přijímačů a (ne)bavili se fóry Jakuba Koháka, všimli jste si, kdo v sále chyběl? Jasně, jak už jste asi pochytili z titulku, na nejprestižnější akci českého hokeje Zlatou hokejku nepřijel ani jeden z reprezentačních trenérů. Bojkot, dovolená, nebo jen náhoda? Těžko říct. Každopádně je to velká ostuda, která o lecčems svědčí.Do hráčů se roky tepalo za to, že nejezdí na galavečer do Karlových Varů. Akce se tedy přesunula do Prahy. Z hráčů vyhlašované desítky chyběli pouze David Krejčí, Ondřej Palát a Jaromír Jágr. V publiku ale zůstalo volných židlí víc. Do karlínského Fóra se totiž nedostavili Josef Jandač, Jiří Kalous, Jaroslav Špaček, Václav Prospal ani Martin Ručinský.

Kompletní trenérský štáb národního mužstva na jediném galavečeru českého hokeje v roce chyběl. „Na předávání cen Zlatá hokejka skutečně nikdo z trenérů nebyl,“ potvrdil deníku Sport mluvčí reprezentace Zdeněk Zikmund.

Důvod? „Nevím. Všichni se ale s předstihem omluvili. Účast na akci nemají povinnou, ač bychom samozřejmě byli rádi, kdyby se dostavili,“ přiznal Zikmund.

Paralelu s letitou kritikou hráčů, kteří na předávání cen nejezdili, ale odmítl s tím, že oni přece byli v roli oceněných, kdežto trenéři by v sále byli pouze v roli hostů. To je sice fakt, ale to, že si ani jeden z trenérů nedokázal udělat čas v jeden večer v roce na nejprestižnější svazovou akci je při nejmenším podivné. Je to ostuda, a to hlavně pro Josefa Jandače.

Těžko pátrat v minulosti, kdy naposledy (a jestli vůbec!) se stalo, že hlavní kouč národního mužstva na Hokejce chyběl. Jisté ale je, že uznávaní trenéři let minulých jako byli Ivan Hlinka nebo Josef Augusta, na galavečer přišli vždy. Ne z povinnosti, ale slušnosti a radosti.

720p 360p
Pastrňák porazil Voráčka a stal se nejmladším držitelem Zlaté hokejky

720p 360p
Ty vole, to je tíha! Pastrňák nemohl trofej pro NEJ hokejistu ani uzvednout

720p 360p
Sáhněte si na můj tep, smála se maminka hokejového krále Pastrňáka

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze