Zemřel bývalý ruský hokejista a trenér Zimin (†71). Vyhrál dvě zlata na OH | iSport.cz
28. prosince 2018 • 13:20

Zemřel bývalý ruský hokejista a trenér Zimin (†71). Vyhrál dvě zlata na OH

Ve věku 71 let zemřel ruský hokejový útočník a později trenér a skaut Jevgenij Zimin
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: běsnící Hübschman a Daníček jako Nedvěd s Collinou LIGA NARUBY: běsnící Hübschman a Daníček jako Nedvěd s Collinou
Ščasný po dalším výbuchu končí ve Spartě! Kdo by ho mohl nahradit? Ščasný po dalším výbuchu končí ve Spartě! Kdo by ho mohl nahradit?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ve věku 71 let zemřel ruský hokejový útočník a později trenér a skaut Jevgenij Zimin, který se v barvách Sovětského svazu podílel na dvou zlatých medailích z olympijských her a třech titulech mistrů světa. V roce 1972 vstřelil první gól Sovětů v prestižní Sérii století proti kanadským profesionálům.Největších klubových úspěchů dosáhl Zimin se Spartakem Moskva, s nímž vybojoval dva ligové tituly. V nejvyšší soutěži nastřílel dohromady 185 gólů, v reprezentaci jich přidal 27 v 71 zápasech. Olympijské zlato slavil v letech 1968 a 1972.

Po ukončení hráčské kariéry v roce 1977 přešel na trenérskou dráhu, vedl Spartak Moskva či juniorskou reprezentaci. Později působil jako skaut v NHL, věnoval se i komentování pro televizi.

 

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Vstupenky Tabulka Stadiony Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi narazí ve skupině B postupně na Švédsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a Švýcarsko.

Hokejová extraliga 2018/2019Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavbyČlánky odjinud


Články odjinud