20. prosince 2022 • 04:50

Šéfka BPA: Hadamczik nás poškodil. Postupuje ve shodě s Dědkem

Vstoupit do diskuse
5
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Svaz v minulosti uzavíral nevýhodné smlouvy, hokej přišel o stovky milionů. Alois Hadamczik seznámil minulý týden veřejnost s výsledky forenzního auditu. Marketingová agentura BPA podle něj měla svazu zaplatit o 216 milionů víc. Její ředitelka Jana Obermajerová je zásadně proti: „Dle našeho názoru prezentuje výsledky špatně. Budeme se bránit.“ Mluví o spolupráci s Tomášem Králem i pardubickém majiteli Petru Dědkovi.



Hokejový svaz ústy Aloise Hadamczika deklaroval, že smlouvu mezi BPA a svazem (Pro Hockeyem) vidí podle auditu KMPG jako největší problém. Tušíte vy sama, proč má být smlouva tak skandální?
„Vnímám celou kauzu spíš jako ´politický´ boj se záměrem dostat do hokeje spřízněné osoby a firmy. Výsledky auditu jsme neviděli, přestože nám je svazový právník slíbil zaslat. Ústně nám je pouze tlumočili zástupci svazu - Pro-Hockeye a součástí jednání byl vždy nátlak na finance. Už na jednáních jsme vyjádřili s interpretací výstupů auditu nesouhlas. Znovu se při nich mluvilo o nové reprezentační smlouvě na pět sezon, a to přesto, že jsme vyhráli výběrové řízení, a přesto, že bezprostředně po nástupu pana Hadamczika do funkce jsme navýšili nabídku.“

Pokud jste vyhráli výběrové řízení, jak zněl argument svazu, že chce víc peněz?
„Pan Dědek prý dal, byť mimo výběrové řízení a o pár měsíců později, mnohem lepší nabídku. My bychom ji prý měli dorovnat. Podmínky výběrového řízení jsme ale splnili jako jediní a smlouva navýšená o 20 milionů po výběrovém řízení byla už ústně s panem Hadamczikem před mnoha svědky uzavřena.“

Jak jste se dozvěděla, že smlouva neplatí?
„O zrušení výběrového řízení jsme se dozvěděli z tiskové konference. Zajímavé je, že byť prý existuje lepší nabídka, přesto svaz – Pro-Hockey nebude organizovat nové výběrové řízení a bude si vše dělat sám. Jednání vedení svazu – Pro-Hockeye bylo opravdu velmi nestandardní.“

Říkáte, že smlouva byla uzavřena ústně. Můžete prozradit, kdo u slov Aloise Hadamczika, že spolupráce tedy běží dál, byl?
„U stolu sedělo sedm lidí. Poté byly oboustranně zahájeny intenzivní práce na přípravě kontraktu mezi BPA a Pro-Hockey, který byl dozorčí radou Pro-Hockey odsouhlasen 9. listopadu. V mezičase pan Hadamczik začal objíždět naše partnery a nabízet jim přímý kontrakt mezi nimi a Pro-Hockey. Nejspíš už věděl, že s námi podepsat nechce.“

Na tiskové konferenci řekl, že po skončení této sezony s vámi ukončí spolupráci a bude si marketingová práva prodávat sám. Překvapilo vás to?
„Myslím, že teď nejde o ukončení spolupráce. Máme platnou smlouvu do konce sezony a navíc jsme přesvědčeni, že máme uzavřenou i další smlouvu na pět let. Mezi dlouhodobými partnery je podání ruky vždy víc než podpis. Ten, který nám tu ruku podal, pak v den tiskové konference navrhl na Výkonném výboru firmu Relmost pana Dědka jako firmu, která by mohla BPA nahradit. Výkonný výbor tento návrh odmítl. Pan prezident pak navrhl, že si bude svaz – Pro-Hockey prodávat práva sám.“

Jste si opravdu jistá, že věci byly tak, jak popisujete, že Hadamczik zrušil výběrové řízení a navrhl firmu Petra Dědka, ať se stará o reprezentaci?
„Podle informací, které mám, to proběhlo v jiném pořadí: informace o auditu, BPA nechceme a pak diskuse, kdo to bude dělat. V ní padla informace od pana prezidenta ohledně Relmostu (firma Petra Dědka), což členy výkonného výboru nebylo přijato kladně. Při odchodu na tiskovku zazněl pokyn jednateli Pro-Hockeye: zrušte výběrové řízení, budeme si vše dělat sami. Výkonný výbor o ničem nehlasoval.“

Alois Hadamczik v souvislosti s výsledky forenzního auditu mluvil o chybějících penězích v pokladně svazu od BPA. Prodloužením kontraktu o rok a snižováním plnění z vaší strany údajně český hokej přišel o 216 milionů korun. Souhlasíte s danou sumou?
„Předně je třeba říct, že v roce 2012 jsme kontrakt mohli prodloužit opcí o čtyři sezony. Jediným důvodem, proč se nakonec prodloužilo o jeden rok, byl zájem časově sladit kontrakty extraligy a reprezentace, stejně jako kontrakty s partnery. Za pátou sezonu jsme samozřejmě zaplatili stejně jako za každou z těch čtyř předchozích.“

Nesnižovali jste plnění?
„Není to tak, jak prezentoval pan prezident na tiskové konferenci. Po vzájemné dohodě v roce 2010 jsme snížili kontrakt o pět milionů z důvodu, že nám svaz prodal práva na merchandising, která současně prodal i jinému subjektu. Asi byste také nechtěl platit za něco, co nemáte. Další snížení proběhlo kvůli covidu, kdy se nic nehrálo, takže vše z důvodu nedodaných plnění.“

Tím pádem suma 216 milionů, které dlužíte svazu, nesedí?
„Ne a proti těmto zkresleným výkladům se samozřejmě budeme bránit. Ke každému A prostě chybí dodat B. S minulým vedením jsme vždy postupovali po písemné dohodě, věřte, že jsme se mezi sebou dohadovali o každou korunu. Na základě uzavřených smluv prostě ani korunu nedlužíme.“

Jak se chcete bránit?
„Všemi dostupnými právními prostředky. Pan Hadamczik nás poškodil v očích partnerů. Tohle už se týká celého hokeje, může to zásadně ovlivnit přísun peněz do něj.“

Hadamczik také mluvil o probíhajících jednáních, na kterých chce získat „chybějící peníze od BPA“. Můžete přiblížit, jak jednání zatím vypadají?
„Podle svazu smluvní snižování úhrady vůči Pro-Hockeyi nebylo vždy odpovídající. Ovšem my máme na všechno písemné smlouvy. V jednáních před tiskovou konferencí šlo o požadavek ze strany svazu na úhradu nízkých desítek milionů, což jsme odmítli.“

Pro ujasnění. Svaz po vás chce miliony, vy nevidíte důvod je platit. Je tedy o čem jednat?
„Domnívám se, že mezi korektními partnery po patnácti letech spolupráce o čem jednat je. Když nic jiného, tak 30. června příštího roku nám spolupráce u repre končí a v zájmu hokeje tam několik témat pořád vidím.“

V prohlášení po Hadamczikově vystoupení jste napsala, že současnou situaci vnímáte jako pokračování boje o marketingová práva a dosažení vlivu na dění v hokeji před blížícím se MS 2024 v Česku. Cítíme správně, že tady míříte hlavně na vašeho velkého rivala Petra Dědka?
„Před vstupem pana Dědka do hokeje jsme spolupracovali s hokejem 25 sezon, tudíž i s předchozími dvěma prezidenty svazu před panem Králem a mnoha prezidenty APK. Víte, proč pan Král v roce 2008 oslovil právě BPA? Svojí prací jsme vždy přesvědčovali o naší profesionalitě.“

A chce mít Petr Dědek větší vliv?
„Řekla bych to jinak. Nejdřív chtěl ve výběrovém řízení svázat kluby ELH velmi přísným omezujícím kontraktem a požadavky na více plnění od klubů. Po prohře v tendru už rok a půl dává na řídící orgán APK žaloby, několik podnětů na ÚOHS, trestní oznámení na členy Výkonného výboru svazu. Sám přitom pro sezonu 23/24 dosud nesplnil licenční podmínky, které za HC Dynamo jako jediný rozporuje. Není to divné, že třináct klubů má jiný názor? Není divné, že tuto praxi zanáší i do Chance ligy, kde je to znovu třináct klubů versus Pardubice B? Kolik peněz hokej za jeho působení vydal na právníky, daňaře a jiné specialisty, tolik by pokrylo rozpočet menšího klubu. Zrovna nedávno ÚHOS rozhodl o podnětu Hráčské asociace, ale de facto pana Dědka, že je naše smlouva na dalších pět sezon s APK zcela v pořádku.“

MS v Praze je nepochybně atraktivní a lukrativní sportovní podnik. Předešlý šampionát v Česku skončil pro svaz ziskem cca 450 milionů Kč před zdaněním a další peníze vydělala řada dodavatelských firem. Zkuste fanouškům konkrétně popsat, o jaké peníze se tu hraje nyní?
„Sami jste ty obrovské částky zmínili. Hraje se o velké peníze i o výběr dodavatelů.“

Dobře, ale co má pro marketingovou agenturu na takovém šampionátu největší hodnotu?
„Pro partnery reprezentace je důležitý každý šampionát. Ačkoliv přímo k mistrovství světa nemají práva, jedná se o období, kdy celý národ sleduje hokej, tudíž je to pro spojení partnerů s národním týmem ta nejlepší příležitost. Domácí šampionát je samozřejmě událost úplně největší. Mnoho partnerů, které jsme do hokeje přivedli, chtějí být partnery právě v době jeho konání. Hokej navíc vydrželi podporovat i bez úspěchů národního týmu. Mimo období mistrovství, kdy se partneři mohou ztotožnit s národním týmem, je součástí práv už jen sedm domácích přípravných zápasů.“

Chápeme, v čem je domácí MS lukrativní pro svazovou pokladnu. Ale proč by mělo být zlatým vejcem i pro toho, kdo disponuje právy reprezentace, když práva na MS drží přeci Infront?
„Není zlatým vejcem. Z pohledu práv české reprezentace jde však o atraktivitu období před a v průběhu šampionátu. Ostatní práva, tedy televize, reklamy v arénách a na dresech hráčů, u každého mistrovství světa drží Infront. Každý pořadatel mistrovství si může od Infrontu zakoupit takzvané domácí balíčky pro místní partnery. Bohužel čekáte do poslední chvíle, jaké obory Infront odsouhlasí, protože nejdřív obchodují oni a teprve poté pořadatelé šampionátů.“

Takže když nejde o zlaté vejce, co pro vaše hospodaření znamená, že u této akce podle všeho nebudete?
„Toto nás neohrozí. Při posledním mistrovství světa jsme pomáhali svazu zajistit partnery, ale byly to spíš půlroční nervy, protože rozpočty partnerů už byly v té chvíli alokovány jinam, navíc jsme měli náklady na hospitality partnerů. Bylo to také o očekávání sportovního úspěchu, který by případně pomohl zajistit větší kredibilitu hokeje, než abychom měli přímý zisk pro BPA. Pokud bude BPA věnovat půl roku práce jiným směrem, bude to pro nás vlastně efektivnější. A užijeme si šampionát v Česku konečně víc jako fanoušci hokeje. Ale samozřejmě nás strašně mrzí ten způsob, jak je s námi teď komunikováno a jak se pan prezident snaží spolupráci s námi ukončit.“

V prohlášení jste řekla, že jste pro reprezentaci zajistili za dobu spolupráce od roku 2008 přes miliardu korun a že šlo pro hokej o jednoznačně výhodnou spolupráci. Nejste si tedy vědoma žádného pochybení či dluhu českému hokeji z vaší strany?
„Vím zcela jistě, že BPA a její partneři pro hokej odvádějí maximum. Veškeré peníze od partnerů putují zpátky do hokeje. Fabulace typu ´BPA na hokeji vydělává´ naprosto odmítám. Když vezmu hospodaření jako celek, tedy extraligu a repre, tak celou dobu bojujeme, abychom splnili naše finanční závazky vůči klubům a svazu – Pro-Hockeyi, a přitom byli v černých číslech. Všichni vidí jen peníze, které přistanou na účtu, ale vůbec nemusí řešit, že potřebujete vydělat i na doprovodné akce, marketingové aktivity, servis pro partnery a veškerý provoz. Není to legrace.“

Hodnota práv neroste?
„To slyšíme často, jak roste hodnota práv a že máme shánět pořád víc a víc, protože klubům rostou náklady. Když si uděláte graf růstu návštěvnosti a sledovanosti proti ceně práv, dojdete k jednomu závěru. Tyhle nůžky se hodně rozvírají, není to vůbec v poměru. V případě reprezentace zase chybí úspěchy, které by hodnotu práv odůvodnily.“

Jedné věci trochu nerozumíme. Říkáte, že všechny peníze od partnerů dáváte do hokeje, ale současně, že chcete být v černých číslech. Vy negenerujete žádný zisk, ale chcete zůstat v plusu? Přeci je logické, že nějaká suma zůstane u vás, nebo ne?
„Pro celý hokej jsme sehnali mnoho miliard za 27 sezon. Mimo repre, extraligy a Chance ligy BPA obchoduje i jiný reklamní prostor, aby celkově vydělala na náklady spojené s marketingovým servisem reprezentace a ELH, a na režii. Celkově jako firma musíme hospodařit v černých číslech. V první řadě ale musíme splnit závazky vůči hokejovým subjektům. Pokud nám sezona nevychází, musíme ji překlenout náhradním financováním. Při vyhodnocení, z pohledu délky kontraktu pět sezon – musíme skončit v černých číslech.“

Jako svazová marketingová agentura nejspíš skončíte. S extraligou máte ale novou smlouvu od příští sezony. Jak na vzniklou situaci reagují představitelé APK a klubů a partneři?
„Ano, u extraligy a Chance ligy zůstáváme na pět sezon (2023/24-2027/28). Partneři jsou dlouhodobě od nás informováni, teď nejsou z toho rozdělení práv nadšeni. Bude to stát víc personálního nasazení a samozřejmě peněz. Efektivita spojení extraligy a repre zmizí. Dál vnímám znepokojení klubů ze spojení nového prezidenta s panem Dědkem, který na řídící orgán extraligy - APK už rok a půl podává žaloby a jiné podněty. Toto spojení bylo z tiskové konference víc než patrné. Na adresu BPA slyším jen silné povzbuzování, abychom konečně mediálně reagovali. Nerada vyřizuji věci přes média, ale byl to jeden z důvodů, proč jsem souhlasila s naším rozhovorem.“

Naznačujete tím, že Alois Hadamczik je podle vás řízen Petrem Dědkem?
„Nevím, zda řízen. Ale z kroků, které činí, včetně vystoupení na tiskovce, evidentně postupují ve shodě.“

Když Hadamczik mluví na základně forenzního auditu o nevýhodných smlouvách mezi BPA a svazem, prezentuje výsledky špatně?
„Dle našeho názoru ano a jak jsem už řekla, rozhodně vnímáme, že poškozuje jméno naší společnosti. Budeme se bránit.“

S Hadamczikem se znáte dlouho, když působil v roli reprezentačního trenéra. Posunul se za tu dobu názorově?
„Já s reprezentačními trenéry ve smyslu obchodních jednání moc do kontaktu nepřijdu. Ale pověst pana Hadamczika jako drsného obchodníka nelhala. To asi zažilo víc lidí než já.“

Je pro vás vlastně spolupráce pouze s extraligou nadále atraktivní, nebo jste zásadně těžili i z toho, že obchodujete současně i reprezentaci?
„Místo atraktivní bych řekla, že byla synergická. Hodnota reprezentace je více proměnná podle toho, jak se týmu daří, jaké máme soupeře na domácích akcích, místu konání, kdy do toho zasahuje logistika týmů, volné haly v květnu a podobně. Extraliga je v tomto směru z pohledu čísel návštěvnosti a sledovanosti a počtu zápasů větší a stabilnější produkt. V ELH je mistr každý rok, v reprezentaci na zlato a na větší úspěchy čekáme už hodně dlouho. Naštěstí jsme letos konečně v mužské i ženské reprezentaci dvakrát dosáhli na bronz, to bylo důležité.“

Některé partnery máte stejné pro reprezentaci i extraligu. Odejde někdo z extraligy?
„S partnery jednáme, plnění pro soutěž garantujeme, je před námi hodně práce.“

V poslední době se netajíte tím, že boj probíhající v českém hokeji vás štve i vysiluje. Nakolik celkem ostré přestřelky bývalého a současného prezidenta a jeho lidí podle vás poškozují samotný produkt?
„Jsem z toho smutná, protože je v hokeji většina slušných, pracovitých lidi, kteří pro něj léta obětavě pracují. Hráči makají, jak mohou, rodiče se pro své děti obětují, a pak musí sledovat takovéto nechutnosti. Celá léta od partnerů i jiných subjektů, kteří přijdou s hokejem do kontaktu, slyším, že je to v hokeji lepší než jinde a spolupráci s námi si pochvalují. Jedeme 27. sezonu v ELH a 15. sezonu v reprezentaci. Přeji hokeji jen to dobré.“

BPA je minimálně druhou stranou sporu vnímána jako agentura, která kula pikle s bývalým prezidentem Tomášem Králem. Mohla byste přiblížit, jaký byl váš vztah a jak jste ho vnímala?
„Je pravda, že pan Král činnost svazu zprofesionalizoval, to mu nelze upřít. Přivedl ředitele extraligy pana Řezníčka, který začal ´řezat´ všem podle stejného metru. Ze spolupráce s Pro-Hockeyem a svazem jsme nebyli vždy nadšeni, hodně věcí jsme kritizovali. Špatný byl vztah pana Krále k médiím, o tom jsme měli spory. Problémový byl přístup Pro-Hockeye k potřebám partnerů, zajištění hráčů pro aktivity – to byl neustálý boj. Když manažer týmu A hráčům požadavky na aktivity, včetně těch charitativních, vysvětloval způsoby, že jde zase o nějaký výmysl BPA, tak s takovým přístupem spokojen být nemůžete. Přitom hráči jsou z klubů zvyklí. Nemají s tím problém, a nakonec byli vždy v pohodě a rádi se zúčastnili. Kauza WSM je z dnešního pohledu průšvih.“

S penězi, které jste sháněli svazu, se nakládalo evidentně různě. Například se i půjčovaly Tomáši Královi. Měli jste představu, jak Pro-Hockey s prostředky nakládá?
„Věděli jsme o WSM (svaz zde utopil 50 milionů u pochybné společnosti a navíc se pak nepřihlásil jako poškozený k vymáhání škody).“

Svaz si podobnými kousky dost pokazil pověst. Zpětně, vadí vám hodně negativní věci, které pak vylezly na povrch?
„Ano, znehodnocuje to naši dlouhodobou práci a podporu partnerů. Je potřeba, aby se věci řádně vysvětlily. Nemyslím si, že vše je přesně tak, jak to minulý týden zaznělo. Jak jsem již říkala dříve, myslím, že by správný postup měl být -  provedení auditu, poté výsledky detailně projednat s výkonným výborem, minulým vedením svazu, jejich auditory, účetními, s BPA a dalšími subjekty, které byly zmíněny na tiskové konferenci a teprve poté prezentován řádný výsledek.“

Ještě ke Královi. Před volbami zveřejnil server sport.cz, že jste si najímali Královu právní kancelář a na jeho účet jste měli poslat 190 575 Kč. Vysvětlovali jste, že šlo o právní analýzy. Jednalo se jen o výjimečnou událost, nebo takových akcí proběhlo víc?
„Používali jsme Advokátní kancelář Král, prosím nezaměňujte s osobou pana Krále, jako jednu z více spolupracujících advokátních kanceláří.“

Už nespolupracujete?
„Abychom předešli dalším spekulacím, poté, co jsme byli v červnu na sport.cz medializováni v souvislosti s únikem výpisů z účtu advokátní kanceláře, podali jsme výpověď, která vyprší  31. 12. 2022.“

Kritizováni jste i za to, že jste vaši pozici na svazu drželi bez výběrového řízení. Dokázali jste se s Králem vždycky domluvit. Jak se takového postavení dá docílit?
„Korektním jednáním, dodržením všech závazků, prací nad rámec smlouvy. Zajistili jsme portfolio dlouhodobých partnerů, vše na naše náklady vybudovali. Žádný zájemce dělat tuto práci jen za pokrytí nákladů prostě nebyl. Pokud vím, vždy se o to mohl kdokoli ucházet. Nezapomeňte i na velkou komplikaci, že nároďák nevozil medaile, o to je úsilí vše udržet pohromadě těžší. Pamatuji si, že jen jednou se o ELH překvapivě ucházela malá firma bez zkušeností, ale pak se kluby samy přesvědčily o realitě. Dnes už tato firma neexistuje.“

Logicky jde ve výsledku o zisk i vám, nejste charita. Ale sama jste přiznala, že kdyby se do soutěže o práva pro extraligu nepřihlásil Petr Dědek, tolik peněz byste klubům nenabídli. Nevnímáte právě tohle jako ten zásadní problém? Neproběhne řádné výběrové řízení, tím pádem ani za práva za reprezentaci nemusíte nabídnout tolik, nic vás k tomu nenutí.
„Musím postupovat jako správný hospodář a fakt nemůžu nabízet nesmyslné vymyšlené částky jen proto, že je někdo požaduje a potřebuje na pokrytí nákladů. Musí to odpovídat hodnotě. V případě extraligy jsme už úplně na hraně hospodárnosti. Musíme zobchodovat lépe televizní práva, jinde moc prostoru není. Partnerům se nijak extra nelíbí ani požadavek na inflaci. Sami mají problémů dost, náklady na energie, krácení rozpočtů na marketing a další.“

Znamená to, že hokej je teď, co se týká podpory, totálně na hraně a víc peněz do něj téct nemůže?
„Znamená to, že když se někdo utrhne a bude vás chtít přeplatit, vždy se to může stát. Bude to ale dělat 27 sezon? Pokud se chováte normálně jako správný hospodář, tak si pečlivě počítáte získanou hodnotu práv versus potenciální situaci na trhu, možnosti partnerů a tak dál. Navíc na sebe berete velké riziko kontraktu na 5 sezon, kde může být hodně proměnných situací.“

Sama jste tvrdá obchodnice. Kdybyste seděla na druhé straně a řídila svaz, taky byste spolupracovala stále s jednou firmou bez výběrového řízení?
„Hledala bych potenciální kredibilní, korektní zájemce, se zájmem o hokej. To je také forma výběrového řízení. Děláme to pořád, zajímáme se o prostředí, sháníme protinabídky.“

Můžete bezpečně prohlásit, že se BPA v souvislosti se svazem nikdy nedopustila žádného jednání, které by porušilo zákony?
„Jsem přesvědčena, že nikoli. Firma je každoročně auditována, kontrakty připravují právníci, spolupracujeme s daňaři a všechny naše kroky konzultujeme.“

Situace v hokejovém prostředí se ještě víc rozbouřila. Z vašeho pohledu, co ji může uklidnit?
„Převládne-li ego, nenávist a pomsta za staré sportovní křivdy, tak to bude pro hokej špatné. Já jsem obklopena mladými specialisty na jednotlivé obory a vychovávám už nástupce. Na konferenci Alive jsem viděla spoustu velmi šikovných a v našem oboru vzdělaných lidí, kteří snad brzy oživí sportovní prostředí. Proto do dalších hokejových prezidentských voleb je potřeba sestavit kvalitní kandidátku. Přála bych si v hokeji respektovanou autoritu, která hnutí spojí, bude pracovat ve prospěch hokeje a obklopí se skutečnými odborníky.“

Na druhou stranu, není současný stav ale přesně důsledkem způsobu Královy vlády? Všichni si zvykli, že on všechno „nějak“ zařídí. Zmizela jeho přirozená oponentura, až všechno prasklo do aktuálního stavu, že hokej řídí Hadamczik, což by třeba pět let zpátky bylo úplně nemyslitelné.
„Pokud vím, tak před dvěma sezonami chtěl pan Král končit a pokračoval jen proto, že se nikdo nepřihlásil. Není to ale vůbec otázka na mě.“

Právě, ale mluvíte o respektované autoritě, která hnutí spojí. Ale Král i Hadamczik jsou dost kontroverzní osobnosti se silným vlivem v zákulisí. Opravdu si dovedete představit, že by přišel někdo, kdo nemá vazby a dovede „jen“ dobře pracovat?
„Říkala jsem vám, že to chce respektovanou autoritu, která se obklopí skutečnými odborníky. Hnutí si na tohle ale musí odpovědět samo. Byla bych ráda, kdyby se některé autority vzdaly svého pohodlí a šly do další volby. Jistě jim situace není lhostejná. Bohužel se zatím ukazuje, že se do sportovní politiky pouštět nechtějí nebo je naopak hokejové hnutí mezi sebe pustit nechce a vyhovuje mu současný stav.“

Vstoupit do diskuse
5


Články odjinud


Články odjinud