Zdeněk Janda
29. června 2023 • 11:29

Ahoj Wayne, mám nápad! Jágr volal Gretzkymu, na bankovce bude i Bolt

Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Když zjistil, že se po jeho pamětních bankovkách k padesátinám rychle zaprášilo, zeptal se svých fanoušků: „Koho dalšího byste na nich chtěli?“ Přišla jasná odpověď. Wayne Gretzky! Jaromír Jágr dal tedy rychle věci do pohybu, stal se ambasadorem firmy Top Legends, která v noci na dnešek přímo v Las Vegas představila bankovku právě s podobiznou The Great One, nejslavnějšího hokejisty všech dob! Gretzky u toho byl přímo. Česká firma chce prorazit na světovém trhu, domluvila se na spolupráci i s atletickou ikonou Usainem Boltem.Na pódiu Circa Resort & Casino se potkali dva nejproduktivnější hráči v historii NHL.

Jaromír Jágr a Wayne Gretzky . Byli součástí slavnostní show, při níž byl ambiciózní projekt představený.

„Je mi ctí, že u toho můžu být,“ pronesl Gretzky, nejlepší hokejista historie, jehož rekordy budou navždy vytesané v kronikách. Patří mu první místo v bodování (2857), za ním je právě Jágr (1921).

Nejslavnější český sportovec rozpohyboval celý projekt, který startuje tím, že byla představená pamětní bankovka s držitelem čísla 99. Gretzky ji na pódiu vytáhl z obálky, bylo vidět, že se mu líbí. Byla vyrobena v Česku, které je v tomto oboru vyhlášené.

Firma Top Legends spolupracuje s předními designéry, raziči a Státní tiskárnou cenin. „Tyhle bankovky jsou opravdu jedinečné. Nikdo jiný tohle neumí,“ zaznělo na pódiu ve Vegas, ve slavném městě hříchu a hazardu. Ale nově i ve vítězném městě, v němž sídlí Golden Knights, vládci Stanley Cupu.

Právě tam byl zahájený prodej, na virtuální startovní puntík zmáčkli současně Jágr s Gretzkym.

„Fanoušci u nás milují hokej. Takže není divu, že si vybrali právě Wayna,“ zdůvodnil Jágr, proč byl Gretzky první volbou. Takže minulý rok vytočil jeho číslo a řekl mu o nápadu.

„Zavolal mi s tím, že má super myšlenku,“ vykládal The Great One, jenž z nostalgie zmínil, že se veterán ozval z Československa… Následně mluvil o tom, jak spolu trénovali, když Jágrovi bylo osmnáct.

„Od té doby jsme se skamarádili. Je úžasné, čeho dosáhl a že pořád hraje. Nemyslím si, že někdy skončí,“ pousmál se čtyřnásobný vítěz Stanley Cupu. Když se s báječnou kariérou loučil v dresu Rangers v roce 1999, byl to právě Jágr, jenž při rozlučce v Madison Square Garden vstřelil vítězný gól Pittsburghu.

I v ten okamžik vznikla památná fotka, kdy se po utkání vřele objali. „Teď je řada na tobě,“ předal Gretzky českému útočníkovi pomyslnou štafetu…

V noci na dnešek se opět potkali. Spolu s nimi u vzniku projektu byl i Petr Čech, jeden z nejlepších brankářů fotbalové historie. Také jako jeden z patronů projektu. „Ne každý je legenda. Ale my tady máme dvě opravdové,“ ukázal Čech na Gretzkého s Jágrem.

„Jsou to globální hvězdy,“ dodal vítěz Ligy mistrů.

V rámci projektu bude vytištěna pamětní bankovka celkem sedmi globálním hokejovým legendám. První je Gretzky. Potom přijdou další. Co rok, to jedna osobnost.

Ale nebude se jednat pouze o hokejisty. Jako druhý přijde na řadu Usain Bolt , nejlepší atlet v historii, osminásobný olympijský vítěz a držitel světových rekordů na stovce i dvoustovce.

Ten k divákům ve Vegas promluvil na dálku. „Je mi ctí, že i já můžu být součástí tohoto projektu,“ vzkázal slavný sprinter.

Zájemci o bankovku s Gretzkym už si ji mohou pořídit. Více informací najdou na stránkách toplegends.com.

Jágr jako ambasador a hlavní mozek projektu doufá, že o mimořádně sběratelsky cenné kousky bude velký zájem.

Během dneška ale musí přepnout myšlenky i na dění v Česku. Jako člen výkonného výboru bude rozhodovat o osudu Kariho Jalonena. Ale připojí se na dálku z Vegas.

Vstoupit do diskuse
0


Články odjinud


Články odjinud