Hokejové volby: Hadamczik jasně potvrzen, Dědek zůstal bez funkce

Video placeholder
Znovuzvolený boss svazu Hadamczik: S Dědkem souhlasím. Síla extraligy?
Prezident českého hokeje Alois Hadamczik při svém proslovu
Na volební konferenci českého hokeje byly zveřejněny výsledky hospodaření svazu za rok 2023
Zaplněný sál poslouchá proslov prezidenta hokejového svazu Aloise Hadamczika
Svazový prezident Alois Hadamczik přichází na volební konferenci českého hokeje
Majitel Pardubic Petr Dědek by se ve volbách rád dostal do výkonného výboru českého hokeje
Šéf českého hokeje Alois Hadamczik se ujímá slova
Účastníci volební konference ČSLH si na úvod připomínají zlaté domácí mistrovství světa
23
Fotogalerie
iSport.cz, ČTK
Hokej
Vstoupit do diskuse (24)

Alois Hadamczik bude dál šéfem českého hokeje. Ve volbě neměl protikandidáta a zvítězil naprosto drtivě. Získal 59 hlasů z 61 možných. Viceprezidenty se stali Petr Bříza a Jan Tůma. Petr Dědek neuspěl. 

Hadamczik má za sebou v pozici nejvýše postaveného muže českého hokeje dva roky. V červnu 2022 nahradil dlouholetého šéfa ČSLH Tomáše Krále, který na funkci rezignoval. Zatímco tehdy byl Hadamczik jedním z pětice kandidátů, tentokrát přicházel do úvahy jako jediný vážnější konkurent bývalý šéf extraligy Josef Řezníček, jenž kandidaturu ale předčasně vzdal.

„Zřejmě jste ocenili mou práci za poslední dva roky. Svou funkci budu vykonávat dál, a to s jakýmkoliv týmem, protože jsem tady pro Český hokej,“ řekl po svém zvolení Hadamczik, jehož pozici vedle jiného výrazně posílilo i po všech stránkách velmi úspěšné květnové mistrovství světa v Praze a Ostravě. Stanovilo nový divácký rekord historie šampionátů a Češi se stali po 14 letech světovými šampiony.

Hadamczik připomněl odvedenou práci svazu a hlavní změny za dobu svého dvouletého působení v pozici šéfa ČSLH. „Co jsme měli udělat na svazu, to jsme udělali. Napravili jsme spoustu věcí, nastavili jsme kontrolní mechanismy, přesunuli jsme Síň slávy...,“ uvedl.

Online přenos - Volby hokejového vedení

Zprávy ze dne 15. června 2024

15. června 2024 · 18:20

Pardubický šéf Petr Dědek po neúspěchu ve volbách: Že Šeba zůstal šéfem dozorčí rady je výsměch. 

Video placeholder
Dědek po neúspěchu ve volbách: Že Šeba zůstal šéfem dozorčí rady je výsměch
15. června 2024 · 17:46

Všichni delegáti se jednomyslně shodli na tom, aby auditorem svazu byla společnost Moore Audit CZ s.r.o.

15. června 2024 · 17:45

Změna stanov se odkládá s ohledem na pozdní dodání materiálů. Delegáti schválili návrh Jana Tůmy ohledně odložení projednání na mimořádnou konferenci do konce listopadu 2024.

15. června 2024 · 17:13

S trochou nadsázky nejsilnější mandát ze všech přítomných na konferenci má Vladimír Balaš coby předseda arbitrážní komise. Kandidoval jako jediný a dostal všech 61 hlasů.

15. června 2024 · 17:11

Členy dozorčí rady ČSLH za výkonnostní hokej nyní jsou:

Karel Jankovič: 56 hlasů

Pavel Kubica: 55 hlasů

Ondřej Votroubek: 41 hlasů

Pod čarou zůstali Pavel Hinner (19), Jan Trunda (1), Rudolf Vach (0) a Vladimír Velčovský (7)

15. června 2024 · 17:03

Členy dozorčí rady ČSLH za vrcholový hokej nově jsou:

Jan Fišera: 57 hlasů

Ondřej Zaorálek: 53 hlasů

Otakar Černý: 52 hlasů

15. června 2024 · 16:58

Předsedou dozorčí rady zůstává Miloslav Šeba, ten obhájil svůj post zásluhou 37 hlasů.

15. června 2024 · 16:54

Nově zvolenými do VV za výkonnostní hokej jsou:

Milan Urban: 59 hlasů

Jan Havlíček: 56 hlasů

Petr Vinš: 51 hlasů

Naopak debakl zaznamenal Jiří Šlégr, dostal jen 12 hlasů a přišlo fiasko pro Milana Hniličku. Ten neobdržel ani jeden hlas.

15. června 2024 · 16:49

Petr Dědek dostal pouhých 13 hlasů a do VV se nedostal. Neuspěl ani litvínovský Pavel Hynek.

15. června 2024 · 16:46

Nově zvolenými do VV za vrcholový hokej jsou:

Marek Chmiel: 40 hlasů

Aleš Kmoníček: 51 hlasů

Bedřich Ščerban: 56 hlasů

Stanislav Tichý: 50 hlasů

Petr Vosmík: 42 hlasů

15. června 2024 · 15:55

Kandidáti do VV za oblast výkonnostního hokeje jsou: Jan Havlíček, Milan Hnilička, Bedřich Ščerban, Jiří Šlégr, Milan Urban a Petr Vinš,

15. června 2024 · 15:53

Přichází proslovy kandidátů do výkonného výboru:

Petr Dědek: „Svůj proslov jsem už nastínil dříve. Jsem připraven pracovat ve výkonném výboru jako týmový hráč.“

Pavel Hynek: „Navrhl mě spolek HC Litvínov jako samostatný subjekt. Jsem tu za celý český hokej, ne jen ten vrcholový.“

Pavel Hinner nastínil své úspěchy na prvoligové úrovni s Porubou, chtěl by pomáhat menším klubům a hodlá jednat s extraligou ohledně prostupnosti soutěží.„

Aleš Kmoníček: “Jsou tu dva roky, co jsem tu před vámi stál. Za ty dva roky, co jsem byl součástí výkonného výboru, se mnoho věcí povedlo. Stále je přesto co zlepšovat. Pokud budu zvolen, měli bychom zlepšit komunikaci směrem ven k fanouškům, k  médiím. Měli bychom se věnovat nastavení jasné koncepce mládeže. Aloisi Hadamczikovi se povedlo sehnat peníze a my bychom je měli správným způsobem rozpustit do hnutí. Chtěl bych, aby naše práce byla dobře vnímána hokejovou veřejností.„

Marek Chmiel z Třince: Přestaňme na sebe kydat hnůj, je mi smutno z toho, co se dělo poslední dva měsíce. Uvědomme si, že u lidí opravdu ztrácíme kredit.“

Důležitý moment
15. června 2024 · 15:39

Petr Bříza vs. Bedřich Ščerban: duel o viceprezidenta pro výkonnostní hokej

Bříza: 47 hlasů od delegátů

Ščerban: 13 hlasů od delegátů

Vítěz: Petr Bříza

„Děkuji mockrát za důvěru a těším se na spolupráci pro příští čtyři roky.“

15. června 2024 · 15:36

Jan Tůma: „Vážím si toho, děkuji, nepočítal jsem s takovou podporou. O to větší závazek to pro mě je.

Důležitý moment
15. června 2024 · 15:35

Petr Dědek vs. Jan Tůma: duel o viceprezidenta českého hokeje:

Dědek: 11 delegátů

Tůma: 50 delegátů

Vítěz: Jan Tůma

Vstoupit do diskuze (24)

Doporučujeme

Články z jiných titulů