Písečné duny odsunuly bikera Rauchfusse na jedenáctou příčku pouštního závodu | iSportLIFE | iSport.cz
30.4.2019 • 06:06

Písečné duny odsunuly bikera Rauchfusse na jedenáctou příčku pouštního závodu

Šílený den v poušti… Tato slova byla často slyšet od závodníků v cíli druhé etapy závodu Garmin Titan Desert 2019. Nejlepší z Čechů Marek Rauchfuss si nakonec dojel pro třinácté místo a po druhé etapě závodu mu tak patří celkově jedenáctá příčka.Druhá etapa závodu měřila 105 kilometrů a jezdci během ní překonali 731 výškových metrů. Tato část byla velmi specifická. Jednalo se o takzvanou navigační etapu, kdy závodníci neměli předem určenou trať, pouze sedm bodů, které museli cestou do cíle projet. Zároveň si v batohu museli vézt všechny věci potřebné pro přespání v poušti. Závod navíc komplikovalo nesnesitelné vedro, které spolu s písečnými dunami připomínalo spíše dakarské závody v Africe.

Prvních 20 mužů celkové klasifikace, včetně českého bikera Marka Rauchfusse, startovalo jednotlivě v intervalu 30 sekund. Zbytek startovního pole vyjížděl najednou. Do cíle dorazil jako první Španěl Roberto Bou, a posunul se tak na sedmé místo celkového hodnocení.

Nejlepší Čech dojel třináctý

Český jezdec Marek Rauchfuss, který skončil po první etapě senzačně druhý, si včera nakonec dojel pro třinácté místo se ztrátou necelých 22 minut na vítěze. Propadl se tak celkově na jedenáctou příčku. „Někteří borci mají techniku v písku dokonale zmáknutou. Já se s tím peru,“ poukazuje Marek Rauchfuss na specifikum závodu. „Španělé mají dvě navigace a mobil. Netuším, co v tom je, ale navádí je to nejlepší trasou,“ potvrzuje nejlepší český jezdec marockého závodu důležitost dobré navigace v poušti.

V ženské kategorii se výsledky naproti první etapě příliš nezměnily. Jako první opět dojela Anna Ramirez a druhá Ramona Gabriel. Španělku Núriu Picas, která si zajela kvůli špatné navigaci, odsunula z třetího místa na čtvrté bikerka Anna Jördens. Celkové výsledky po druhé etapě však v kategorii žen však zůstávají stejné.


Další články autora
 

iSport LIFE

Běh Kolo Testy Inspirace Akce iSport LIFE Columbia běžecké závody

iSport LIFE je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří trackovací aplikace Superlife pro nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

1 Praha,
Milíčovský les: 16. 3.
Výsledky
2 Ostrava,
Bělský les: 13. 4.
Výsledky
3 Brno,
zoo: 14. 9.
Výsledky
4 Praha,
Divoká Šárka: 19. 10.
Výsledky
5 Říčany,
les: 9. 11.
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří též trackovací aplikace Superlife pro všechny nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

Články odjinud