Tour de France 2019 | Nadávky, moč, strkance! Nechtěný Froome může v horách čekat cokoliv | iSportLIFE | iSport.cz
17.7.2018 • 12:00

Nadávky, moč, strkance! Nechtěný Froome může v horách čekat cokoliv

Ač byl v dopingové kauze očištěn, pro mnohé fanoušky cyklistiky to nic neznamená. Chris Froome je pro ně prostě „bad boy“ a nikdo jim to nerozmluví. Proto byly průběhem dosavadních etap vidět u cest nápisy „Vrať se domů, Froome! Nechceme tě tady!“ a na sociálních sítích se pořád objevuje mnoho posměšných vzkazů, týkajících se jeho astmatu. Teď však začíná pro britského závodníka nejtěžší část Tour. Bude se totiž stoupat do hor, kde často dochází ke střetům s nespokojenými diváky.Kauza týkající se překročení povolené dávky léků na astma se vlekla několik měsíců. Přesto se mohl podezřelý Cris Froome dál účastnit všech závodů. Těsně před Tour de France byl případ uzavřen s tím, že věc nelze kvalifikovat jako doping. Vše je za námi, zapomeňte.

Ale s tím se mnozí fanoušci sportu nechtějí smířit. Vadí jim, že mohl slavný jezdec i přes podezření z porušení pravidel dál závodit. Navíc se jim nelíbí uzavření celé záležitosti, ač se o překročení povolené dávky podle všeho skutečně jednalo, jde jen o to v jaké míře.

Froome skončil v poli, vytlačili ho ze silnice
Froome skončil v poli, vytlačili ho ze silnice

Čtyřnásobný vítěz „Staré dámy“ se tak stal pro mnoho diváků trnem v oku. Útočí na něj přes sociální sítě a do nepřízně tím spadl celý tým Sky. Nejsilnější britská flotila silniční cyklistiky má nejvíce kritiků mezi Francouzi, kteří svou nespokojenost dokážou dát ostře najevo.

Nejde jen o bučení a pískání podél trati. Když mohou, projeví svou nevraživost mnohem ráznějším způsobem. Výjimkou nejsou fyzické ataky, připínáčky hozené do cesty, anebo polévání závodníků.

VIDEO | Takhle se na Frooma na pískalo při představování závodníků

Nejúspěšnější britský závodník s tím už má bohaté zkušenosti. V roce 2015, kdy ho mnoho fanoušků podezřívalo z dopingu, kvůli mimořádným výkonům, jej jeden z diváků podél trati polil močí. Největší nebezpečí vždy hrozí v horských etapách, kdy má publikum závodníkům nejblíže.

VIDEO | I takhle to může vypadat při horských etapách Tour de France

„Froome je nepopulární u diváků, kteří na něj často bučí, a doufám, že nepřijde i něco horšího třeba v kopcích,“ obával se František Raboň, bývalý profesionální cyklista, už po prvních etapách Tour.

Od dnešní etapy z Annecy do Le Grand Bornandu tak může slavná stáj Sky jen trnout, s čím nespokojení fanoušci staré dámy přijdou. Ubránit se jejich nenávisti je prakticky nemožné. Nelze zajistit každý úsek. Cyklisté tak jsou při pomalém několikakilometrovém stoupání velmi snadným terčem.


Další články autora
 

Cyklistika

Giro d'Italia (9. - 31. 5. 2020, Maďarsko a Itálie)
Vítěz 2019: Richard Carapaz

Tour de France (27. 6. - 19. 7. 2020, Francie)
Trasa a etapy Tour de France 2020 Vítěz 2019: Egan Bernal

Vuelta (14. 8. - 6. 9. 2020, Nizozemsko a Španělsko)
Vuelta 2020 začne v Utrechtu Vítěz 2019: Primož Roglič

Aktuální události
18. dubna 2020
Ostrava
Přihlásit se
26. dubna 2020
Praha
Přihlásit se
16. května 2020
Říčany
Přihlásit se
6. června 2020
Plzeň
Přihlásit se
12. září 2020
Brno
Přihlásit se
17. října 2020
Praha
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o životě sportovců. Nenajdete zde však výsledky, časy, rozebírání herních taktik a hledání ideálních sestav. Začíst se naopak můžete do profilů, rozhovorů a příběhů nejen našich, ale i zahraničních sportovců. Poodhalíme vám nejen jejich tréninkové finty, ale i to jak správně odpočívat. iSport LIFE je o životě ve sportu.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá také běžecké závody v různých městech v České republice.

Články odjinud