Ujel celému světu! Na Slovensku jsou ze Saganova triumfu v extázi | iSportLIFE | iSport.cz
Autor: ČTK
28.9.2015 • 10:54

Ujel celému světu! Na Slovensku jsou ze Saganova triumfu v extázi

Slovenský cyklistika Peter Sagan převálcoval konkurenci a ujel celému světu. Konečně se dočkal životního úspěchu. Tak komentuje slovenský tisk nedělní vítězství pětadvacetiletého cyklisty v silničním závodě s hromadným startem na šampionátu v americkém Richmondu."Geniální Sagan. Mistr světa!" hlásí z titulní stránky nejčtenější slovenský list Nový čas. Dodal, že Sagan se postaral o největší úspěch slovenské cyklistiky i své kariéry. "Sagan si pohrál s pelotonem. V posledních kopcích ujel celému světu," napsal deník o trháku, do kterého Slovák nastoupil v závěru závodu.

"Sagan toho již dosáhl mnoho. Čtyřikrát vybojoval zelený trikot pro vítěze bodovací soutěže na Tour de France, vyhrál množství etap na různých závodech. Tento úspěch je ale výjimečný, a to tím, že ho vybojoval především pro svou zemi, pro Slovensko," uvedl deník Plus jeden deň.

"Fantazie! Paráda! Skvělé! Rodák ze Žiliny, který už několik let rozdává svým uměním jízdy na bicyklu radost po celé zeměkouli, předvedl tu totální ódu na radost. Bravóóóó! Máme světového šampiona, máme svého hrdinu, máme na rok duhový trikot!" uvedl list Šport, který na titulní stránce otiskl fotografii Sagana s nadpisem "Famózní Sagan zlatý!". Podle listu cyklista dosáhl jednoho z největších úspěchů slovenského sportu.

"Celý rok se Peter Sagan snažil, ale dlouho se mu nedařilo vítězit. Navzdory velkému odhodlání a bojovnosti nevyhrál ani etapu na Tour de France. Všechny chyby ale napravil v závodu, kde měl proti sobě nejvíc soupeřů. V Richmondu vyčkával, aby vybojoval největší triumf své kariéry," napsal list Sme na svém webu.

Zlatý cyklista Peter Sagan dosáhl na MS jednoho z největších úspěchů v historii slovenského sportu
Zlatý cyklista Peter Sagan dosáhl na MS jednoho z největších úspěchů v historii slovenského sportu


Další články autora
 

Cyklistika

Giro d'Italia (9. - 31. 5. 2020, Maďarsko a Itálie)
Vítěz 2019: Richard Carapaz

Tour de France (27. 6. - 19. 7. 2020, Francie)
Trasa a etapy Tour de France 2020 Vítěz 2019: Egan Bernal

Vuelta (14. 8. - 6. 9. 2020, Nizozemsko a Španělsko)
Vuelta 2020 začne v Utrechtu Vítěz 2019: Primož Roglič

26. dubna 2020
Praha
Přihlásit se
12. září 2020
Brno
Přihlásit se
10. října 2020
Praha
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o životě sportovců. Nenajdete zde však výsledky, časy, rozebírání herních taktik a hledání ideálních sestav. Začíst se naopak můžete do profilů, rozhovorů a příběhů nejen našich, ale i zahraničních sportovců. Poodhalíme vám nejen jejich tréninkové finty, ale i to jak správně odpočívat. iSport LIFE je o životě ve sportu.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá také běžecké závody v různých městech v České republice.

Články odjinud