Závod Paříž-Nice pokračuje bez diváků. Kreuziger upadl, ztratil i Štybar | iSportLIFE | iSport.cz
Autor: ČTKiSport.cz
9.3.2020 • 18:09

Závod Paříž-Nice pokračuje bez diváků. Kreuziger upadl, ztratil i Štybar

Německý cyklista Maximilian Schachmann uhájil po 2. etapě průběžné vedení v závodu Paříž-Nice, který se od pondělka odehrává bez diváků na startu a v cíli. Náročnou etapu o délce 166,5 km ovlivněnou větrem a deštěm vyhrál Ital Giacomo Nizzolo. Čeští jezdci Zdeněk Štybar a Roman Kreuziger vinou defektu a pádu ztratili.Německý mistr Schachmann se ujal vedení v tradičním závodě díky nedělnímu triumfu a v pondělí dojel v hlavní skupině osmý. Jeho tým Bora-hansgrohe si brousil zuby na další etapové vítězství a sázel na jiného Němce Pascala Ackermanna, jemuž ve spurtu pomáhal bývalý mistr světa Peter Sagan ze Slovenska, ale úspěšnější byl ve finiši Kreuzigerův kolega ze stáje NTT Nizzolo. V průběžném pořadí je druhý 15 sekund za Schachmannem.

Čela pelotonu se v pondělí neudržel v neděli dvanáctý Štybar, jenž ve Francii startuje místo zrušených závodů v Itálii. Jezdce týmu Deceuninck-Quick Step postihl v závěrečné fázi defekt a dojel se ztrátou půldruhé minuty na 61. místě.

Dokonce na zemi skončil Kreuziger, jenž se zhruba 25 km před cílem dostal do kolize způsobené Kolumbijcem Nairem Quintanou. „Neměl jsem ani čas chytnout brzdy a šel jsem přes něj. Zničil jsem kolo a musel jsem čekat, než přijedou (doprovodná) auta,“ uvedl na facebooku Kreuziger, jenž etapu dokončil jako stý s odstupem tři a půl minuty.

Nad jeho pokračováním v závodě visí otazník, rozhodne se ráno po vyšetření. „Mám sedřené levé rameno, bolí mě ruka a záda. Uvidíme ráno, ale doufám, že budeme pokračovat v týmové práci, kterou jsme odvedli dneska,“ řekl třiatřicetiletý Kreuziger.

Závod končí v Nice v neděli a počínaje pondělkem se odehrává „za zavřenými dveřmi“. Kvůli opatřením proti šíření koronaviru ve Francii se nebudou moci tradičních ceremonií při startu a v cíli etap účastnit diváci. Závod už kvůli koronaviru přišel o účast sedmičky elitních týmů World Tour včetně Ineosu a obhájce loňského prvenství Egana Bernala z Kolumbie.


Další články autora
 

Cyklistika

Giro d'Italia (9. - 31. 5. 2020, Maďarsko a Itálie)
Vítěz 2019: Richard Carapaz

Tour de France (27. 6. - 19. 7. 2020, Francie)
Trasa a etapy Tour de France 2020 Vítěz 2019: Egan Bernal

Vuelta (14. 8. - 6. 9. 2020, Nizozemsko a Španělsko)
Vuelta 2020 začne v Utrechtu Vítěz 2019: Primož Roglič

26. dubna 2020
Praha
Už brzy
12. září 2020
Brno
Přihlásit se
10. října 2020
Praha
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o životě sportovců. Nenajdete zde však výsledky, časy, rozebírání herních taktik a hledání ideálních sestav. Začíst se naopak můžete do profilů, rozhovorů a příběhů nejen našich, ale i zahraničních sportovců. Poodhalíme vám nejen jejich tréninkové finty, ale i to jak správně odpočívat. iSport LIFE je o životě ve sportu.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá také běžecké závody v různých městech v České republice.

Články odjinud