První Superlife Columbia závod! Stovky běžců zvládly náročné kopce | iSportLIFE | iSport.cz
Autor: tej
16.3.2019 • 14:11

První Superlife Columbia závod! Stovky běžců zvládly náročné kopce

Vstoupit do diskuse
0

Tři táhlá stoupání hned na začátku a těsně před cílem. První závod série iSport Superlife Columbia odstartovala legendární lyžařka Šárka Strachová a vyslala tak běžce na kopce přezdívané jako tydýty. Trasu přes Milíčovský les zvládly dohromady téměř čtyři stovky běžců, první doběhl v čase 23:05 Jaroslav Blažek. Další závod této série se poběží už 13. dubna v Ostravě.Vůbec první závod Superlife Columbia se konal na hranici Milíčovského lesa v Praze. Trasa dlouhá 6,4 kilometrů vedla převážně po lesních cestách a nabídla hned několik náročných kopců, přezdívané jako tydýty. Vytrvalý déšť běžcům jejich snahu ještě ztížil. Organizátoři ale s předstihem všechny závodníky varovali, a tak většina z nich s trasou žádné potíže neměla.

Celý závod odstartovala ambasadorka projektu Superlife na iSport.cz Šárka Strachová , mistryně světa ve slalomu ještě před samotným během závodníky připravila pořádnou rozcvičkou. "Sice trošku prší, ale na druhou stranu pro běhání je takovéto počasí lepší než nějaké větší teplo," dodávala Strachová běžcům na startu optimismus.

Superlife Columbia závod přilákal řadu osobností, rozcvičku vedla Strachová

Trasa pak hned po pár desítek metrů vedla přes první kopec, snadný nebyl ani strmý seběh. Po třech výšlapech pokračovala vesměs rovinatá trasa do Milíčovského lesa.

Běh přes zpevněné cesty dal běžcům šanci vydýchat nášup ze začátku a připravit se na vražedný závěr, který vedl znovu přes tydýty. Dobře značenou trasu ještě jistili na rozcestích organizátoři. V cíli pak na běžce čekala originální dřevěná medaile a občerstvení.

"Ty kopce na konci byly docela kruté," znělo pak unisono po závodě. Prvním, kdo se do cíle dostal, byl nakonec Jaroslav Blažek. Ten doběhl v čase 23:05 a stal se tak vůbec prvním vítězem seriálu iSport Superlife Columbia. Nejlepší ženou se stala Kateřina Kratochvílová Kriegelová s časem 25:40.

Kompletní pořadí závodu najdete ZDE>>>

Strachová odstartovala první Superlife Columbia závod! Připravila si i rozcvičku

Další závod Superlife Columbia se poběží 13. dubna v Ostravě. Přihlásit se můžete ZDE>>>

Superlife Columbia závod běžel i Tomáš Touha. Běh je moje terapie, hlásí

Rozcvičku vedla před startem Šárka Strachová
Rozcvičku vedla před startem Šárka Strachová

Děkujeme partnerům závodu, kterými jsou: Columbia , Hello bankAuto PodbabskáBCE, městská část Praha - Újezd a vřelé díky za poskytnutí zázemí Gymnáziu Evolution Jižní Město.


Témata:  sportSuperlifeběhzávod
Vstoupit do diskuse
0
Další články autora

iSport LIFE

Běh Kolo Testy Inspirace Akce iSport LIFE Columbia běžecké závody

iSport LIFE je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. Přijmi výzvu!

Jízdní kola * Elektrokola * Elektrokoloběžky * Tenisové vybavení na Heureka.cz

23. srpna 2020
Praha
Přihlásit se
12. září 2020
Brno
Přihlásit se
10. října 2020
Praha
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o životě sportovců. Nenajdete zde však výsledky, časy, rozebírání herních taktik a hledání ideálních sestav. Začíst se naopak můžete do profilů, rozhovorů a příběhů nejen našich, ale i zahraničních sportovců. Poodhalíme vám nejen jejich tréninkové finty, ale i to jak správně odpočívat. iSport LIFE je o životě ve sportu.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá také běžecké závody v různých městech v České republice.

Články odjinud