Skvělý zážitek! iSport LIFE závod v Milíčovském lese zná svého vítěze | iSportLIFE | iSport.cz
23.8.2020 • 13:18

Skvělý zážitek! iSport LIFE závod v Milíčovském lese zná svého vítěze

Vstoupit do diskuse
0

Příjemných pětadvacet stupňů, téměř tři stovky zapálených běžců a skvělá atmosféra. Nedělní závod v Milíčovském lese opět nezklamal. Jak vypadala první letošní běžecká akce pod hlavičkou iSport LIFE?Po prvním úspěšném ročníku iSport LIFE Columbia závodů je i letos pro milovníky běhu připravena série běžeckých akcí. První ze tří závodů, které jsou na tento rok naplánované, se konal v neděli v Milíčovském lese v Praze.

Oproti loňskému roku čekala závod milá novinka. Letos se jej kromě dospělých mohly účastnit i děti, jejichž běh celý sportovní den odstartoval.

Fotogalerii ze závodů najdete ZDE > > >

„Teď budu fandit dcerám, pak si to vyměníme a budou fandit ony mně. Loni jsem byl už na iSport LIFE závodě v Divoké Šárce a Říčanech, letos jsem se přihlásil sem do Milíčovského lesa,“ prozradil Petr Čechal, který na závod dorazil s celou rodinou.

Prvním, kdo protnul cíl nedělního závodu dětí se stal osmiletý Filip Dupač, v kategorii ročníků 2011 – 2009 se stal celkovým vítězem Daniel Heřman a nejstarší kategorii dětí ovládl patnáctiletý Vojtěch Ďoubal, který na závod dorazil z nedalekých Kolovrat.

„Že vyhraju jsem rozhodně nečekal. Běhání se totiž moc nevěnuju, hraju spíš florbal. Na běžecký závod mě přihlásil můj táta, který tady dnes bude taky startovat,“ prozradil vítěz nejstarší kategorie.

Pak už přišli na řadu dospělí. Na start se postavilo 154 závodníků, kteří si podrobili 6,4 kilometru dlouhou trať. Favorit závodu byl zprvu jasný. Ani tentokrát tu nechyběl jednadvacetiletý Petr Janík, který ovládl loňský závod v Brně a Divoké Šárce. Trať v Milíčovském lese mu však nakonec nepřála. Do cíle dorazil zhruba minutu po vítězi Jakubu Vrbenském, který protnul cílovou pásku v čase 27 minut 46 sekund.

„Musím přiznat, že jsem čekal, že se budu pohybovat někde mezi předními příčkami. Specializuju se totiž na překážkové běhy. Mám svého trenéra a dodržuju přesný tréninkový plán, díky kterému na tom nejsem s kondicí rozhodně špatně,“ řekl Jakub Vrbenský.

„Vítěz byl jednoznačně lepší než já. Přepálil jsem start a pak se mi jeho náskok už špatně stahoval. Soupeři gratuluju, třeba poměříme síly ještě na dalším závodě,“ gratuloval novopečenému vítězi Petr Janík.

Nejrychlejší muži

VRBENSKÝ Jakub 0:23:46.7
JANÍK Petr 0:24:50.6
SANDECKI Mark  0:25:14.7

Nejrychlejší ženy

TYLŠOVÁ Alena 0:27:36.8
LUŇÁČKOVÁ Michaela 0:27:58.4
MACUROVÁ Zuzana 0:28:43.3

Kompletní výsledky letošního iSport LIFE závodu v Milíčovském lese najdete TADY > > >

Pořadatelé připravili pro všechny účastníky závodu také speciální výzvu. Pokud se jim na trati povedlo předběhnout závodníka v dresu s českou vlajkou, byli zařazeni do slosování o hokejový dres podepsaný áčkem hokejové Sparty. Z celkem dvaačtyřiceti závodníků byla nakonec vylosována Michaela Luňáčková, která se dres rozhodla věnovat malému fanouškovi hokejové Sparty, pro kterého byl dres s podpisy vytouženým suvenýrem.

Pokud jste nedělní závod nestihli, nic není ztracené. V letošním roce si s námi budete moci zazávodit ještě dvakrát. V září se naše iSportLIFE Columbia závody přesouvají do Brna. Tady pro vás bude připravena unikátní 8 kilometrů dlouhá trať vedoucí zoologickou zahradou.

Sérii iSport LIFE Columbia závodů zakončíme v říjnu opět v Praze, tentokrát v Divoké Šárce. Na letošní rok jsme pro vás nachystali velkou novinku. Kromě klasické 4,6 kilometrů dlouhé tratě si tu budete moci zaběhnout i 18kilometrovou crossovou trať.

Více informací ke všem závodům najdete ZDE > > >

Jakub Vrbenský ovládl závod v Milíčovském lese
Jakub Vrbenský ovládl závod v Milíčovském lese


Vstoupit do diskuse
0
Další články autora

iSport LIFE

Běh Kolo Testy Inspirace Akce iSport LIFE Columbia běžecké závody

iSport LIFE je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. Přijmi výzvu!

Jízdní kola * Elektrokola * Elektrokoloběžky * Tenisové vybavení na Heureka.cz

23. srpna 2020
Praha
Výsledky
12. září 2020
Brno
Výsledky
10. října 2020
Praha
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o životě sportovců. Nenajdete zde však výsledky, časy, rozebírání herních taktik a hledání ideálních sestav. Začíst se naopak můžete do profilů, rozhovorů a příběhů nejen našich, ale i zahraničních sportovců. Poodhalíme vám nejen jejich tréninkové finty, ale i to jak správně odpočívat. iSport LIFE je o životě ve sportu.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá také běžecké závody v různých městech v České republice.

Články odjinud