VIDEO: Jak vypadá jídelníček kulturisty Milana Šádka posledních pár dní před mezinárodní soutěží? | iSportLIFE | iSport.cz
Autor: Prezentace klienta
15.5.2018 • 08:00

VIDEO: Jak vypadá jídelníček kulturisty Milana Šádka posledních pár dní před mezinárodní soutěží?

Milan Šádek je nejenom dobrý kulturista, ale také profesionální sportovec, manžel, otec a v neposlední řadě skvělý člověk. Je velice zajímavé sledovat jeho obdivuhodný výkonnostní růst, který se ne a ne zastavit. V tuto chvíli se připravuje na IFBB NEW YORK PRO, což je již legendární profesionální soutěž v kulturistice. S jakými pocity do New Yorku odlétá a jaká byla jeho forma 3 týdny před soutěží se dozvíte z videoreportáže.Na samotný vrchol profesionální kulturistiky vede dlouhá cesta. Sportovec v rozhovoru mimo jiné prozradil, jak probíhají jeho poslední dny před soutěží, jak se stravuje a jak zvládá obtížné období dehydratace.  Že do toho jde na 100 % dokazuje i fakt, že v současné době trénuje až 12x týdně. 

Jak to všechno začalo?

Milan Šádek začínal s posilováním už někdy ve 12 letech, kdy chodil do fitka se svým tátou. Ve 13 to vzal trochu vážněji a vyzkoušel si první soutěž, a to rovnou dorostenecké mistrovství České republiky. Už tenkrát se umístil druhý. Následně dvakrát zvítězil a stal se tak mistrem ČR. V letech 2007 – 2009 soutěžil mezi juniory a přivezl si dvě stříbrné medaile z Mistrovství světa.

Poté sice následovala pauza kvůli škole, v tréninku ale nikdy nepolevil a v roce 2012 poprvé mezi dospělými nastoupil na Mistrovství Evropy, kde v kategorii do 100 kg skončil pátý. V roce 2013 odjel do USA na soutěž Arnold Classic Amateur a přes zdravotní problémy se umístil na sedmém místě. V roce 2014 zvítězil  na Olympia Amateur a byla mu udělena profesionální licence. O rok později Milan absolvoval první soutěž v profi divizi. Bylo to EVLS Prague PRO a podařilo se mu umístit na pátém místě v kategorii do 212 liber. Za týden startoval v Arizonském Phoenixu na Europa Phoenix Pro v Open, kde získal 7. místo. V roce 2016 vyhrál IFBB Charlotte Pro a kvalifikoval se na 2017 IFBB 212 Olympia Showdown. Milanovo šesté místo na 2017 Olympia Weekendu lze považovat za jeden z nejlepších úspěchů české profesionální kulturistiky.

Co bude dál?

Po soutěži IFBB NEW YORK PRO bude o týden později soutěžit na Los Angelském California Pro. Moc dobře si ale uvědomuje, že kulturistou nemůže být věčně. V rozhovoru tak prozradil i své vyhlídky do budoucna.  

A kdo ho v těch nejtěžších chvílích podporuje? Sílu mu jednoznačně dodává jeho rodina, trenér, koníčky a v neposlední řadě vydatná strava. A o tu má, především díky Drůbežářskému závodu Klatovy, skvěle postaráno. Na závěr dodává naději všem, kdo o posilování zatím jen přemýšlí: začít není nikdy pozdě, hlavní je mít odhodlání a správného trenéra. 


Další články autora

Aktuální sportovní soutěže

Global Champions Prague Playoffs (21. - 24. listopadu 2019, O2 arena)
Program Vstupenky Anna Kellnerová MMA videa

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Aleš Opatrný Program SP

1 Praha,
Milíčovský les: 16. 3.
Výsledky
2 Ostrava,
Bělský les: 13. 4.
Výsledky
3 Brno,
zoo: 14. 9.
Výsledky
4 Praha,
Divoká Šárka: 19. 10.
Výsledky
5 Říčany,
les: 9. 11.
Výsledky

www.isportlife.cz je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří též trackovací aplikace Superlife pro všechny nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

Články odjinud