Autor: Prezentace klienta
15.5.2018 • 08:00

Milan Šádek je nejenom dobrý kulturista, ale také profesionální sportovec, manžel, otec a v neposlední řadě skvělý člověk. Je velice zajímavé sledovat jeho obdivuhodný výkonnostní růst, který se ne a ne zastavit. V tuto chvíli se připravuje na IFBB NEW YORK PRO, což je již legendární profesionální soutěž v kulturistice. S jakými pocity do New Yorku odlétá a jaká byla jeho forma 3 týdny před soutěží se dozvíte z videoreportáže.

Na samotný vrchol profesionální kulturistiky vede dlouhá cesta. Sportovec v rozhovoru mimo jiné prozradil, jak probíhají jeho poslední dny před soutěží, jak se stravuje a jak zvládá obtížné období dehydratace.  Že do toho jde na 100 % dokazuje i fakt, že v současné době trénuje až 12x týdně.

Jak to všechno začalo?

Milan Šádek začínal s posilováním už někdy ve 12 letech, kdy chodil do fitka se svým tátou. Ve 13 to vzal trochu vážněji a vyzkoušel si první soutěž, a to rovnou dorostenecké mistrovství České republiky. Už tenkrát se umístil druhý. Následně dvakrát zvítězil a stal se tak mistrem ČR. V letech 2007 – 2009 soutěžil mezi juniory a přivezl si dvě stříbrné medaile z Mistrovství světa.

Poté sice následovala pauza kvůli škole, v tréninku ale nikdy nepolevil a v roce 2012 poprvé mezi dospělými nastoupil na Mistrovství Evropy, kde v kategorii do 100 kg skončil pátý. V roce 2013 odjel do USA na soutěž Arnold Classic Amateur a přes zdravotní problémy se umístil na sedmém místě. V roce 2014 zvítězil  na Olympia Amateur a byla mu udělena profesionální licence. O rok později Milan absolvoval první soutěž v profi divizi. Bylo to EVLS Prague PRO a podařilo se mu umístit na pátém místě v kategorii do 212 liber. Za týden startoval v Arizonském Phoenixu na Europa Phoenix Pro v Open, kde získal 7. místo. V roce 2016 vyhrál IFBB Charlotte Pro a kvalifikoval se na 2017 IFBB 212 Olympia Showdown. Milanovo šesté místo na 2017 Olympia Weekendu lze považovat za jeden z nejlepších úspěchů české profesionální kulturistiky.

Co bude dál?

Po soutěži IFBB NEW YORK PRO bude o týden později soutěžit na Los Angelském California Pro. Moc dobře si ale uvědomuje, že kulturistou nemůže být věčně. V rozhovoru tak prozradil i své vyhlídky do budoucna.

A kdo ho v těch nejtěžších chvílích podporuje? Sílu mu jednoznačně dodává jeho rodina, trenér, koníčky a v neposlední řadě vydatná strava. A o tu má, především díky Drůbežářskému závodu Klatovy, skvěle postaráno. Na závěr dodává naději všem, kdo o posilování zatím jen přemýšlí: začít není nikdy pozdě, hlavní je mít odhodlání a správného trenéra.