19.3.2018 • 10:18

Kreuziger o Ledecké i restartu švagra Jakše: Ester je jako Václav Havel!

Vstoupit do diskuse
0

Z olympiády v Pchjongčchangu neviděl Roman Kreuziger jediný přímý přenos. Ve Španělsku, kde pobýval na soustředění, zimní hry nevysílají, později v Abú Zabí si plnil závodnické povinnosti. Dvě zlaté medailové „jízdy“ Ester Ledecké sledoval špičkový český cyklista na internetu a do rauše jej přivedly i výsledky švagra Martina Jakše.„Ester dokázala něco fantastického. Jasně ukázala, že nejefektivnější propagací České republiky v zahraničí je sport. Vůbec bych se nedivil, kdyby na LOH Tokiu 2020 startovala na windsurfu,“ smekl před vítězkou olympijského Super - G a snowboardového paralelního obřího slalomu Kreuziger.

„Vsadil bych se, že nejznámějšími Čechy jsou nyní Václav Havel a pak hned Ester Ledecká,“ dodal se smíchem špičkový český cyklista a jezdec australského týmu Mitchelton-Scott. „Kdybych já si musel k ježdění na kole vybrat druhou disciplínu, bylo by to asi běžecké lyžování, to mě baví. Je také vytrvalostní, i když ne tak výbušný sport. Běžky jsem měl vždycky rád. Je to o motoru.“

Úsměv na tváři 31letého Kreuzigera vyloudil i jeho švagr a běžec na lyžích Martin Jakš. Ten navzdory skepsi ohledně úrovně českého klasického lyžování obsadil v Koreji ve skiatlonu deváté místo a v závodě na 50 kilometrů skončil osmý.

„Mám obrovskou radost. Udělal dost zásadní změny, má nového finského trenéra a šel si tvrdě za svým. Prospělo mu to. Být osmý na padesátce není sranda, klobouk dolu před takovým výkonem,“ vyzdvihl Jakšovo maximum pod pěti kruhy.

Kreuzigerovy tréninkové jednotky se s těmi Jakšovými nijak neprotínají. „On žije na Šumavě, já v Plzni. Vídáme se na chalupě u našich nebo na oslavách narozenin. Ale nesportujeme spolu, času je hrozně málo a naše sezóny se dramaticky liší.“

Kreuziger v rozhovoru pro Superlife zmínil i další olympijský příběh, který ho zaujal. „Dostal mě Dario Cologna. Je mu teprve 31 let a má zlato ze tří olympiád po sobě. Úžasné. Ve fyzicky mimořádně náročném sportu. Klobouk dolů.“

Ester Ledecká dojela ve sjezdu v Aare jedenáctá
Ester Ledecká dojela ve sjezdu v Aare jedenáctá


Vstoupit do diskuse
0
Další články autora

iSport LIFE

Běh Kolo Testy Inspirace Akce iSport LIFE Columbia běžecké závody

iSport LIFE je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. Přijmi výzvu!

Jízdní kola * Elektrokola * Elektrokoloběžky * Tenisové vybavení na Heureka.cz

18. září 2021
Brno
Výsledky
16. října 2021
Praha
Výsledky

www.isportlife.cz je web o životě sportovců. Nenajdete zde však výsledky, časy, rozebírání herních taktik a hledání ideálních sestav. Začíst se naopak můžete do profilů, rozhovorů a příběhů nejen našich, ale i zahraničních sportovců. Poodhalíme vám nejen jejich tréninkové finty, ale i to jak správně odpočívat. iSport LIFE je o životě ve sportu.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá také běžecké závody v různých městech v České republice.

Články odjinud
Články odjinud

{# Inicializace knihovny pro opozdene nacitani zdroju #}