Tour de France 2019 | Krvavá zatáčka! Favorita odvezla sanitka, skončil i Saganův parťák | iSportLIFE | iSport.cz
Autor: tej
19.7.2019 • 21:18

Krvavá zatáčka! Favorita odvezla sanitka, skončil i Saganův parťák

Byl jedním z největších favoritů individuální časovky v rámci třinácté etapy Tour de France, místo toho však zamířil sanitkou do nemocnice. Belgický talentovaný cyklista Wout van Aert totiž ošklivě upadl v jedné zatáčce a z místa ho musela odvézt sanitka. Jenže ta samá zatáčka si o něco později vybrala další daň. Německý kolega Petra Sagana Maximilian Schachmann na tom samém místě upadl a do cíle dojel se zlomeným zápěstím. I on na letošním Tour skončil.Náročná a zrádná. To neplatí jen pro páteční časovku, ale pravidelně pro celou Tour de France. A ošklivé pády se nevyhnuly cyklistům ani nyní. Jedna jediná zatáčka totiž ukončila působení ve slavném závodě hned dvěma cyklistům.

Tím prvním byl čtyřiadvacetiletý Belgičan Van Aert. Ten byl považován za největšího favorita na etapové prvenství. Jenže zřejmě podcenil jednu ze zatáček, škobrtl nohou za bariéru a ošklivě upadl. V bolestech ho pak odvezla sanitka do nemocnice, kde si pár dní poleží. „Wout van Aert bohužel musel po pádu závod opustit. Je při vědomí a má poraněný pravé stehno,“ napsal později na twitter jeho tým Jumbo-Visma.

Jenže to nebylo všechno. Jen o chvíli později se na stejném místě vyboural i německý jezdec stáje Bora-Hansgrohe Maximilian Schachmann. Týmový parťák sice do cíle dojel, viditelně však v bolestech. Kromě zakrvaveného kolene bylo vidět, že má obrovské bolesti zápěstí.

Lékařské vyšetření pak prokázalo, že si zlomil ruku a i on se musel s letošní Tour rozloučit. „Musíme potvrdit, že po lékařských prohlídkách utrpěl Max Schachmann zlomeninu levé ruky. Bude převezen do Německa na operaci a opouští tak Tour,“ vzkázal smutně tým.

Peloton v sobotu vyráží na obávaný Tourmalet, i ten je pověstný svými nebezpečnými sjezdy. Je otázka, jestli jezdci budou znovu riskovat, či si po posledních pádech dají větší pozor.

Cyklisty znovu čeká stoupání na Tourmalet, letos "pouze" jednou
Cyklisty znovu čeká stoupání na Tourmalet, letos "pouze" jednou


Další články autora
 

Tour de France 2019

Vítěz: Egan Bernal Program a ONLINE přenosy Profily všech etap Dresy na Tour de France Nominace týmů Stáje

Tour de France je nejslavnější etapový cyklistický závod, 106. ročník v roce 2019 ovládl jako první Kolumbijec v historii Egan Bernal. Jediným Čechem na startu "Staré dámy" byl Roman Kreuziger, který dojel na celkovém 16. místě.

Aktuální události
1 Praha,
Milíčovský les: 16. 3.
Výsledky
2 Ostrava,
Bělský les: 13. 4.
Výsledky
3 Brno,
zoo: 14. 9.
Přihlásit se
4 Praha,
Divoká Šárka: 19. 10.
Přihlásit se
5 Říčany,
les: 9. 11.
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří též trackovací aplikace Superlife pro všechny nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

Články odjinud