14. října 2018 • 17:54

Švýcarský mladík sebral Farahovi rekord na silniční desítce

0
Britská hvězda Mo Farah přišel o evropský rekord v silničním běhu na 10 kilometrů. Překonal ho dvaadvacetiletý švýcarský talent Julien Wanders, který obsadil druhé místo v rychlém závodu v jihoafrickém Durbanu časem 27:32. Farahův osm let starý výkon z Londýna vylepšil o 12 sekund.

Rychlejší než Wanders byl v Durbanu pouze stejně starý Uganďan Joshua Cheptegei, stříbrný medailista z loňského mistrovství světa v Londýně v běhu na 10.000 metrů. Letošní dvojnásobný vítěz Her Commonwealthu vyhrál za 27:16. Nejrychlejší čas na silniční desítce na africkém kontinentu předvedla i vítězka ženské kategorie Stella Chesangová z Ugandy (31:14).

Wanders korunoval vydařenou sezonu, v níž si vytvořil osobní maxima na dráze na tratích 1500, 3000 a 5000 metrů i v půlmaratonu (1:00:09). Faraha vymazal z rekordních tabulek týden poté, co čtyřnásobný olympijský vítěz vyhrál maraton v Chicagu v evropském rekordu 2:05:11.