23. dubna 2018 • 12:45

"Jiná" Koukalová? To už neplatí. Teď je stejná jako ostatní celebrity

TOP VIDEA
Baník - Brno: Procházka centrem našel na zadní tyči Diopa, který posílá domácí do vedení 1:0! Baník - Brno: Procházka centrem našel na zadní tyči Diopa, který posílá domácí do vedení 1:0!
Bohemians - Sparta: Video v akci. Franěk dlouho zkoumal pád Vatajelua, penalta nakonec nebyla Bohemians - Sparta: Video v akci. Franěk dlouho zkoumal pád Vatajelua, penalta nakonec nebyla
VŠECHNA VIDEA ZDE

Přestože jste možná knihu „Jiná“ od Gabriely Koukalové ještě nečetli, troufám si tvrdit, že jste v posledních dnech neměli sebemenší šanci jí uniknout. Stejně jako ostatní sportovní fanoušci (ale zdaleka ne pouze oni) teď už víte, kdo závodnici zklamal, kdo s kým v českém biatlonovém týmu „peče“ a kdo proti komu kuje pikle.Čím je „Jiná“ kontroverzní? Snad žádné další sportovní odvětví v Česku tak nestoupalo, nestálo a nepadalo s jedním jménem jako biatlon. Že je tím jménem Koukalová, je nabíledni. I kvůli autobiografii teď biatlon v očích některých „padá“, ale pokud si knihu přečteme, zjistíme, že někdejší šampionka v ní jen popisuje běžné prostředí profesionálního sportu. A to je vším, jen ne ideálním místem plným sympatií, vzájemné podpory a porozumění. Je to vysoce konkurenční území a kdo se v něm chce pohybovat, musí očekávat, že ne všechno poběží podle jeho/jejích not.

Koukalovou tohle – soudě alespoň dle knihy – neustále nemile překvapovalo. Když narazila na spřízněnou duši (v počátcích jejího vzestupu byla fascinace trenérem Rybářem), byla takřka neporazitelná. Když se ale objeví nesoulad (reprezentační kolegyně Vítková s ní nechtěla jet autem a prý ji pomlouvala), jde o hlubokou ránu, přes kterou nevede cesta zpátky. Těžko říct, jestli si Koukalová tato poranění do biatlonové reprezentace už přinesla s sebou, nebo jestli se otevřela až v bílé stopě s puškou na zádech.

Jednoho napadne: mistryně světa a vítězka Světového poháru má svým způsobem štěstí, že se v mládí nedala na kolektivní sport. Asi by ji čekalo nemilé zjištění, že i ve vlastním týmu člověk občas narazí na spoluhráče, s kterými si ne úplně stoprocentně rozumí po lidské stránce

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze