Největší trumf Čechů na MS? Vedle Satoranského vyrostly další osobnosti | iSport.cz
Adam Nenadál
5. září 2019 • 16:13

Největší trumf Čechů na MS? Vedle Satoranského vyrostly další osobnosti

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Martin Minčev, nová posila Sparty: Univerzál, může si vyhovět s Hložkem
KARLOS SHOW: Vémola promluvil jako Terminátor! A Strakova pravda o tataráku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je tváří historické české účasti na basketbalovém mistrovství světa, jeho výrazné oči hledí z většiny billboardů a propagačních materiálů. Není divu. Tomáš Satoranský je největší hvězdou národního týmu, který si v Číně nečekaně zajistil účast v osmifinále. Vždyť který jiný český hráč může říct, že si udělal jméno v NBA? Ve výběru kouče Ginzburga je to momentálně jen dvoumetrový rozehrávač. Přesto Satoranský stále zdůrazňuje jediné slovo: TÝM.Jako kdyby tak svým nesobeckým pojetím basketbalu vtiskl hlavní herní charakteristiku celé české reprezentaci. Ve všech třech zápasech základní skupiny bylo patrné, že Čechy BAVÍ hrát spolu. A že tým pulsuje životem. Patrik Auda byl v základní pětce v zahajovacím utkání proti USA, ale v zápasech s Japonskem a Tureckem zaujal jeho místo Martin Kříž. Audova reakce? Fantastický výkon v roli náhradníka v klíčové bitvě o postup.

Fanoušci i odborníci se před šampionátem nejvíce obávali minut, kdy bude Satoranský odpočívat na lavičce. Kdo ho při absenci Jana Veselého podpoří? Místo obav ale přišlo nadšení z výkonů „těch druhých.“ Letní posila Chicago Bulls byla nejlepším střelcem Čechů jen proti Američanům: Japonce setnuli hlavně Schilb s Bohačíkem, Turky zase Balvín s Audou, které skvěle doplnil Hruban.

A to je zatím největší trumf českého týmu. Satoranského spoluhráčům vyrostlo herní sebevědomí o 100% a jejich lídr je zároveň jejich hlasitým fanouškem. Zároveň ale pozor – přínos českého rozehrávače č. 1 je stále klíčový. Dovedu si živě představit, jak začíná každý „scouting report“ soupeřů: „Pozor, mají tam jediného borce z NBA, na něj bacha!“ Satoranský ale i přes zvýšenou pozornost obran soupeřů hraje parádní, aktivní basketbal – má minimum alibistických přihrávek, každou akcí se snažit ohrozit koš nebo zapojit ostatní.

V Chicago Bulls dobře věděli, proč v létě vsadili na 27letého Čecha. Jen velký lídr kolem sebe dokáže nechat vyrůst velký tým.

Sport Magazín Plus k MS v basketbalu 2019 objednávejte na iKiosek ZDE>>>

Velký průvodce MS v basketbale 2019 v pátečním Sport Magazínu Plus

ANALÝZA MS: Fantazie! Češi slaví historický postup, který řídili oba pivoti

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud