Blogy
Začít diskusi (0)

Ze sportovních stránek ve Španělsku na vás v těchto dnech vyskakuje z Barcelony odcházející Lionel Messi, o jehož pláchnutí z katalánského velkoklubu se čile spekuluje po celé zemi. Za hlavní důvod se uvádějí neshody s koučem Luisem Enriquem.

Ať je to reálné více či méně, položme si tady otázku: Měl by symbol Barcelony 21. století odejít a zkusit to jinde? Uznávám, že přít se o ANO či NE je stejné jako diskutovat, zda si dát kančí se zelím, nebo se šípkovou.

Přesto myslím, že by bylo fajn, kdyby LM10 zamířil jinam. Proč? Neustále se debatuje, kdo je lepší. Cristiano Ronaldo, nebo Lionel Messi. Na světě momentálně (a nejspíše možná ani v historii lidstva) nenajdete dva muže, kteří by byli častěji porovnáváni. Kladeni proti sobě.

Jeden velký rozdíl tu však je. Cristiano Ronaldo se na konci roku zapsal znovu do fotbalových dějin (pokolikáté už), když jako první na světě po triumfu na MS klubů dokázal získat 8 velkých, individuálních i týmových, trofejí ve dvou různých klubech.

V letech 2003-2009 v Manchesteru United, za posledních pět let v Realu Madrid. Získat takhle skvostnou sbírku ve dvou různých, byť stejně kvalitních mužstvech, to vskutku zaslouží uznání. Prosadit se tak hvězdým způsobem na dvou různých adresách, to vyžaduje velký um, to je důkaz neobyčejné kvality.

Takže Leo, jdi třeba do Chelsea (o které se spekuluje) a ukaž, že umíš být kouzelník i jinde než na Nou Campu. Ostatně se říká, že opakem ke slovu uspět není neuspět, ale nikdy se nepokusit.

Začít diskuzi