Ivo Pospíšil
10. února 2018 • 20:59

Start jako v Soči. Medaile Vítkové nemusí být v Koreji poslední

TOP VIDEA
Koukalová knihou vyvolala emoce. Jak na ní reagují její kolegové z oboru? Koukalová knihou vyvolala emoce. Jak na ní reagují její kolegové z oboru?
Jarolím o nominaci: Dočkal? Sledujeme ho, má kvalitu. Krejčí má dveře otevřené Jarolím o nominaci: Dočkal? Sledujeme ho, má kvalitu. Krejčí má dveře otevřené
VŠECHNA VIDEA ZDE

První závod, sprint a bronz, jenž poté odšpuntoval biatlonový karneval na olympiádě? Nepřipomíná vám to něco? A jo, vždyť takhle před čtyřmi lety začaly díky Jaroslavu Soukupovi Hry v Soči. A sobotní úspěch Veroniky Vítkové jako by chtěl zadělat na repete! Jistě, buďme stále na zemi, ale jestli něco, pak tenhle úspěch rakety VV může tým uklidnit, což jen zvyšuje šanci na další bedny.Psychika dělá v biatlonu ne padesát, ale klidně 70 až 80 procent. Vezměte si Veroniku Vítkovou, vloni tak zdeptanou krizí, která rostla závod od závodu, až skončila v celkovém SP až pětadvacátá. A vezměte si ji letos. Znovu usměvavou, znovu sebejistou, znovu vítězící.

A nyní i první českou medailistku z olympiády v Pchjongčchangu.

Stejně jako ji uklidnily lednové výsledky, kdy brala ve třech různých místech SP (Oberhof, Ruhpolding, Anterselva) tři bronzové medaile, může stejně brzký úspěch úplně od začátku olympiády uklidnit celý tým, který si přesně takový impulz přál.

Ano, jeden příklad se nabízí nejvíc – Soči a stejný úspěch Jaroslava Soukupa. Ale vlastně nemusíme vzpomínat jen tam. I takové MS v Kontiolahti 2015, začalo zlatem smíšených štafet a pak přišly další tři medaile. Nebo ještě blíž, loňské MS v Hochfilzenu, které hned úvodním zlatem Gabriela Koukalová nasměrovala k celkem čtyřem plackám.

Psychika a pohoda v týmu, která se teď jednoznačně po bronzu Vítkové může být dalším faktorem, který může pomoci. A je uklidněním, že nebude jediným.

Za Vítkovou je totiž i běžecká forma (9. nejrychlejší běh ve sprintu), své vykouzlila patnáctým místem i Markéta Davidová, a mezi muži ukazují indicie na to, že trojice Ondřej Moravec, Michal Šlesingr a Michal Krčmář nebudou chtít být v boji Martina Fourcada a Johannese Böeho do počtu.

Co dodat, další vrcholná akce je zahájena a Češi v ní mají zase jednou pěkně našlápnuto. Takže se bavme…

2. den na ZOH: první český bronz, rekordních 1 218 dronů a kukuřičný čaj
1080p 720p 360p

Šťastná Veronika Vítková se dočkala. Má první velkou individuální medaili.
Šťastná Veronika Vítková se dočkala. Má první velkou individuální medaili.

 

MS v hokeji 2018 - Mistrovství světa v Dánsku

Čtvrtfinále Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Soupisky Skupiny a tabulky MS 2019 Fantasy k MS Čtvrtfinále Play off

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

Zápas o bronz:

Finálový zápas:
Klasická verze
Mobilní verze