Finále Davis Cupu bude zřejmě v Praze. A navíc bez Nadala | iSport.cz
Jan Jaroch
18. září 2012 • 10:30

Finále Davis Cupu bude zřejmě v Praze. A navíc bez Nadala

Autor: Jan Jaroch
Vstoupit do diskuse
0
Český tým po postupu do finále děkuje skvělým fanouškům, kteří dorazili až do Argentiny
TOP VIDEA
iSport podcast: Plzeň jako Guardiola, Slavia jako Klopp. Kdo má větší potenciál?
TOP MOMENTY KOLA: Kanonáda v Plzni, rekord Koláře, první gól Karabce
VŠECHNA VIDEA ZDE

Oddanost týmu, pevné zdraví, výtečný debl a především neporazitelný Tomáš Berdych. To jsou důvody, proč Česko po třech letech znovu prošlo až do finále Davis Cupu. A má velkou naději ho podruhé v dějinách vyhrát. Jaké jsou otázky před finále?1. Kde se bude hrát?

Podle regulí ITF není zřejmě jiné možnosti, než hrát finále v Praze.ITF vyžaduje na titulový zápas město s mezinárodním letištěm, dostatečné ubytovací kapacity na nejvyšší úrovni a především halu pro minimálně 12 000 fanoušků.

Tyto parametry splňují v Česku pouze O2 Arena a holešovická Tipsport Arena. Preferovaná O2 Arena má však problém, v sobotu 17. listopadu je rezervovaná pro festival taneční hudby Transmission. Organizátoři z České sportovní tak mají o práci navíc, museli by zřejmě vykoupit pořadatele Transmission.

„Česká sportovní už nás oslovila s požadavkem na konání finále Davis Cupu v O2 Areně, o podmínkách jednáme,“ uvedl Richard Benýšek, předseda představenstva společnosti BESTSPORT, která halu provozuje.

2. Nastoupí Rafael Nadal?

Nadalův start je velmi nejistý. Mallorčan se léčí se zraněným levým kolenem a jeho lékaři již vyhlásili, že se na kurty nevrátí do konce října. To znamená, že mu zbývá jen Turnaj mistrů a Davis Cup.

Spřádat comeback a narušovat si klidné doléčení a přípravu na další sezonu jen kvůli dvěma podnikům se pro něj zdá být nelogické. Na Turnaji mistrů se mu nikdy příliš nedaří, Davis Cup již vyhrál čtyřikrát a ještě ke všemu by musel cestovat ven.

Navíc by se musel vracet do haly na tvrdé povrchy, na nichž kolena hodně trpí. Zdá se, že sezonu neukončil celou jen kvůli tomu, aby dopředu neoslabil pole pro Turnaj mistrů a neodradil zájemce o vstupenky.

3. Jaké jsou české šance?

Bez Nadala o dvě třídy výš než před třemi lety při finále v Barceloně na antuce. Od roku 2004, kdy shodou okolností proti Česku debutoval v Davis Cupu základní stavební kamen zlaté generace Nadal, padli Španělé ve 27 utkáních pouze čtyřikrát. A ve všech případech se tak stalo na soupeřově půdě, v hale a na rychlém povrchu.

Přesně takové prostředí Češi chystají. A v něm se může usmažit i druhý španělský lídr David Ferrer. Ten je výtečný na antuce, v Davis Cupu vyhrál všech svých 16 antukových singlů a nikdy nepoznal hořkost porážky, když nastoupil před domácím publikem.

V duelech na cizích kurtech a na tvrdém povrchu je však jeho skóre pouze 5:4. Česko má naopak Tomáše Berdycha, jenž letos v Davis Cupu vyhrál všech svých 8 zápasů a silný deblový pár (Berdych a Štěpánek spolu v daviscupové čtyřhře mají bilanci 11:1).

Tvrzení Tomáše Berdycha, že bez Nadala jsou finálové šance 50 na 50, je v tomto světle ještě pro španělského soupeře lichotivé.

Témata:  sport, blog, tenis, Jan Jaroch
Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud