TOP VIDEA
Sparta - Opava: Kanga poslal Letenské do vedení 1:0. Skákavá střela prošla za Šroma Sparta - Opava: Kanga poslal Letenské do vedení 1:0. Skákavá střela prošla za Šroma
SESTŘIH: Zlín - Mladá Boleslav 3:2. Zlín otočil 0:2 a zdolal Boleslav
SESTŘIH: Zlín - Mladá Boleslav 3:2. Zlín otočil 0:2 a zdolal Boleslav
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nesportovní chyba, naštvaný basketbalista protestuje. Jedna technická. Nemáš dost? Tak tady máš diskvalifikující chybu neboli parohy, jak se říká gestu sudích, během něhož letí obě ruce sevřené v pěst vzhůru nad hlavu.Doteď žádný problém, všichni sudí v Opavě si počínali správně, když takto vzali do péče rozezleného Srba ve službách Olomoucka Darka Čohadareviče.

A správně jednal i rozhodčí Stanislav Kučera, když se jal kontrolovat situaci na hřišti, zatímco hlavní postava akce v oranžovém triku, Petr Hruša, mířil ke stolku diktovat přestupky.

Čohadarevič měl v tu chvíli již rudo před očima, sudí Kučera mu zastoupil cestu a jejich hlavy se (ne)střetly. Ať tak či onak, sudí simuloval, předvedl ukázkový flop, za který jsou sami basketbalisté trestáni technickou chybou.

Na druhou stranu: pokus o inzultaci je to samé jako inzultace, stojí v basketbalových řádech. A při inzultaci rozhodčího mají sudí právo ukončit zápas. A toho využili.

Zda šlo byť jen o pokus o inzultaci je sporné, basketbalista však každopádně neukázal dostatek respektu k arbitrům, ti musejí být chráněni a své stanovisko si asi obhájí.

To však neznamená, že svou práci odvedl Stanislav Kučera, mimochodem rozhodčí FIBA pískající mezinárodní zápasy, dobře. Neklátit se jak hadrový panák, ustát situaci, vyhodit srbského pivota do šatny a nechat pokračovat zápas, při němž se čílil jediný borec, zatímco ostatní byli v naprosté pohodě, to by udělal dobrý a citlivý rozhodčí...

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze