Jan Jaroch
13. dubna 2018 • 15:15

Inzultace v NBL? Dobrý sudí by se nesklátil jako hadrový panák

Autor:
TOP VIDEA
SESTŘIH: Kometa Brno - Třinec: 5:2. Zábranského mašina má na dosah obhajobu titulu SESTŘIH: Kometa Brno - Třinec: 5:2. Zábranského mašina má na dosah obhajobu titulu
ANKETA: Konečně se někdo nebál říct pravdu, vzkazují fanoušci Koukalové ANKETA: Konečně se někdo nebál říct pravdu, vzkazují fanoušci Koukalové
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nesportovní chyba, naštvaný basketbalista protestuje. Jedna technická. Nemáš dost? Tak tady máš diskvalifikující chybu neboli parohy, jak se říká gestu sudích, během něhož letí obě ruce sevřené v pěst vzhůru nad hlavu.Doteď žádný problém, všichni sudí v Opavě si počínali správně, když takto vzali do péče rozezleného Srba ve službách Olomoucka Darka Čohadareviče.

A správně jednal i rozhodčí Stanislav Kučera, když se jal kontrolovat situaci na hřišti, zatímco hlavní postava akce v oranžovém triku, Petr Hruša, mířil ke stolku diktovat přestupky.

Hlavička rozhodčímu? Sudí v Opavě předčasně ukončili zápas s Olomouckem
1080p 720p 360p

Čohadarevič měl v tu chvíli již rudo před očima, sudí Kučera mu zastoupil cestu a jejich hlavy se (ne)střetly. Ať tak či onak, sudí simuloval, předvedl ukázkový flop, za který jsou sami basketbalisté trestáni technickou chybou.

Na druhou stranu: pokus o inzultaci je to samé jako inzultace, stojí v basketbalových řádech. A při inzultaci rozhodčího mají sudí právo ukončit zápas. A toho využili.

Zda šlo byť jen o pokus o inzultaci je sporné, basketbalista však každopádně neukázal dostatek respektu k arbitrům, ti musejí být chráněni a své stanovisko si asi obhájí.

To však neznamená, že svou práci odvedl Stanislav Kučera, mimochodem rozhodčí FIBA pískající mezinárodní zápasy, dobře. Neklátit se jak hadrový panák, ustát situaci, vyhodit srbského pivota do šatny a nechat pokračovat zápas, při němž se čílil jediný borec, zatímco ostatní byli v naprosté pohodě, to by udělal dobrý a citlivý rozhodčí...

 

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze