TOP VIDEA
LIGOVÁ NEJ: vybrali jsme to nejlepší a nejhorší z podzimu. Kdo dal nejkrásnější gól? LIGOVÁ NEJ: vybrali jsme to nejlepší a nejhorší z podzimu. Kdo dal nejkrásnější gól?
Marpo o řežbě s Rytmusem: Klobouk dolů před ním, že vleze do ringu Marpo o řežbě s Rytmusem: Klobouk dolů před ním, že vleze do ringu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nesportovní chyba, naštvaný basketbalista protestuje. Jedna technická. Nemáš dost? Tak tady máš diskvalifikující chybu neboli parohy, jak se říká gestu sudích, během něhož letí obě ruce sevřené v pěst vzhůru nad hlavu.Doteď žádný problém, všichni sudí v Opavě si počínali správně, když takto vzali do péče rozezleného Srba ve službách Olomoucka Darka Čohadareviče.

A správně jednal i rozhodčí Stanislav Kučera, když se jal kontrolovat situaci na hřišti, zatímco hlavní postava akce v oranžovém triku, Petr Hruša, mířil ke stolku diktovat přestupky.

Hlavička rozhodčímu? Sudí v Opavě předčasně ukončili zápas s Olomouckem
1080p 720p 360p

Čohadarevič měl v tu chvíli již rudo před očima, sudí Kučera mu zastoupil cestu a jejich hlavy se (ne)střetly. Ať tak či onak, sudí simuloval, předvedl ukázkový flop, za který jsou sami basketbalisté trestáni technickou chybou.

Na druhou stranu: pokus o inzultaci je to samé jako inzultace, stojí v basketbalových řádech. A při inzultaci rozhodčího mají sudí právo ukončit zápas. A toho využili.

Zda šlo byť jen o pokus o inzultaci je sporné, basketbalista však každopádně neukázal dostatek respektu k arbitrům, ti musejí být chráněni a své stanovisko si asi obhájí.

To však neznamená, že svou práci odvedl Stanislav Kučera, mimochodem rozhodčí FIBA pískající mezinárodní zápasy, dobře. Neklátit se jak hadrový panák, ustát situaci, vyhodit srbského pivota do šatny a nechat pokračovat zápas, při němž se čílil jediný borec, zatímco ostatní byli v naprosté pohodě, to by udělal dobrý a citlivý rozhodčí...

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze