Kruh se uzavřel, teď už může Petra Kvitová volně dýchat | iSport.cz
Jan Jaroch
24. května 2018 • 11:57

Kruh se uzavřel, teď už může Petra Kvitová volně dýchat

Autor: Jan Jaroch
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Slavia - Jablonec: Stanciu nasadil housle Štěpánkovi, Tecl doklepl do prázdné! 4:0
Trpišovský: Lidi řeší Teclovy góly, dnes ukázal, co naší hře dává
VŠECHNA VIDEA ZDE

Všechno to do sebe krásně zapadá. Rok od návratu na pařížských antukových kurtech, kam se jela jen zúčastnit, se Petra Kvitová znovu vrací do města u Seiny. Tentokrát už jako jedna z největších favoritek francouzského grandslamu, jež dostala zprávu, po které z ní už snad může vše spadnout. Policie zadržela muže, o němž věří, že ji předloni v prosinci surově přepadl a pořezal.Do rekonvalescence se šampionka vrhla s velkou vervou a za pět měsíců od okamžiku, kdy se bála o život, už zase hrála tenis na profesionální úrovni. Psychických šrámů se ale zbavovala mnohem hůř.

„To, co se stalo, nejde z hlavy vygumovat. Občas se to tam všechno zablýskne a vzpomenu si na ty opravdu těžké chvíle. To není nic, co by mi přidalo,“ řekla loni ve Wimbledonu, kde lze její krach ve 2. kole přičíst i záchvatu úzkosti, který dostala při zápase před tolika neznámými lidmi.

Dlouho se necítila dobře na veřejnosti, její trenéři s ní chodili tak, aby jí kryli záda. Byl to těžký psychický boj, který si umí představit jen ten, kdo má podobnou zkušenost.

Když Moniku Selešovou bodl Günter Parche na turnaji v Hamburku mezi lopatky, byla rána jen centimetr a půl hluboká, hojila se pár týdnů. Selešová se však na dvorcích neobjevila déle než dva roky.

Petra Kvitová se vrátila k tenisu v rekordně krátké době, jež vyrazila dech mnoha odborníkům. Na sportovním poli uspěla, momentálně je tenistkou s nejlepší formou na světě.

A klid snad již bude mít i křehká duše téhle sympatické slečny z Fulneku. Letos bude hrát v Paříži poprvé s vědomím, že útočník, který jí málem ukončil kariéru, neřkuli život, je nejspíš pod zámkem.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud