Ochránce i superhrdina. Murray je výjimečný i bez sbírky trofejí | iSport.cz
Jan Jaroch
11. ledna 2019 • 16:24

Ochránce i superhrdina. Murray je výjimečný i bez sbírky trofejí

Autor:
TOP VIDEA
Slovan proti Olomouci otestoval nový stadion v Bratislavě. Nádhera a skvělá práce, shodli se všichni Slovan proti Olomouci otestoval nový stadion v Bratislavě. Nádhera a skvělá práce, shodli se všichni
UFC v Praze: Rozsápe Pudilová americkou soupeřku? Viděli jsme její trénink! UFC v Praze: Rozsápe Pudilová americkou soupeřku? Viděli jsme její trénink!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mluvit o velké čtyřce tenisu Federer, Nadal, Djokovič a Murray bylo vždy trochu na sílu. Nepocházet ze země, která dala světu tenis a kde se hraje Wimbledon, těžko by byl Andy Murray tak vyzdvihovaný. Vždyť vyhrál pouhé tři grandslamy, stejně jako Stan Wawrinka. To je daleko za úrovní zbylých třech superhrdinů s raketou.A přesto je příslušnost ke kvartetu výjimečných v případě skotského kudrnáče přiléhavá. Už jen pro to, jak skvělou osobností byl a je. A to nemyslím jeho frackovité nadávání do vlastní lóže v zápasech, kdy se mu nevedlo. Na kurtu byl občas zlý pan Hyde, mimo něj vystupoval ale jako dobrý doktor Jekyll.

Vždy mluvil ve prospěch žen, byl největším fanouškem ženského tenisu v ATP šatně, jíž je vlastní spíš povýšená přehlíživost tenisu dam. Taky si bez ohledu na to, co ostatní říkali, najal jako trenérku Amélii Mauresmovou. Slabších se zastával i v případě zvířat, velký milovník psů byl i ambasadorem Světového fondu na ochranu přírody. Nezištně pomáhal i mladším nejen britským tenistům, nemyslel pouze na sebe. To není v tenise obvyklé.

Příkladná byla i píle muže, jenž byl doma povýšen do šlechtického stavu. Fyzicky asi nejlépe připravený borec, který hrál tenis jako šachy. Velký taktik a chytrý hráč, čímž nahrazoval to, co nedostal na rozdíl od Federera a spol. na talentu. V tréninku byl masochista, proto si tak sedli s Ivanem Lendlem. Pozoruhodná byla i jeho houževnatost. Vyhodíte ho dveřmi, vrátí se vám oknem. Tohle předváděl celou svou kariéru, pral se s vlastními pochybami. Prohrál 8 z 11 grandslamových finále, ale nakonec se stal i světovou jedničkou.

To byl poslední velký zářez snaživého muže, jenž si odrovnal kyčel do takového stavu, že je poslední dva roky skoro nepoužitelný. Když před pár dny pózoval s trofejí Normana Brookse pro šampiona Australian Open, neodpustil si svůj suchý britský humor: To je nejblíž, co se k ní kdy dostanu. Od borce, který prohrál všech pět australských finále, to znělo skoro jako sebemrskačství. Andy Murray byl ale vždy opravdový, na nic si nehrál.

Ukázal, že i obyčejný kluk ze skotského Dunblane se v éře superhrdinů neztratí. Proto může odejít z tenisových kurtů jako vítěz.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud