Unavení a poražení Češi. Historický výsledek na MS je ale k mání | iSport.cz
Jan Jaroch
11. září 2019 • 18:08

Unavení a poražení Češi. Historický výsledek na MS je ale k mání

Autor: Jan Jaroch
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Pohřeb Mariána Čišovského: Dojemné loučení s velkým bojovníkem
Barošovy momenty: Liverpool, turecké obrození i pomoc Baníku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nejlepší soupeř, s kterým se basketbalisté na světovém šampionátu v Číně dosud utkali, nemilosrdně odhalil každou skulinku v české hře. Sehraní Australané odvedli spolehlivý výkon a znavené české protivníky poslali ze hry o medaile. Proč?Při úzké české rotaci už nešly českým basketbalistům tak nohy. Šestý zápas v jedenácti dnech a k tomu četné cestování po Číně si vybraly svou daň. Únava se podepsala především na křídlech Vojtěchu Hrubanovi s Jaromírem Bohačíkem. Dohromady pouhých deset bodů od těchto dvou borců základní pětky byl příliš malý příspěvek.

V bitvě podkošových kolosů utonul Ondřej Balvín, jehož přehráli urostlí rutinéři protřelí NBA Andrew Bogut i Aron Baynes. Znechutili mu hru pod košem a dál od něj již nebyl Balvín vůbec nebezpečný, tudíž musel střídat na úkor střelce Martina Peterky.

Kupící se únavu demonstrovalo také doskakování, obvykle velká česká zbraň. Odražených míčů ale tentokrát Australané uchvátili o sedm víc (největší česká prohra v této statistice na MS), především jejich 18 doskoků v útoku bylo devastujících. Pod tímto číslem je podepsána také zónová obrana českého týmu, která příliš nefungovala.

Po vyrovnané půli přišla klíčová šňůra 0:14 ve třetí čtvrtině, jež utkání rozhodla. Podle očekávání exceloval bleskurychlý Patty Mills, jenž si umí sám při hře jeden na jednoho vytvořit střely, které nemilosrdně potápěl. Širší lavička Australanů, jejich výška i fyzičnost byly rovněž cítit. Zatímco český soupeř dal řadu lehkých košů, Satoranský a spol. se na každou trefu nadřeli.

Ke cti českých borců slouží, že do poslední minuty nepřestali dřít a ještě se jim málem povedlo duel zdramatizovat. Blake Schilb nastoupil obětavě čtyři dny po těžkém výronu kotníku na plac.

Charakter a poslední zbytky sil musí tým ukázat již ve čtvrtek (15.00 SELČ), kdy půjde na zápas o umístění proti Polsku, které mělo o den na odpočinek víc. Stále je ve hře hodně, byť přímý postup na olympiádu a medaile již nikoliv. Třeba vyrovnané nejlepší umístění země na MS, jímž je šestá příčka z roku 1970, zní  také lákavě. Tahle párty ještě nekončí. Vydržte.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud