Zlidštění (D)jokera! Z nejméně milované superstar do záplavy lásky | iSport.cz
19. září 2021 • 12:16

Zlidštění (D)jokera! Z nejméně milované superstar do záplavy lásky

Autor: Jan Jaroch
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Stoch o přivítání v Edenu: Vážím si toho. Proč komunikoval s kotlem po gólu?
SESTŘIH: Slavia - Liberec 3:1. Krmenčík s Kuchtou rozhodli, trefil se při návratu i Stoch
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zprvu to byla především slovní hříčka: Joker – Djoker. Novak Djokovič, tenhle mladík s havraními vlasy a uhrančivým pohledem, chtěl hlavně bavit. Když na jaře roku 2007 vyhrál coby devatenáctiletý teenager bez ztráty setu turnaj v Miami, jenž má prestiž pátého grandslamu, šprýmoval jak Monty Pythonův létající cirkus. „Řekl jsem si, že risknu forhend, a když nevyjde, rozmlátím raketu. Raketa měla štěstí,“ culil se při popisu mečbolu ve finále proti Guillermu Caňasovi, které opanoval 6:2, 6:3, 6:4.Ano, tak dávno to je, finále turnajů série Masters se hrála ještě na tři vítězné sety.

Ale vraťme se zpět do Key Biscayne, kde už se miamský turnaj dlouho nekoná.

Ano, tak dávno to je.

Kanárkové tričko i nátepníky hodil srbský mladík do hlediště, raketu dal jedné mladé dívce u kurtu. „Rozdal bych se ze všeho. Hodil bych lidem boty i trenýrky. Ale podíval jsem se na kamery a řekl si, že to není nejlepší nápad,“ řehtal se Djokovič, jenž slavil na kurtu stejně velkolepě. Diváky hecoval ještě k většímu aplausu a z amplionů vyhrávala Princova hitovka Let´s go crazy. Tak dávno už to je…

Od té doby Djokovič vyhrál osm desítek dalších titulů, z toho dvacet grandslamových. Jako vetřelec se roztáhl ve světě, kam ho nikdo nezval. A ani ho nikdo nepotřeboval. Vždyť tu byli dva hrdinové, jejichž jména začínají na R – Roger a Rafa. Kolik ti toho mohli navíc vyhrát, nebýt tohohle chlápka z Kopaoniku! Kdyby se radši držel lyží, na nichž začínal, udělal by lépe, mysleli si asi během poslední dekády mnozí příznivci dvojky R+R.

Dočtěte si celý článek a získejte neomezený přístup k obsahu na iSport.cz!

S iSport PREMIUM budete mít exkluzivní videa, zákulisní informace i analýzy. První měsíc jen za 49 Kč.

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud