Jan Jaroch
22. ledna 2023 • 14:35

Nový Berdych? Až opadne australská euforie, ukáže Lehečka pravou tvář

Autor: Jan Jaroch
Vstoupit do diskuse
1
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
SESTŘIH: Sparta - Mladá Boleslav 4:1. Obrat Letenských, závěr okořenil senzační gól
Třinec - Kladno: Důrazný Jágr se obtočil kolem brány a rekordní 1099. trefou otočil na 3:4
VŠECHNA VIDEA ZDE

Stejně jako se melbournský úspěch Jiřího Lehečky nezrodil přes noc a je produktem postupného vývoje, budou i příští měsíce sezony 2023 lakmusovým papírkem toho, zda v něm má český tenis skutečně nového Tomáše Berdycha.Vyhrávat, když se daří, umí skoro každý. To je stará sportovní pravda. Až opadne australská euforie a tenisový život se vrátí do rutinních kolejí, teprve pak se začne odhalovat pravé já Jirky z Kněžmostu.

Přes všechen talent, který z něj v Melbourne prýští, je stále učněm na ATP Tour. Na ní měl loni zápasovou bilanci pouhých 13 výher a 19 porážek. Na dvanácti z devatenácti turnajů vypadl v prvním kole. Byl to jeho první rok mezi skutečnými profíky, teprve se otloukal.

Také se však ukazovalo, že ještě nemá lajnu svých výkonů tak nahoře, aby i v horší den dokázal porážet konkurenci. Pokud ji pozvedne, máme se nač těšit.

Zatím je největším českým talentem, který český mužský tenis od Tomáše Berdycha měl. To není málo, ale Lehečka aspiruje na víc. Kurážnou hrou, kterou na největších stadionech v Melbourne zničil světovou sedmičku a dvanáctku, ukazuje, jak velký hráč z něj může vyrůst.

Bude fascinující sledovat, zda pro něj bylo Melbourne jen jedním podařeným turnajem, či zda se tak skutečně rychle lepší, což není u tak mladých hráčů výjimečné.

Vstoupit do diskuse
1
Články odjinud


Články odjinud