Jan Kukal
9. července 2021 • 04:50

Plíšková ukázala, že je šampionka. Propad žebříčkem byl motivací

Autor: Jan Kukal
Vstoupit do diskuse
5
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Rosický se otřískal, už umí říct NE! Měl Barák spory i s dvojicí WHU?
INSIDER: „Dělo“ Muchová ukazuje pohodu. A co kontroverzní moment Bouzkové?
VŠECHNA VIDEA ZDE

KOMENTÁŘ JANA KUKALA | Tak jsem to trefil úplně dokonale, ukázalo se, že Plíšková má převahu v základní technice. Po prvním setu se skvěle zvedla. To je výhoda psychicky odolného flegmatika. Někdy šance trošku zaspíte, ale naopak když jste pod tlakem a soustředěný, nepanikaříte. Neproměnit osm brejkbolů a prohrát takhle blbě set, to by bylo pro hodně hráček zničující. Ale ona to zvládla a ukázala, že je velká šampionka.Nečekal jsem, že bude takhle vysoká úroveň hry. Plíšková neudělala chybu, hrála skvělé technické údery. Že není úplně nejrychlejší, nahradila skvělou anticipací. Tak pětkrát šestkrát vystihla stranu, kam Sabalenková zahraje. To je ale také chyba Bělorusky. Ona mi přijde pořád takové obrovské děcko, trochu ještě tele. Měla by u tenisu víc přemýšlet a mít větší přehled periferním viděním, protože neví, kde má soupeřku. Na druhou stranu musím říct, že je moc sympatická. Konečně máme na rozdíl od Lukašenka příjemnou tvář z Běloruska.

Skvělá taktika byla, že Plíšková na konci odreturnovala bez velkého tlaku její servisy, zdálo se mi, že by měla zkusit ještě druhý brejk. Ale ona se tím nenamáhala, když prohrávala 0:40, klidně ten game už odevzdala. A věřila si, že zápas dopodává. Hrozně se ukázalo, jak silně zlepšila druhý servis. I jím teď tlačí, lepší se hýbe.

Že Plíškovou podržel tým, to je jasný. Určitě mají velkou zásluhu. Ale nikdo mi nevymluví, že ji taky nakoplo, když po pěti letech vypadla před Wimbledonem z první desítky jako bývalá první hráčka světa. Tohle už jsem viděl hodněkrát.

A těším se na finále. Bartyová ještě nikdy nehrála finále Wimbledonu, pořád jsem ji podceňoval, protože je taková hračička. Finále bude úplně jiný zápas, bude se víc hrát. Bude záležet, jak Plíškové půjde první servis, protože potřebuje, aby se nehrálo moc výměn. Bartyová to tam tak šmrdlá, je vidět, jakoby se narodila s raketou v ruce. Je hrozně šikovná. Ale pro Karolínu je to velká šance, zvlášť po takovém výkonu v semifinále.

Vstoupit do diskuse
5
Články odjinud


Články odjinud