Poslední dva zápasy Slavie ukázaly: Ať hraje kdokoliv, není slabinou | iSport.cz
Jan Malý
25. února 2019 • 22:36

Poslední dva zápasy Slavie ukázaly: Ať hraje kdokoliv, není slabinou

TOP VIDEA
PĚT MOMENTŮ ligového víkendu: Straka vykradl Letnou, všichni favorité selhali PĚT MOMENTŮ ligového víkendu: Straka vykradl Letnou, všichni favorité selhali
Šachista ranařem! Triumfátor Dvořák v pořadu Fight! promluvil o trablech s XFN i vábení dopingem Šachista ranařem! Triumfátor Dvořák v pořadu Fight! promluvil o trablech s XFN i vábení dopingem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Takový stav by si asi nechal líbit každý trenér. Máte kádr nabuzených hráčů, kteří jsou ve formě, můžete postavit prakticky kohokoliv a stejně máte dobrý předpoklad, že se nespletete. V takové situaci je momentálně trenér Slavie Jindřich Trpišovský, tedy alespoň jak napověděly poslední dva zápasy, které jeho parta bravurně zvládla. Čtyři góly nasypala Genku i Slovácku.Do náročného a mimořádně sledovaného utkání v Genku nasadíte hráče, který předtím na jaře nehrál ani minutu. Zahraje skvěle, přesto ho v dalším ligovém zápase se Slováckem necháte na lavičce. To je případ slávistického záložníka Ibrahima Traorého. Bláznovství? Možná na první pohled, ale kouč červenobílých Jindřich Trpišovský si tohle může dovolit.

Trpišovský udělal proti Slovácku v porovnání s duelem v Evropské lize v Genku, který vyšel Slavii náramně, tři změny v sestavě. Na přesvědčivosti jeho souboru to nebylo znát. Traorého nenasadil od úvodní minuty z taktických důvodů, Jana Bořila a Jaromíra Zmrhala nechal odpočívat, aby dočerpali síly a neriskovali zranění.

Nevadilo to. Že hrál levý obránce Jaroslav Zelený poprvé na jaře? No a. Svůj part proti nepříjemnému soupeři z Moravy zvládnul v pohodě. Na dvacet minut pak vlétl do zápasu dosud opomíjený rumunský záložník Alexandru Baluta, byl při chuti a ukázal, že je připraven.

Stoper Michael Ngadeu, skála, bez níž si v úvodu jara leckdo jen těžko dovedl sestavu představit, nehrál v Genku (kvůli trestu za žluté karty) ani proti Slovácku, kdy byl na lavičce. Trpišovský možná nechtěl pokoušet, že by se mu na další utkání s Bohemians vykartovali dva stopeři, protože Ondřej Kúdela dostal čtvrtou žlutou kartu a bude v Ďolíčku chybět. Ngadeu jich má sedm.

Je vidět, jak kvalitní kádr má Trpišovský k dispozici. Momentálně může prakticky kdokoliv z něj kdykoliv naskočit, aniž by byl slabinou. Alespoň poslední dva zápasy to naznačily. Slavia je zvládla výtečně.

Vše o Slavii čtěte ZDE>>>

SESTŘIH: Slavia - Slovácko 4:0. Sešívaní neměli slitování, hotovo bylo do hodiny
720p 360p

 

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Vstupenky Tabulka Stadiony Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi narazí ve skupině B postupně na Švédsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a Švýcarsko.

Hokejová extraliga 2018/2019Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Články odjinud


Články odjinud