Plzeň = příklad pro ostatní. Ani Slavia se s ní nemůže v jedné věci rovnat | iSport.cz
19. prosince 2018 • 17:53

Plzeň = příklad pro ostatní. Ani Slavia se s ní nemůže v jedné věci rovnat

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Martin Minčev, nová posila Sparty: Univerzál, může si vyhovět s Hložkem
KARLOS SHOW: Vémola promluvil jako Terminátor! A Strakova pravda o tataráku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mezi Slavií a Spartou není jen nevraživost, Vltava a sedmnáct bodů rozdíl, ale i Viktoria Plzeň. Nenápadně nápadný klub, který prožívá další mimořádnou sezonu, v níž nejenže oddaluje vlastní zhasínání, ale dokonce znovu atakuje mistrovský titul. Slovo do pranice: Viktoria budiž příkladem ostatním českým fotbalovým značkám...Sparta těžce dře vlastní dno. Propadá z ekonomiky i z fotbalu zároveň, a všechno se snaží hasit nákupy dalších a dalších hráčů, jako by žádná jiná cesta ven neexistovala. Přitom to je ona, kdo do českého fotbalu přivádí nejvíc odchovaných fotbalistů, ale zejména v poslední době nad nimi ohrnuje nos.

Slavia svého rivala předběhla zejména po sportovní stránce úplně. A stala se dominantní fotbalovou značkou v Česku s velmi slibnou budoucností. Pokud ovšem vydrží entuziasmus čínských vlastníků. A „sešívaní“ budou mít dál z čeho velkopansky žít. Přičemž zároveň zdravý rozum je opravňuje užívat si nyní příjemný a zasloužený čtyřbodový náskok v čele ligy.

U Viktorie je to jinak, a už nejde o náhodu. Tahle náhoda je totiž soustavnou prací ve Štruncových sadech umenšována. Epicentrum mužstva, v němž se soustředí to nejlepší a zároveň i to, z čeho by si žádný mládežník v Česku neměl brát příklad ani omylem, stále zuby nehty drží, a jen ho na okrajích týmové hierarchie doplňují hráči se slušným potenciálem.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud