Jaromír Jágr
20. února 2013 • 08:00

Červus to v sobě má. V Calgary zvládá první sezonu výborně

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Fotbalový KVÍZ pro Doktora Vševěda: šest chyb ze třinácti otázek, co nevěděl?
Neskutečná atmosféra, ale česká reprezentace bez medaile. Co přineslo biatlonové MS?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Máme za sebou další týden, já vás všechny zdravím a začnu hned tím aktuálním. A to posledním zápasem, který jsme odehráli doma proti Calgary. Škoda, že někdo nevymyslel, že se hokej bude hrát jenom na dvě třetiny, protože to bych tady mohl psát, jak jsme soupeři vrátili předešlou vysokou porážku (4:7)... Ale hraje se na tři části a my jsme to nakonec projeli 3:4, i když jsme po druhé dvacetiminutovce vedli 3:1!To je hrozná škoda a nemělo by se to stávat. Zvlášť ve zkrácené sezoně, kdy bude rozhodovat každý bod. A ještě toho můžeme litovat... Nechat si takhle utéct zápas, to je trestuhodné. Kdo ví, jestli nám tyhle body nebudou v boji o play off chybět.

Ale takový je někdy hokej. Předtím při našem vítězství ve Vancouveru jsme to naopak byli my, kdo dokázal vymazat úplně stejné vedení soupeře a vyhráli jsme. Bylo to jako přes kopírák.

Oni vedli 3:1 a my jsme to otočili na 4:3. Teď se tenhle kousek povedl Calgary. Prostě nás v závěru přehrálo a my jsme se v kabině mohli akorát tak divit... Teď máme tři dny volno, hrajeme až ve čtvrtek zase doma. A opět proti Vancouveru.

Už dvakrát jsem měl možnost nastoupit proti Červusovi (Romanovi Červenkovi) a musím říct, že se v NHL adaptoval docela rychle. Není to pro něj jednoduché. Zezačátku nemohl hrát kvůli trombóze, musel se vypořádat i s tréninkovým mankem.

Do rozjetého vlaku naskočil později, ale zvládá to v Calgary výborně. Na ledě je vidět. A když se mě na něj zeptali kanadští novináři, říkal jsem, že pokud dostane šanci, tak v normální sezoně, kdy se odehraje klasicky 82 zápasů, má na to, aby nastřílel 40 gólů.

V sobě to totiž má. Není náhoda, že kde hraje, tam je nejlepší střelec. Ať už to bylo v české lize, nebo v Rusku. A je v něm, aby to dokázal také tady v NHL. Takže si myslím, že Červus toho v Calgary může hodně ukázat.

Je dobře, že dostává šanci nastupovat s Jirkou Hudlerem, může jim to šlapat. A co jsem slyšel, tak Jirka je na tom stejně jako já, když jsme s Červusem hráli v Omsku. Taky mu dělá tlumočníka. Já mu tehdy překládal z ruštiny, on teď z angličtiny. Červus asi ve škole při jazycích moc nedával pozor...

Takovou parádu připravil Jágrovi k narozeninám jeho klub. Takovou parádu připravil Jágrovi k narozeninám jeho klub.Foto Twitter: @DallasStars
Ale zase si nemyslím, že to pro něj bude nějaká překážka. On se rozkouká a něco pochytí. I v tom Omsku už se předtím dost rozmluvil, tady to bude stejné. Po utkání jsme si chvíli pokecali, ale jen krátce. To víte, když člověk ztratí v jediné třetině vedení 3:1, to pak nemá na nějaké dlouhé řečnění náladu... Když už jsem zmínil ten předešlý zápas ve Vancouveru, tak tam jsem měl naopak radost, že jsme to zvládli.

Protože den předtím nás na společnou večeři do svého domu pozval náš kanadský majitel (Tom Gaglardi) a bylo to hodně příjemné. No a asi by nebyl nadšený, kdybychom proti Canucks prohráli. Museli jsme zabrat a otočit to.

Od klubu jsem dostal dort k narozeninám, bylo to milé. Ale vypadalo to, že jsme si ho všichni dali až doma v kabině po druhé pauze při tom zápase proti Calgary, protože jinak si nedovedu vysvětlit, jak jsme to potom mohli takhle projet... A proč náš pohyb byl tak hrozný.

Pokud jde o Kladno, to má stále šanci, aby si ještě zajistilo účast v elitní šestce a tedy přímý postup. Držím palce, ať mu to vyjde.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud