Vrbu podrželi jeho zkušení borci. Tváře pro plzeňský přerod musí čekat | iSport.cz
Jonáš Bartoš
25. srpna 2019 • 18:39

Vrbu podrželi jeho zkušení borci. Tváře pro plzeňský přerod musí čekat

TOP VIDEA
Podívejte se na rozhovor s Jozefem Chovancem o chybách v lize, VAR, Berbrovi a Rogozovi Podívejte se na rozhovor s Jozefem Chovancem o chybách v lize, VAR, Berbrovi a Rogozovi
Svět truchlí. Legenda NBA Kobe Bryant tragicky zahynul při pádu vrtulníku Svět truchlí. Legenda NBA Kobe Bryant tragicky zahynul při pádu vrtulníku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tři ligové zápasy bez výhry, hledání odpovědi na krizi. V plzeňské Viktorii určitě neměli klidné spaní, tím spíš Pavel Vrba, na jehož bedra se nesl čím dál větší tlak. Úspěšná rozborka Opavy (4:0) alespoň trochu uklidní rozbouřené vlny. Vrba pro důležitý zápas vsadil na osvědčené tváře, které na place vyšvihly výtečný výkon. Je velmi pravděpodobné, že noví hráči, jež si Viktoria chystá pro nadcházející léta, si na další šanci počkají.Plzeň na takový zápas čekala. Traumatický zážitek z vypadnutí v Evropě nelze jen tak vytěsnit, upachtěná remíza z Teplic ještě znásobila rostoucí nervozitu v klubu. Proti Opavě potřebovali domácí bezpodmínečně vyhrát, aby nenabrali další ztrátu na rozjetou Slavii.

Vrba do sestavy vrátil zkušené borce, hráče, které dobře zná a rád se o ně opírá. Lukáš Hejda na stoperu, na kraje obrany David Limberský s Radimem Řezníkem. Uprostřed pole Tomáš Hořava, po brzkém (nuceném) odstoupení Joela Kayamby šel na plac i Jan Kovařík. Po zranění se úspěšně vrátil také Aleš Čermák, asi nejlepší muž utkání.

Všichni zahráli proti odevzdané Opavě velmi dobře. Limberský se trefil po dvou letech, mezi střelce se zapsali i Čermák s Kovaříkem. Plzeň v ofenzivě bavila, po dlouhé době si zahrála „na pohodu“ a nemusela se stresovat o výsledek.

Trenér Vrba už v minulých týdnech naznačil, že by nejraději hrál ve 13, 14 lidech. Po odpadnutí evropských povinností tuhle možnost dostává. Pokud jeho „vyvolení“ vydrží v nastoleném módu z utkání s Opavou, kouč vyjma zdravotních trablů (Kayamba, Krmenčík) nemá důvod ke změnám.

Christián Herc, Ondřej Mihálik, Dominik Janošek, Adam Hloušek a další si teď musí počkat. Pouze Lukáš Kalvach si z nových tváří stihl vybudovat silnou pozici a postupně úspěšně přebírá povinnosti po Patriku Hrošovském.

 
Články odjinud


Články odjinud