Potlesk pro Varaďu se Zadinou! „Zelenáči“ udělali Třinec znovu ocelový | iSport.cz
Květoslav Šimek
8. dubna 2018 • 23:10

Potlesk pro Varaďu se Zadinou! „Zelenáči“ udělali Třinec znovu ocelový

TOP VIDEA
SESTŘIH: Kometa - Mountfield HK 3:2. Brno je prvním semifinalistou, Zaťovič se blýskl hattrickem SESTŘIH: Kometa - Mountfield HK 3:2. Brno je prvním semifinalistou, Zaťovič se blýskl hattrickem
Sterling ve Wembley hattrickem zničil Čechy. 0:5, nejhorší porážka v české historii Sterling ve Wembley hattrickem zničil Čechy. 0:5, nejhorší porážka v české historii
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mezi extraligovými trenéry jsou stále zelenáči. Václav Varaďa s Markem Zadinou kroutí v Třinci svou teprve první extraligovou sezonu. A přestože pro ně postupem do finále Generali play off přes houževnaté Pardubice (4:3 na zápasy) a našlapaný Mountfield HK (4:2) zdaleka sezona nekončí, je už teď jasné, že jejich premiérové vysvědčení bude na výbornou.Jaký trenér, takový tým! Hlásil Varaďa už před sezonou. Styl hokejového buldoka, který si v NHL i v národním týmu vysloužil obrovský respekt, netřeba dlouho představovat. Nekompromisní přístup, tvrdost, disciplína, obětavost. Vše pro tým! To samé žádá i od svých hráčů. A co je hlavní, dokáže to z nich i dostat. Třetí místo po základní části, třetí místo v Lize mistrů a extraligové finále jsou toho důkazem.
 
Dobrý tah udělal Varaďa i s angažováním Marka Zadiny. Hokejově si rozumí a sám vyzdvihnul třeba i to, jaký respekt a vážnost u hráčů mají Zadinova slova a postřehy. A jestli byl Varaďa hokejový buldok, Zadina vždycky vynikal chytrostí, šikovností a kreativitou. Navíc také v Třinci dlouho hrával, prostředí zná.

A je tu ještě jedna zajímavost. Třinec byl zatím v extraligovém finále třikrát. A současní trenéři u toho byli. Zadina hrál finále v roce 1998 proti Vsetínu (0:3). Varaďa pro změnu výrazně pomohl v roce 2011 k titulu v elitní formaci s Bonkem a Růžičkou (s Vítkovicemi 4:1) a jako asistent trenéra Jiřího Kalouse byl u stříbra z roku 2015 (3:4 s Litvínovem). I to jsou plusové zkušenosti.

Klíčovou roli hraje i sportovní ředitel klubu Jan Peterek. Další bývalá hráčská osobnost Ocelářů. Stejně jako Varaďa se Zadinou kroutí i Peterek svou premiérově kompletní sezonu v nové roli. Právě on má od začátku pod palcem partnerskou spolupráci s Frýdkem-Místkem, kde si Třinečtí programově brousí mladé dravce. Také díky tomu vylétli Cienciala, bratři Kovařčíkové, Matyáš nebo dřív Adámek. A do budoucna se tam připravují další - Kofroň, Kvasnica, Przybyla, Bartko nebo Zahradníček.
Ve finále budou hrát Oceláři s Kometou Brno. Ta zatím v play off připomíná Vsetín v nejlepších letech. Přejela Vítkovice i Plzeň. Oceláři si „hrábli“ víc, s Pardubicemi i Moutfieldem byli několikrát na hraně. Všechny krizové momenty ovšem ustáli a zlepšují se. I díky výborné trenérské práci Varadi se Zadinou.

SESTŘIH: Třinec - Mountfield HK 2:1p. Oceláři jsou ve finále! Drama rozsekl Ondřej Kovařčík
720p 360p

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud